Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Děti a dvacetiletá pěnice po boku? Podle Zdeňka Podhůrského skvělá věc pro vytěsnění myšlenek, jestli to s ním třeba už nesekne. Přečetli jsme

26.05.2019
Děti a dvacetiletá pěnice po boku? Podle Zdeňka Podhůrského skvělá věc pro vytěsnění myšlenek, jestli to s ním třeba už nesekne. Přečetli jsme

Autor: ČT

Popisek: Zdeněk Podhůrský v 13. komnatě

Není šedesátník jako šedesátník. Herec, moderátor, zpěvák a dabingový režisér Zdeněk Podhůrský na šedesátku rozhodně nevypadá, i když barva vlasů asi přírodní nebude. V rozhovoru pro MF Dnes se hovořilo hlavně o tom, jaké to je randit s o 37 let mladší dívkou a prozradil také, jak se dívá na případné potomky.

Ačkoliv se Zdeněk Podhůrský v jednom rozhovoru svěřil, že šedesátiletou ženu by vedle sebe nesnesl, randit s dvacítkou prý nebyl jeho záměr: „Věřte mi, že jsem po sedmiletém vztahu s mladou přítelkyní nehledal opět mladou holku, naopak bych před těmi čtyřmi lety rád potkal ženu přiměřenějšího věku, ale... Jel jsem tehdy s mámou nakupovat do obchodního centra a tam jsem Verču uviděl. Jé, ta je krásná! pomyslel jsem si, ale hned jsem se klepl přes prsty: Nic takového! Jenomže za hodinku jsme se potkali znovu. To už je znamení, pomyslel jsem si, mámu jsem poslal napřed a Veroniku jsem oslovil s tím, že bych ji rád fotil,“ popsal pro MF Dnes, jak se seznámili.

Setkání za účelem focení, nebo seznámení?

Dívka mu dala chytře telefon na maminku, se kterou se ale Zdeněk Podhůrský domluvil a setkání za účelem focení nakonec klaplo: „A na té - i když jsem přinesl nějaké fotky, abych zachoval zdání - jsem přiznal, že mám o ni trochu hlubší zájem. Povídali jsme si tehdy asi tři hodiny a já jsem přišel na to, že máme hodně společného, že ji baví koně, divadlo, hudba, výtvarné věci, focení,“ svěřoval se Zdeněk Podhůrský s tím, že prý pro něj bylo důležité, že 18. narozeniny už dívka oslavila. A i když se prý bránil, do vztahu nakonec spadli.

Jeho přítelkyně Veronika je bezdětná a je asi jen otázka času, kdy bude své vlastní děti chtít. Jak se k tomu ale postaví šedesátiletý Zdeněk: „Tohle rozhodnutí je pro oba složité. Mám sice výhodu, že jsem vitálnější než vrstevníci a na svůj věk nevypadám, ale datum v občance mluví jasně a Verča se cítí zatím ještě moc mladá na to, být matkou. Tak vyčkáváme, jestli dojdeme oba k tomu, že to chceme.“ pohovořil v rozhovoru pro MF Dnes o nesnadném rozhodnutí.

Pozdní otcovství vytěsní zlé myšlenky

Pozdního otcovství se ale Zdeněk Podhůrský soudě podle rozhovoru nebojí, inspiruje se u slavných kolegů: „Na druhou stranu být ve starším věku otcem je do jisté míry výhra, nemáte čas myslet na věci, které člověka v té době můžou užírat. Koukněte se třeba na Karla Gotta, Ondru Soukupa nebo Petra Jandu, jak jsou spokojení. Děti ve spojení s dostatkem práce jsou skvělá kombinace pro vytěsnění myšlenek, jestli to s námi třeba už nesekne,“ připustil. Sám je už dnes dědečkem, má dokonce tři vnoučata, se kterými rád tráví čas a to i se svou mladičkou partnerkou.

Mladýma očima je svět hezčí

Mladší partnerka prý na něj má dobrý vliv: „Veronika mě nutí se na věci dívat jako junior a je to někdy fakt sranda. Leckdy si člověk uvědomí, kolik toho řeší zbytečně a že těma mladýma očima je svět vidět o dost hezčí. Ona zase sem tam bere věci lehkovážně a díky mně zjišťuje, že to vždycky není tak úplně dobře. Moje mysl mládne, její vyspívá, ha ha…,“ smál se Zdeněk Podhůrský.

Ten bude zřejmě velký hromadič, lidově ´vetešák´, což se jeho partnerce moc nelíbí: „Jsem tak trochu sběratel. Mám rád staré věci, ty, které mají duši. O to s Veronikou bojujeme dnes a denně. Naštěstí mám rád i moderní věci, takže když nějakou připustím, Veronika moudře ustoupí a nenutí mě vyhodit třeba starou oblíbenou skříňku. Aspoň ne hned,“ konstatoval v rozhovoru pro MF Dnes.

 

+

Zdeněk Podhůrský se v rozhovoru k věkovému rozdílu staví otevřeně, přiznává, že chodit s o tolik mladší dívkou není zrovna normální. Přiznává, že ho dívka dokáže svou mladistvou energií správně nabít a že ho opět naučila koukat na svět mladýma očima. Kolik lidí by to jen potřebovalo...

-

Jenomže, věk v občance prostě neošálíš, jak sám sebekriticky přiznává. Ten největší problém se týká dětí, mít je v šedesáti je na pováženou, nicméně Veronika se na ně ještě cítí mladá. Co když by chtěla počkat ještě třeba deset let? Ale možná, že je zcela zbytečné tenhle problém řešit. Zdeněk Podhůrský říká, že máma by byla skvělá, ať už s ním, nebo s někým jiným.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace