Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak čtyřikrát měsíčně si k ní lehnu do postele. Mé ženě to nevadí, sdělil veřejně Pavel Zedníček

25.05.2019
Tak čtyřikrát měsíčně si k ní lehnu do postele. Mé ženě to nevadí, sdělil veřejně Pavel Zedníček

Foto: FTV Prima

Popisek: Věrný Valach, Pavel Zedníček, u Krause

Herec Pavel Zedníček to, že pochází z Moravy, prostě nezapře. Není se tedy čemu divit, že se ho Jan Kraus ve své Show ptal také na jeho příslušnost k Valašskému království. A na obou bylo poznat, že se znají už dlouho a že se vidí rádi.

Před lety založil Bolek Polívka s Pavlem Zedníčkem Valašské království. Zatímco Bolek sám sebe pasoval do role krále všech Valachů, Pavel Zedníček se stal ministrem pro všechno. Původně recesistický projekt se ujal a byl úspěšný i komerčně. Bolek nakonec o své království, a hlavně o obchodní značku, přišel, to je ale jiný příběh. Pavel Zedníček je totiž duchem Valach stále, před Janem Krausem dokonce obhajoval velikost tohoto království: „Nás je hodně, my máme velké území, jsme v Thajsku, v Mexiku, to není žádný kouteček, to je Valašské království. Od Zlína nahoru až k Frenštátu, minimálně 150 kilometrů,“ ujišťoval Pavel Zedníček Jana Krause.

S Janou Paulovou

Pavel Zedníček dnes hraje hlavně na divadle, a to zejména s jedním hereckým partnerem, s herečkou Janou Paulovou, se kterou tvoří sehranou dvojku hned v několika různých hrách: „S Kalichem jezdíme po zájezdech po celé republice. S Janičkou hrajeme už 25 let. Moje žena si zvykla, je spokojená. Nic se neděje, všechno je v richtiku! Na zájezdech máme jedno představení, kde jsme dvě hodiny spolu v posteli. Jana to spočítala a zjistila, že jsme v té posteli byli celé tři měsíce v tahu, to je těch 415 repríz. Lehám si k ní třikrát nebo pětkrát do měsíce,“ neváhal se svěřit Janu Krausovi.

Vypadá jako Iva Janžurová?

Pavel Zedníček má přezdívku Čmaňa, o které se dodnes vlastně úplně přesně neví, jak a proč vznikla. Jisté je jen to, že ji zavedl Bolek Polívka: „To kdybych věděl, tak bych ti to řekl. To jsme před lety zkoušeli na JAMU, něco jsme cvičili, Bolča říká, pocem, Čmaňo. Mirek Donutil mu říká, proč mu říkáš Čmaňo? A on prý, vždyť se na něj podívej, to je celá Janžurová. Tím to skončilo a moji rodiče byli staří Čmaňovci, žena byla Čmaňovka. To nemá logiku. To se musíte zeptat Bolka, proč ho to napadlo,“ smál se Pavel Zedníček, když hovořil o hře Bez předsudků, na kterou je stále možné zajít.

Tata skoro stoletý

Pavel Zedníček chystá v nejbližší době film, a to podle skutečností ze své vlastní rodiny: „Já mám ještě tatínka, ten nápad měla moje žena. To jí napadlo dobře, napsala hezký námět na základě skutečností z naší rodinky. My máme tatu, kterému bude letos 97 roků, tatínek je u sestry v Brně. Je to inspirované tatínkem a životem naší rodiny,“ pochlubil se Janu Krausovi. Jeho téměř stoletý tatínek jde stále s dobou: „Tatínek je úžasný, on i skypuje. Je to neskutečné, on luští křížovky, osmisměrky, sleduje sport, fotbal, hokej,“ vypočítával nadšeně Pavel Zedníček.

I on se snaží zůstat duševně svěží: „Já křížovky občas luštím, s kompjutrem to zmáknu. Já když nevím, tak jdu za ženou. Je to můj maják, jak zasvítí, jdu za ním,“ zmínil se o své manželce, kterou je Hana Kousalová, dramaturgyně, moderátorka, spisovatelka a scénáristka. Brali se poměrně nedávno, před dvěma lety, ale partnerství jim oba viditelně prospívá.

 

Pavel Zedníček pochází původně z Vyškovska, dětství ale prožil ve Zlíně, kam také nastoupil na průmyslovku, kde se učil zpracování kůže. To ho ale vůbec nelákalo, a tak zamířil na JAMU, do legendárního ročníku Bartošky a Heřmánka. Brzy začal hostovat v Divadle na Provázku, chlapíka s typickým knírem, který hrál velmi často nerváky, si lidé oblíbili. Ve filmu a v televizi se poprvé objevil v Holce na zabití či v Nemocnici na kraji města. Televizní role střídala roli, začal se objevovat také coby moderátor oblíbeného Kufru, což ho prý velmi baví: „Moderovat soutěže je takové příjemné. Hrozilo, abych udělal chybu, asi jsem ji i udělal, ale já tam byl hlavně pro pobavení,“ prohlásil. Dva roky je ženatý s Hanou Kousalovou, vlastní děti Pavel Zedníček nemá, herečka Lucie Zedníčková je jeho adoptivní dcerou.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace