Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak čtyřikrát měsíčně si k ní lehnu do postele. Mé ženě to nevadí, sdělil veřejně Pavel Zedníček

25.05.2019
Tak čtyřikrát měsíčně si k ní lehnu do postele. Mé ženě to nevadí, sdělil veřejně Pavel Zedníček

Autor: FTV Prima

Popisek: Věrný Valach, Pavel Zedníček, u Krause

Herec Pavel Zedníček to, že pochází z Moravy, prostě nezapře. Není se tedy čemu divit, že se ho Jan Kraus ve své Show ptal také na jeho příslušnost k Valašskému království. A na obou bylo poznat, že se znají už dlouho a že se vidí rádi.

Před lety založil Bolek Polívka s Pavlem Zedníčkem Valašské království. Zatímco Bolek sám sebe pasoval do role krále všech Valachů, Pavel Zedníček se stal ministrem pro všechno. Původně recesistický projekt se ujal a byl úspěšný i komerčně. Bolek nakonec o své království, a hlavně o obchodní značku, přišel, to je ale jiný příběh. Pavel Zedníček je totiž duchem Valach stále, před Janem Krausem dokonce obhajoval velikost tohoto království: „Nás je hodně, my máme velké území, jsme v Thajsku, v Mexiku, to není žádný kouteček, to je Valašské království. Od Zlína nahoru až k Frenštátu, minimálně 150 kilometrů,“ ujišťoval Pavel Zedníček Jana Krause.

S Janou Paulovou

Pavel Zedníček dnes hraje hlavně na divadle, a to zejména s jedním hereckým partnerem, s herečkou Janou Paulovou, se kterou tvoří sehranou dvojku hned v několika různých hrách: „S Kalichem jezdíme po zájezdech po celé republice. S Janičkou hrajeme už 25 let. Moje žena si zvykla, je spokojená. Nic se neděje, všechno je v richtiku! Na zájezdech máme jedno představení, kde jsme dvě hodiny spolu v posteli. Jana to spočítala a zjistila, že jsme v té posteli byli celé tři měsíce v tahu, to je těch 415 repríz. Lehám si k ní třikrát nebo pětkrát do měsíce,“ neváhal se svěřit Janu Krausovi.

Vypadá jako Iva Janžurová?

Pavel Zedníček má přezdívku Čmaňa, o které se dodnes vlastně úplně přesně neví, jak a proč vznikla. Jisté je jen to, že ji zavedl Bolek Polívka: „To kdybych věděl, tak bych ti to řekl. To jsme před lety zkoušeli na JAMU, něco jsme cvičili, Bolča říká, pocem, Čmaňo. Mirek Donutil mu říká, proč mu říkáš Čmaňo? A on prý, vždyť se na něj podívej, to je celá Janžurová. Tím to skončilo a moji rodiče byli staří Čmaňovci, žena byla Čmaňovka. To nemá logiku. To se musíte zeptat Bolka, proč ho to napadlo,“ smál se Pavel Zedníček, když hovořil o hře Bez předsudků, na kterou je stále možné zajít.

Tata skoro stoletý

Pavel Zedníček chystá v nejbližší době film, a to podle skutečností ze své vlastní rodiny: „Já mám ještě tatínka, ten nápad měla moje žena. To jí napadlo dobře, napsala hezký námět na základě skutečností z naší rodinky. My máme tatu, kterému bude letos 97 roků, tatínek je u sestry v Brně. Je to inspirované tatínkem a životem naší rodiny,“ pochlubil se Janu Krausovi. Jeho téměř stoletý tatínek jde stále s dobou: „Tatínek je úžasný, on i skypuje. Je to neskutečné, on luští křížovky, osmisměrky, sleduje sport, fotbal, hokej,“ vypočítával nadšeně Pavel Zedníček.

I on se snaží zůstat duševně svěží: „Já křížovky občas luštím, s kompjutrem to zmáknu. Já když nevím, tak jdu za ženou. Je to můj maják, jak zasvítí, jdu za ním,“ zmínil se o své manželce, kterou je Hana Kousalová, dramaturgyně, moderátorka, spisovatelka a scénáristka. Brali se poměrně nedávno, před dvěma lety, ale partnerství jim oba viditelně prospívá.

 

Pavel Zedníček pochází původně z Vyškovska, dětství ale prožil ve Zlíně, kam také nastoupil na průmyslovku, kde se učil zpracování kůže. To ho ale vůbec nelákalo, a tak zamířil na JAMU, do legendárního ročníku Bartošky a Heřmánka. Brzy začal hostovat v Divadle na Provázku, chlapíka s typickým knírem, který hrál velmi často nerváky, si lidé oblíbili. Ve filmu a v televizi se poprvé objevil v Holce na zabití či v Nemocnici na kraji města. Televizní role střídala roli, začal se objevovat také coby moderátor oblíbeného Kufru, což ho prý velmi baví: „Moderovat soutěže je takové příjemné. Hrozilo, abych udělal chybu, asi jsem ji i udělal, ale já tam byl hlavně pro pobavení,“ prohlásil. Dva roky je ženatý s Hanou Kousalovou, vlastní děti Pavel Zedníček nemá, herečka Lucie Zedníčková je jeho adoptivní dcerou.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace