Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kateřina Brožová: Asi jsem nebyla ta poslušná holka, co měla sedět doma

20.05.2019
Kateřina Brožová: Asi jsem nebyla ta poslušná holka, co měla sedět doma

Autor: FTV Prima

Popisek: Kateřina Brožová o trablech s partnery

Herečka Kateřina Brožová chystá divadelní premiéru, proto přijala pozvání do Show Jana Krause. Ta bohužel pro ni Jana Krause skoro nezajímala, vyptával se neustále na její soukromí, tedy na konec jejího vztahu s magnátem Jaromírem Soukupem.

A to se pochopitelně Kateřině příliš nelíbilo. Show se natáčela krátce poté, co Jaromír Soukup oznámil, že hodlá kandidovat na prezidenta, což prý Jan Kraus také ‘zvažuje‘. Pochopitelně se Kateřiny zeptal, komu by v takovém případě fandila, zda jemu, nebo bývalému partnerovi: „Fandila bych vám,“ zněla její lakonická odpověď. To ale Janu Krausovi nestačilo a dále šťoural v tom, jaký byl Kateřinin vztah s Jaromírem Soukupem, přitom sám tvrdí, že to samé u novinářů odsuzuje. Nicméně se od Kateřiny dozvěděl jen, že důležitý pro ni byl: „Ten vztah a láska.“

Partnera by prý vzala na ryby

Podle toho, co Kateřina Brožová v Show tvrdila, je život s ní velmi poklidný, ráno prý s radostí připraví snídani: „Udělám vám míchaná vajíčka. Já jsem všežravec, ráda jím. Já bydlím na vesnici, tak chodím se psy. Vzala bych vás na ryby. Dívali bychom se na krásnou krajinu kolem, čekali bychom, kdy která zabere. U vody je to hrozně dobrodružné,“ lákala na společné soužití. Přitom o Kateřině se tak nějak všeobecně tvrdí, že je jen na bohaté muže. A je fakt, že není známo, že by někdy chodila s někým nemajetným. Nicméně podle Kateřiny jde o důsledek jednoho dávného rozhovoru.

V Lidových novinách tehdy vyšlo toto: „Co je pro vás horší představa - být chudá, nebo žít ve zlaté kleci? (bez přemýšlení)"

„Je horší být chudá. Je zbytečné si hrát na určité fráze, které samozřejmě všichni známe. Bez peněz to prostě v dnešní době nejde, to říkám naprosto otevřeně. V tomto smyslu jsem určitě realistka. A taky jsem si už své prožila. Ale dneska jsem rozvedená máma s dítětem a musím se sama ohánět."

„Takže krásného, leč chudého muže byste si nikdy nevzala?"

„Bez urážky: Ne,“ stálo tenkrát v rozhovoru.

 

Podle Kateřiny to bylo ale trochu jinak: „To vzniklo tak, že jsem před lety dělala rozhovor do Lidových novin s jednou paní redaktorkou. Položila mi otázku, jakého muže bych si vybrala, když bych si mohla vybrat ze dvou úplně identických. Jestli toho chudšího, nebo toho bohatého. Odpověděla jsem logicky, že toho zajištěného. Paní redaktorka to pak napsala neúplně.“ Novinová verze je prý zcela odlišná: „To čtete až výsledek, který vyšel v novinách. Autorizovaná verze byla trošku jiná.“

Nebyla jsem poslušná holka

Kateřina je rozvedená. Vdaná byla za bohatého muže, Zdeňka Tomana. Ten ji ale měl týrat a jejich rozvod byl celkem strašidelný. Kateřina Janu Krausovi také vyjevila, proč měla v manželství problémy: „Asi jsem nebyla ta poslušná holka, co měla sedět doma. Já jsem neposlušná. Vždycky jsem chtěla dělat svoji práci. Prostě jsem byla obecně neposlušná. Chtěla jsem žít život podle svého. Člověk, který není z branže a začne žít s herečkou, o tom má jiné představy. Je lidem na očích, píše o ní bulvár, jak chce. Domácnost se dá nějakým způsobem pořešit, ale já to myslím obecně, že jsem měla vždy nějaký svůj vlastní názor,“ konstatovala.

Sonda do života ženy, které se vše zhroutí

Kateřina ale přišla k Janu Krausovi hlavně kvůli propagaci své nové hry, kterou hraje ve Vinohradském divadle a účinkuje v hlavní roli: „Je to velmi zajímavá současná anglická hra, premiéra je 17. května. Jmenuje se Linda aneb Ahoj, krásko. Režíruje ji Juraj Deák. To je název reklamní kampaně, o které je řeč.“ Kateřina, které bylo padesát teprve nedávno a doposud hrála vlastně jen mladice, zde hraje o něco starší ženu, než je: „Linda je úspěšná žena po padesátce. Vlastními silami se vypracovala na jednu z nejvyšších pozic v kosmetické společnosti. Díky své práci, jak věří, šíří pozitivitu a pomáhá ženám získávat sebevědomí. Její nejnovější navrhovaná reklamní kampaň, zaměřená na ženy středního a staršího věku, by však byla podle vedení firmy totálním přešlapem,“ jak zní oficiální propagační text.

Kateřina svou roli komentovala: „Je to totální sonda do života ženy, které se všechno zhroutí. S tím se musí popasovat ve velmi krátkém čase.“ To by ale nebyl Jan Kraus, aby nezašťoural a nezeptal se, zda na premiéru dorazí i Jaromír Soukup: „Já myslím, že ne. My jsme se rozešli.“ Návrat k mediálními magnátovi jednou pro vždy vylučuje: „Já myslím, že ne. Kvůli vám tam nechám malinké okénko. Určité okno ano, ale ne to návratové.“

Kateřinu Brožovou jsme mohli prvně zaznamenat ve filmu coby mladičkou prodavačku v Kotvě ve filmu Kamarád do deště. V roce 1991 nastoupila do Vinohradského divadla, kterému zůstává věrná. Díky své půvabné tváři si zahrála mnoho princezen, netypickou roli potvory měla až ve filmu Hranaři.

Hodně příležitostí jí dávala vždy televize, těžko je všechny jmenovat, byl by to sáhodlouhý seznam. Poslední roky prakticky neslezla z obrazovky TV Barrandov a je jasné, že to bylo díky partnerství s Jaromírem Soukupem. Toho si prý Kateřina dost hlídala, ale nakonec neuhlídala. Novináři ho nachytali na nočním dostaveníčku s maskérkou, která prý byla i její kamarádka. Nový partner prý zatím není v dohledu…

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace