Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babišova červená kšiltovka je vyrobená v Číně, slogan sebral ODS, nápad ukradl Trumpovi. A národ má o zábavu postaráno

10.05.2019
Babišova červená kšiltovka je vyrobená v Číně, slogan sebral ODS, nápad ukradl Trumpovi. A národ má o zábavu postaráno

Autor: Facebook

Popisek: K obrázku premiér napsal: Naše nová čepice. Je pravda, že jsem to okopčil od Trumpa, ale je to praktická čepice. Blíží se mistrovství světa v hokeji, tak věřím, že to zaujme

Nečekaným hitem blížících se květnových voleb do Evropského parlamentu se stala červená kšiltovka s nápisem Silné Česko, s níž se Andrej Babiš předvádí v televizních debatách a rozdává ji na potkání. Stalo se tak dokonce i v nedělních Otázkách Václava Moravce na ČT 24, jenže další pokus zabodovat u diváků mu příliš nevyšel. Jeho reklamní čepice se navíc stala nejen zdrojem kritiky od opozice, ale i námětem mnoha zdařilých parodií a vtípků.

Babišův soupeř v další vyhrocené televizní debatě, šéf opoziční ODS Petr Fiala, totiž Babiše usvědčil, že si přivlastnil předvolební slogan ODS. Když premiér Fialovi i Moravcovi daroval čepici s nápisem Silné Česko, šéf ODS mu na oplátku věnoval program ODS, rovněž nazvaný Silné Česko, vydaný již loni, a navíc se Babišovi vysmál: „Tento slogan jste nám sebral a čepici jste ukradl Trumpovi. Fiala, rovná se program, Andrej Babiš rovná se červená čepice.“ Tím svého protivníka pořádně vytočil. 

Vládnete už pět a půl roku

To ovšem nebylo naposledy. Na Babišovy známé grafy, s nimiž neustále mává před kamerami, vytáhl Fiala svoje obrázky a názorně ukázal, že současná vláda rozdává a rozdává, ale investuje méně než v době ekonomické stagnace. A když se premiér snažil osvědčenou metodou neustále útočit na své předchůdce, dobře připravený Fiala mu připomněl: „Vy tady vládnete pět a půl roku a stále se tváříte, že jste teď přišel do vlády.“ Razantně také odmítl Babišova tvrzení, že předchozí vlády nic neudělaly. S pocitem satisfakce mu vmetl do tváře, že ve světovém žebříčku efektivity výkonnosti státní správy skončila Česká republika až na 97. místě a máme nejpomalejší ekonomický růst ze zemí V4. „To jsou výsledky vaší vlády,“ kritizoval Babišovu éru Fiala.

 

Silné Česko?

S červenou čepicí si Andrej Babiš nenadělal ostudu pouze v České televizi. Již nyní jsou sociální sítě zaplaveny parodiemi na nový předvolební tahák hnutí ANO. Řada lidí se baví nad tím, že čepice s nápisem Silné Česko byla vyrobena v Číně, což dokazuje výrobní štítek s údajem Made in China. Ostatně, před tím, než Babiš s červenou kšiltovkou přišel do České televize, pózoval s ní společně s Jaromírem Soukupem v česko-čínské televizi Barrandov.

 

Tahle fotka z Babišova Facebooku, kde je spolu s Jaromírem Soukupem, v českém mediálním prostoru zarezonovala. I Krajské Listy.cz inspirovala ke Vtipu dne...

Pružní vtipálkové ihned vyrobili kšiltovky s různými verzemi sloganu Silné Česko. Premiérovo podnikání s řepkou například inspirovalo populárního kreslíře TMBK k žluté čepici s nápisem ŽLUTÉ ČESKO a k dalším jedovatým narážkám. Jiní zase připomínají premiérovy pletky s StB a drsně upravili heslo Donalda Trumpa MAKE AMERICA GREAT AGAIN (s nímž mimochodem kandidoval již Ronald Reagan) na MAKE STB GREAT AGAIN. 

Česko Čínou Evropy

Přesto vše Babišova červená kšiltovka nadále dominuje jeho Facebooku. Ty, kdo jej sledují, navíc dopálilo, jak si premiér představuje ono silné Česko. Chlubí se totiž například tím, že naše země skončila na pátém místě mezi těmi státy, co mají nejlepší podmínky pro rozšiřování výroby v Evropě: „Tohle je výsledek práce naší vlády od roku 2014.“ Jenže občané zdaleka tak nadšeni nejsou: „Co je na tom dobrého? Že si tady každej otevře montovnu, aby tam lidi dřeli za minimálku jako ve Vodňanech a Kostelci? ptají se rozhořčeně a společně protestují proti tomu, že se Česko stalo Čínou Evropy.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace