Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Svatba na prvního máje, to je máchovsky stylové. Jak to ale mezi Vojtou a Táňou kdysi začalo? VIP skandály a aférky

komentář 08.05.2019
Svatba na prvního máje, to je máchovsky stylové. Jak to ale mezi Vojtou a Táňou kdysi začalo? VIP skandály a aférky

Foto: Instagram

Popisek: Vojta Dyk a Táňa Vilhelmová, nyní již Dyková (bez pomlčky), se vzali 1. 5. na jižní Moravě, v malé obci Blatnice pod Svatým Antonínkem na místním kopci

FOTO Svatba v máji, do roka máry? Toho se rozhodně nebojí Táňa Vilhelmová a Vojta Dyk. Hrdličky se totiž po devítiletém vztahu na Prvního máje vzaly. I když nešlo o malou veselku, podařilo se jim vše do poslední chvíle utajit. Kdo by byl před lety řekl, že vztah o sedm let starší herečky a patrně největšího hezouna českého showbyznysu přetrvá?

Táňa Vilhelmová se poprvé provdala za filmového producenta Pavla Čecháka, který se mimochodem doposud stihl už podruhé rozvést. Proč přesně vztah skončil, se neví. Jisté je, že Táňa začala s Vojtou Dykem zkoušet hru Bláznivý Petříček v divadle La fabrika. Právě na zkouškách v sobě našli zalíbení a zkoušeli tak intenzivně, že milému Pavlu Čechákovi nezbylo než odejít od své rodiny, která v té době čítala kromě Táni ještě dva synky.

 

Divadelní hra na film, aneb gangsterská pohádka na motivy Godardova kultovního filmu Bláznivý Petříček s Vilhelmovou a Dykem jako jedinými aktéry na scéně měla premiéru v listopadu 2010, derniéru pak příznačně letos 17. dubna. O 13 dní později následovala svatba… Foto La fabrika

Touha po svobodě, nebo po mladším milenci?

Rozchod ovšem Táňa komentovala úplně jinak, přece jenom nechce být tou, která způsobila rozvrat rodiny: „Já, společenský člověk, který nikdy netoužil sám cestovat nebo někde třeba jen sám strávit víkend, jsem najednou měla obrovskou touhu být sama s dětmi, prostě být svobodná matka. Jako když po dlouhé době dostanete chuť na špenát, a když ho sníte, tak si řeknete, jo, tohle jsem přesně potřebovala! A dáte si ho znova a pak ještě jednou a ještě a říkáte si, sakra, jak je možný, že jsem na něj zapomněla? Tak stejně takhle jsem já potřebovala svobodu,“ prohlásila v časopise Moje psychologie. Pro Exklusive zase dodala: „Dostala jsem se do stavu, kdy jsem se potřebovala osvobodit, a to od všeho. Od všech známostí, manželství, smluv, angažmá v divadle, abych mohla vyletět a porozhlédnout se.“ Nicméně s Vojtěchem Dykem začala zkoušet a sbližovat se ještě před tím, než její manžel odešel ze společného bytu.

 

Ještě Bláznivý Petříček, foto La fabrika

Třetí kluk a svatba

Na druhou stranu Pavel Čechák dlouho nesmutnil a našel si o mnoho let mladší herečku Bereniku Kohoutovou. Tu ale po roce a půl opustil kvůli jiné ženě, že by se inspiroval u své první manželky? To partnerství Táni a Vojty vypadá poměrně pevně. Hned na začátku se tedy o Táně začalo hovořit jako o té, která rozhádala kluky z tehdy tak populární kapely Nightwork, takže se kapela rozpadla. Vojta začal vystupovat sám se svým B-Side Bandem, kterému se ale dlouhodobě daří a o fanoušky nemá nouzi. Táně se narodil třetí syn Alois, s Vojtěchem Dykem hrála v Bláznivém Petříčkovi ještě před měsícem, oba jsou velmi úspěšní. A o žádném skandálu kolem nich se neví.

 

Krásné počasí, krásná fotka, krásní novomanželé a krásné retro šaty - jsme z toho ´u konce s dechem´, foto Instagram 

Dáda slavila narozeniny

Dagmar Patrasová oslavila 63. narozeniny, a to v restauraci v kroužku přátel. Mezi nimi můžeme najít například Jaroslava Krampola s manželkou Hankou, o které se v poslední době hodně psalo, neboť to přeháněla s alkoholem a cigaretami, což je ale její velmi stará bolest. Tahle bolest by měla trápit také Dádu, proto bylo zajímavé podívat se, co obě na oslavě popíjely. A světe, div se, obě alespoň podle fotografie, byly na vodě! Otázka ale je, zda se pak ještě oslava nerozjela a nejuchalo se do pozdních nočních hodin…

 

Kromě výše jmenovaných je na snímku ještě Adriana Sobotová a dáma v brýlích, foto Instagram

Karel Gott nazpíval duet s dcerou

Karel Gott natočil novou píseň Srdce nehasnou a je to pořádný doják. Píseň totiž natočil se svou dcerou Charlotte Ellou, její sladký hlásek se s tím Mistrovým skvěle doplňuje, holčička zřejmě jako jediná z Gottových dcer jeho talent podědila. Mimochodem, hudbu a text napsal Richard Krajčo (spolu s Petrem Harazinem) a do jeho rukopisu zcela zapadá. Skladbu doprovází dojemný videoklip, který shlédlo už milion a půl diváků, což je celkem úspěch. Karel Gott se však na rádiu Impuls svěřil, že úspěch čekal: „Musím říci, že jsem úspěch čekal. I když jsem vždycky říkával „Tohle jsem nečekal“, tak jsem to vždycky čekal. Nikdy jsem netočil píseň s pocitem, že to bude propadák. Tato píseň má charakter takového zamyšlení, protože jde o rozhovor táty s mladou dcerkou. Chtěl jsem ji ujistit, že i když by Pán Bůh zamíchal osudy, určil nějakou jinou cestu a moje hvězda by zanikla, tak její světlo bude na dcerky cestě svítit i nadále. Není to klasická hitovka, ale jde o upřímnou zpověď zpěváka s dcerou.“ Po internetu se začala šířit zpráva, že se takto snad Karel Gott loučí, Mistr všechny ujistil, že tak to rozhodně není.

 

K nadcházejícím osmdesátinám našeho nejúspěšnějšího zpěváka popu vydá Supraphon hned dvě speciální kolekce, mapující nejoblíbenější písně z průběhu šesti dekád jeho oslnivé hudební kariéry. Připravované výběrovky vyjdou ve dvou kompletech: KAREL GOTT 80/ 80 –Největší hity 1964–2019 na 4CD a zároveň v exkluzivním15CD-boxu pod názvem KAREL GOTT SINGLY – 300 písní z let 1962–2019. Hudební dárek pro všechny příznivce Karla Gotta vyjde přesně měsíc před jeho osmdesátinami – tedy 14. 6. 2019. Obsahuje také nový singl s duetem Gotta s dcerou Charlotte Ellou, který se již v předstihu dostal k posluchačům v podobě videoklipu... Foto Supraphon

Jarda si Čínou pošramotil pověst

Jaromír Jágr byl dosud nezpochybňovaný hokejový bůh. Nenašel se nikdo, kdo by ho nemusel, všichni uznávali, že dosáhl něčeho hodně velikého. Kritické hlasy zazněly až nyní, kdy se přidal k výletu našeho prezidenta do Číny. Jarda se totiž nechal například vyfotit s kontroverzním Vratislavem Mynářem. Těžko říci, zda Jarda přesně ví, kdo to je, nebo zda je mu to srdečně ukradené, ale část svých fanoušků tedy pěkně naštval. Jardu zase pobouřilo, že vychází další kniha o něm Génius Jágr, a to aniž by s autorem Petrem Čermákem byť jen hovořil: „Chtěl bych říct, že jsem ho nikdy neviděl, nikdy jsem s ním nemluvil, ale podle platných zákonů si u nás autor může dělat, co chce, a já jsem na něj krátkej, i když je knížka psaná o mně... Jsem krátkej i na to, abych mu to zakázal... Kdo má ale trpělivost a vydrží, tak bych rád vydal svoji poslední knížku, kterou právě píšu a bude to moje jediná autorizovaná autobiografie a pravděpodobně poslední... Bude úplně jiná než dosavadní knížky,“ slibuje Jarda.

 

Střihač Statečného srdce bude pracovat na Žižkovi

Petr Jákl připravuje film o Janu Žižkovi a protože chce, aby šlo o film skutečně světový, najímá si špičkové spolupracovníky. Vedle známých herců to je například střihač Steven Rosenblum, který prý nekývne na každou nabídku: „Je pro mě velice důležité dělat na dobrých projektech s příjemnými lidmi. Hodně mě to ovlivňuje a Petra jsem si oblíbil už během našich telefonických hovorů. Navíc mám rád režiséry, kteří mi dají volný prostor, abych mohl stříhat i podle toho, jak to cítím já sám a potom na to reagují. A Petr je v tomhle úžasný.  Popovídáme si, jak by to asi mělo vypadat, pak se na to podívá a společně to doladíme, aby to mělo správnou dynamiku a vyznělo to, tak jak chce. Pak zase diskutujeme, co uděláme dál,“ svěřil se. Ve filmu si zahrál na jednu stranu Roman Šebrle, ale také nositel dvou Oscarů Michael Caine. Steven Rosenblum pracoval na takových hitech jako například Legenda o vášni, Pearl Harbor, Poslední Samuraj, Krvavý diamant, nebo Statečné srdce.

Pánové se u toho stříhání zjevně baví...

 

Vložil: Michaela Špačková