Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Máma neměla štěstí na spolehlivé manžele, tak jsme rodinu řídily my dvě, vzpomíná Agáta Prachařová. Přečetli jsme

03.05.2019
Máma neměla štěstí na spolehlivé manžele, tak jsme rodinu řídily my dvě, vzpomíná Agáta Prachařová. Přečetli jsme

Foto: FTV Prima

Popisek: Agáta Prachařová

Kolem Agáty Prachařové je zase rušno. Média přetřásají údajný rozchod s manželem, který zřejmě nekonal, i když je jasné, že problémy tahle dvojice určitě řeší. O to je zajímavější podívat se do nedávného rozhovoru pro MF Dnes, co o svém manželství a manželovi tvrdí. Když ho totiž dávala, zřejmě neměla o krizi tušení; pokud tedy nějaká krize opravdu je a není to jen výplod bulváru...

Agáta nyní natáčí pořad pro maminky, původně ale byly jejím „revírem“ hlavně mejdany s celebritami: „Na večírcích jsem točila asi pět let a už mě opravdu nenaplňovalo ptát se celebrit, kdy a kde si daly první pusu. Nic mi to nepřinášelo. Moderovat Mámu nad věcí je užitečnější, zajímavější a kreativnější. Myslím si, že u nás podobný pořad pro mámy chyběl,“ uvedla pro MF Dnes. Agáta je ráda, že má děti „odbyté“ a matky nad čtyřicet odsuzuje: „Když mi bylo pětadvacet a měla jsem svoje první dítě, nebyla jsem nad věcí opravdu vůbec v ničem. S druhým dítětem věci tolik neřeším. Říká se, že když prvnímu dítěti vypadne dudlík, běžíte ho vysterilizovat, u druhého dítěte ho opláchnete vodou a u třetího dítěte počkáte, až vám ho přinese pes. Ale zase když už je matkám kolem čtyřicítky, taky to není ono. Jsou unavené, nedávají malé děti fyzicky. Malé děti jsou totiž hrozně náročné. Když slyším svoje osmatřicetileté kolegyně básnit, jak by chtěly tři čtyři děti, v duchu si říkám, že by mě docela zajímalo, jak to chtějí zvládnout,“ rozumovala v MF Dnes.

 

Produkce rodiny

Agáta působí jako celkem rázná žena, což je prý důsledek okolností: „Babička nebyla nikdy dominantní, děda byl hrozný uzurpátor a babička nesměla nikdy nic. Máma bohužel neměla štěstí na moc spolehlivé manžele, takže jsme rodinu řídily my dvě. Říkám tomu produkce rodiny - prostě koordinování, aby všechno fungovalo,“ svěřila se Agáta Prachařová v MF Dnes. Ona sama prý svou rodinu nekoordinuje: „Myslím, že teď jsem dost polevila. Že odpočívám, řeším mnohem míň věcí, než bych řešila dřív,“ prohlásila v rozhovoru. Vzhledem k nedávným událostem, kdy nebyl Jakub Prachař určitou dobu doma, to tak ale rozhodně nevypadá.

 

Agáta již netoší o VIP mejdanech, ale o dětech a domácnosti. Foto FTV Prima

Babičky prý hlídají málo

Agáta si nedávno pořídila psa a to přes manželův zákaz (Agáta už měla mnoho psů a všech se zbavila). O to je zajímavější její vyjádření: „Nebaví mě dohadovat se s manželem o banalitách, ať je to klidně radši podle něho. Kuba je teď pořád někde na natáčení, pracuje fakt hodně, takže jsem ráda, když je doma. Proč se ještě zabývat zbytečnostmi?“ Manželskou krizi jí přijela až z Izraele pomoci řešit její máma Veronika Žilková: „Babičky jsou výborné, když pohlídají vnoučata. A když u toho mají průpovídky, jak se máte starat o svoje děti. Je dobré na začátku stanovit mantinely, do jaké míry vám babička může zasahovat do výchovy vašich dětí,“ řekla Agáta o babičkách, herečkách Daně Batulkové a Veronice Žilkové. Se svou mámou se prý nijak nepáře: „Já jsem mámě několikrát řekla: Nech si ty řeči pro sebe, stejně si výchovu budu dělat, jak chci. Bohužel jsem vždycky nakonec pochopila, že kdybych udělala na začátku, co mi radí, ulehčila bych si spoustu práce. Je fakt, že obě naše slavné babičky jsou fajn, ale mohly by hlídat víc. Jenže jsou hodně vytížené,“ povzdechla si v MF Dnes.

 

Hlídá chůva a manžel

Agáta je pracující matkou, i když je její dceři teprve rok a půl: „Pracuju maximálně tři dny v týdnu, jinak se snažím být s dětmi. Dva dny točím Mámu nad věcí a pak ještě fotím pro lifestylový časopis titulní stany,“ pochlubila se. Na hlídání má chůvu, manžela a maminku: „Dnes třeba Miu hlídá chůva, ale většinou se nám podaří hlídání s Kubou kombinovat. Když točím já, postará se o děti on a obráceně. Máme vlastně takovou střídavou péči, ač jsme manželé. Pracujeme hodně přes rok, ale pak jsme zase dva měsíce v kuse spolu. Na celé prázdniny plánujeme volno.“ Zda ho ale budou trávit skutečně spolu, je ve hvězdách.

 

+

Agáta se v natáčení pro matky prý našla. Ty tam jsou doby mejdanů a časy, kdy se válela na festivalu v Karlových Varech po chodníku. Je zřejmé, logické, ale i fajn, že s dětmi zřejmě zmoudřela. 

-

Bohužel, naprostá většina jejích výroků nepůsobí právě upřímně. O Agátě se povídá, že si realitu značně upravuje, a tak se není čemu divit, že třeba druhé těhotenství jí mnozí nevěřili. Jejich manželství s Jakubem Prachařem bude vše jen ne klidné, a tak výroky, jak nechá manžela, aby o všem rozhodoval… no, nezní moc pravděpodobně. Ale kdo ví, do manželství nikdo nevidí, jen ti dva, kterých se týká. 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace