Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

My jsme skromná strana. Máme jediného kandidáta, pana Hryce, řekl muž, co se nebojí praštit pěstí do stolu, Andrej Hryc

02.05.2019
My jsme skromná strana. Máme jediného kandidáta, pana Hryce, řekl muž, co se nebojí praštit pěstí do stolu, Andrej Hryc

Autor: FTV Prima

Popisek: Andrej Hryc jako jediný kandidát své strany

Andrej Hryc je slovenský herec, který je velmi dobře známý i u nás. Nyní se ale rozhodl šlápnout do politiky, což byl ten správný námět pro Jana Krause. V Show se Andrej Hryc celkem sebevědomě rozpovídal o tom, že je přesvědčený, že bude zvolený do Evropského parlamentu. Kandiduje tam coby jediný člen své strany KOREKTÚRA – Andrej Hryc.

Jde o stranu se zajímavým osudem. Původně se totiž jmenovala Náš Kraj a šlo o národní stranu Rusínů, ke kterým patří Hrycova manželka a Rusín byl i jeho otec. Když měla z různých důvodů strana přijít do likvidace, Andrej Hryc ji převzal a rozhodl se z ní udělat platformu pro svou kandidaturu do Evropského parlamentu.

Politická situace je všude napjatá

Pro Jana Krause uvedl své důvody: „V jedné chvíli jsem se rozhodl, že ukončím svou divadelní kariéru. A hledal jsem, co bych dělal. Politická situace je všude napjatá. Řekl jsem si, že posledních pět let svého života bych mohl věnovat své vlasti. Mám tři vnuky a chtěl bych jim dopřát, až jim bude dvacet a já už tu nebudu. Říkal jsem si, že se blíží volby do Evropského parlamentu a řekl jsem si, že tohle by bylo místo, kde bych mohl být užitečný pro svou vlast. Když jsem se o to začal zajímat, tak jsem zjistil, že bych mohl kandidovat jen jako kandidát nějaké politické strany. Na Slovensku ale neexistuje žádná politická strana, se kterou bych já chtěl spojit své jméno, a tak jsem se rozhodl, že si pořídím stranu svoji. A stalo se,“ vysvětloval v Show Jana Krause.

Velmi skromná strana

Volba padla právě na stranu Náš Kraj: „Podíval jsem se do registru politických stran. Zjistil jsem, že máme na Slovensku asi osmdesát politických stran. Z toho je asi třicet v likvidaci, žijících stran je asi padesát. My jsme velmi skromná strana. Máme jednoho kandidáta, pana Andreje Hryce,“ konstatoval Andrej Hryc. Janu Krausovi také vyjevil, že se nebojí, že by nebyl zvolen: „Já jsem natolik sebevědomý, že si myslím, že mě do parlamentu zvolí. Teď je jen otázka, kolik voličů mě zvolí. Řekl jsem, že to uděláme jako test. Test politického výtlaku mého jména. Získáme-li ve volbách 30 000 + 1 hlas, pak naši stranu povedu do parlamentních voleb na Slovensku, pokud ne, tak asi strana splyne s nějakou jinou. Asi s opoziční stranou, protože s těmi, kdo to na Slovensku řídí, nechci mít společného vůbec nic,“ prohlásil v Show Jana Krause.

Moje jméno je dobré platidlo

Stranu jednoznačně spojil se svou populární osobou: „Myslím, že moje jméno je na Slovensku dost dobré platidlo, myslím, že mě lidé dobře znají a že vědí, že se nebojím říkat, co si myslím. Vědí, že se nebojím třísknout pěstí do stolu. Jsem takový, jaký jsem. Chci oslovit tu většinu voličů, kteří nechtějí chodit volit,“ uvedl. Pro zvolení totiž nejsou potřeba žádná velká čísla: „Prezidentských voleb se zúčastnilo jen 42 procent voličů. Takže si uvědomíte, že 58 procent oprávněných voličů nešlo k volbám. Proč? Protože nesnášejí ten partokratický způsob politické existence. K evropským volbám chodí lidé méně, protože nemohou volit toho, koho chtějí. Při minulých volbách Vlado Ševčovič dostal 65 000 hlasů, ten poslední dostal 14 400 hlasů, to stačilo na to, aby ho zvolili do parlamentu,“ sdělil Janu Krausovi.

Nemám se zač stydět

Andrej Hryc se už jednou občansky angažoval: „Před šesti lety jsem udělal petici. Odsoudili kolegu Cinkotu. On přišel do průseru s drogami, odseděl si to, vyčistil si to. Sebrali ho jako recidivistu a napálili mu osm let natvrdo. Já jsem četl jeho spis a řekl jsem si, že ta zkorumpovaná justice chtěla ukázat, tak mu napálili exemplární trest. Tak jsem sepsal petici za nespravedlivě odsouzeného kolegu. Svým jménem jsem se zaručil, že ten chlapec dostal nepřiměřený trest. Tu petici za dva týdny podepsalo 14 000 lidí, protože jsem se já za něj zaručil,“ pochlubil se s tím, že očekává, že stejný počet lidí by ho mohl volit.

Do voleb jde hrdě: „Já se nemám zač stydět. Padesát roků jsem budoval své jméno. Udělal jsem několik významných projektů, zkrachoval jsem, narazil jsem. Přišel jsem o peníze. A jsem tu a chtěl bych být příklad pro všechny ty lidi, kteří bojují s exekucemi. Chci být příkladem pro ty, kteří museli vyhlásit bankrot. Moje strana má v popisu ochránit chudší lidi, na ty dnes všichni kašlou,“ přislíbil.

 

Když tak populární a obsazovaný herec Andrej Hryc (za svou hereckou kariéru si zahrál ve více než 50 filmech, v Česku ho známe z filmů Kamarád do deště I. a II. nebo snímku Černí baroni) říká, že zažil vše možné, nelže. O všem se lze dočíst v jeho knize Inventura, což je skutečně jeho ´životní inventura´. Bohužel, nejde jen o samé dobré věci. Jeho tatínkovi znárodnili podnik, bratr se jako malý utopil. Tím jeho životní tragédie nekončily, zemřel mu totiž syn Hugo. Ten bojoval s rakovinou varlat, když se zdálo, že je vše na dobré cestě, zemřel na následky autohavárie v autě, které řídil. Andrej Hryc má ještě dceru Wandu, která mu dala tři vnuky a činí mu jen radost. Je to totiž filmová producentka, které se nedávno podařil třeba pěkně drsný film Čára. Hrál v něm pochopitelně i Andrej Hryc.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace