Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Evík, Dorota Máchalová... Velká herečka malých rolí je tajemnější než hrad v Karpatech. VIP skandály a aférky

30.04.2019
Evík, Dorota Máchalová... Velká herečka malých rolí je tajemnější než hrad v Karpatech. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook Divadla Ypsilon / Pavel Vácha

Popisek: Jaroslava Kretschmerová je ´velká herečka malých rolí´ jen co se týče filmu a televize (také je to pěkný, zvučný titulek, pravdivý ale jen z poloviny), v divadle, své domácí Ypsilonce, je velká herečka velkých rolí a patří k oporám souboru. Zde ve hře Vratká prkna spolu s častým hereckým partnerem Jiřím Lábusem (tuto inscenaci mimochodem natočila a vysílala ČT Art)

FOTO Seriál Krejzovi posiluje o Jaroslavu Kretschmerovou, kterou mohli diváci zatím pouze slyšet. Coby matka Krejzová byla dosud jen hlas v telefonu. Herečka se nyní v seriálu objeví osobně a bude tak moci rozvinout svůj nesporný komediální talent. Je ale i její život plný úsměvů?

Jarka Kretschmerová je přesně ten typ herečky, která i z malého štěku učiní velkou věc. Tak třeba ve Vrchní, prchni byla na plátně asi tak tři minuty, ale kdo by si nepamatoval její: „My si vás poznáme, Pištěláku!“ Není to herečka hlavních rolí, vždy ale jde o roli nezapomenutelnou a velmi výraznou. A co třeba Dorota Máchalová, nebo Evík ze Slunce, seno? Přesně tak ji prý lidí oslovují dodnes, herečka si už zvykla: „Nevadí mi, že jsem pro mnoho lidí zůstala navždy Evíkem, občas mě tímto jménem někdo osloví. Naopak je to vlastně velice milé, někdy mi díky tomu dokonce dovolí nakoupit v obchodě i po zavírací době. Čím jsem starší, tím víc mě dojímá, s jak velkým zájmem se při každé televizní repríze ty komedie stále setkávají. Vždyť první díl vznikl před více než čtvrt stoletím!“ vzpomínala v rozhovoru pro web zena-in.

 

Pro seriál Krejzovi nemusela Jaroslava Kretschmerová postupovat žádné změny v maskérně, výrazně zrzavou barvu nosí poslední léta i v civilu, dokonce slušivé červené brýle jsou její... Foto FTV Prima

Soukromí je tabu

Soukromí Jarky Kretschmerové je zahaleno tajemstvím. Jisté je, že se nikdy neprovdala a ani neměla dítě. A dokonce se neví ani o tom, že by někdy s někým chodila. Herečka o soukromí zásadně nehovoří, takže se vlastně ani neví, jak žije, co ji třeba kromě divadla baví… Ačkoliv patří k veselé partě z Ypsilonky, nevypadá to, že by s touhle partou sdílela nějaké veselé historky. Což je vysoce nepravděpodobné, takže je jen asi nevypráví… Kromě práce ji prý vlastně nic jiného nezajímá, jak zní řídká svědectví. Jarka je zkrátka a dobře tajemná. I když o ní třeba kolovaly nějaké drby, sama se rozhodně nijak neobhajovala.

 

Na fotkách Facebooku Divadla Ypsilon se ale stále směje... A nechybí na jediné, ani takřka žádné představení, včetně dnes již pomalu kultovní ´Prodanky´, se bez ní neobejde.

Jehovisté, nebo evangelíci?

Nedávno se však roznesla jedna zpráva, ke které se už Jarka Kretschmerová potřebovala vyjádřit. Šlo konkrétně o to, že měla herečka propadnout sektě, konkrétně jehovistům, kterým měla platit nemalé prostředky. Ba nesly se dokonce takové zprávy, že herečku ze „spárů“ sekty vymanili až kolegové. A že je prý Jarka Kretschmerová člověk se zlatým srdcem, ale trošku mimo… Tento „drb“ poprvé přinutil herečku k veřejné reakci. Sektářství jednoznačně odmítla: „Víte, víra je věc každého člověka, je to svým způsobem velmi intimní věc, já se s tím nikdy netajila a s vírou žiju ráda a naučila jsem se třeba i milovat své nepřátele, ale hlavně odpouštět. Co se sekty týče – pokud někomu připadá to, že jsem sektářka, když mé vyznání je evangelické, tak jako někoho je římsko-katolické, pak je to na jednu stranu smutné, na druhou se tomu musím smát,“ uvedla pro Sedmičku.

 

V Krejzových má roli střední, dejme tomu. Jenže jak ji známe, jistě ji povýší na důležitou... Foto FTV Prima

Víru nevnucuji

Herečka tvrdí, že svou víru rozhodně nikomu nevnucuje: „Vždycky jsem strašně smutná, když se někomu ubližuje a vykládají hlouposti. Já osobně mám svou víru, nikomu ji nevnucuji, nikoho nepřesvědčuji, a pokud má někdo jiné vyznání, nebo je spíše takzvaně ateista – byť to je otázka, protože každý se v nějaké situaci k Bohu obrací -, tak to neodsuzuji. Snažím se s každým vyjít dobře,“ konstatovala. A je fakt, že tahle herečka nemá asi žádného nepřítele. Je všeobecně populární, lidé ji stále milují a s každou další reprízou Slunce, seno budou milovat i nadále.

 

Prachařovi na ostří nože?

Minule jsme psali, že Agáta Prachařová konečně ukázala, jak vypadá její malá dcerka Mia. Jak to tak vypadá, je možné, že to udělala na truc svému manželovi Jakubovi Prachařovi. Agáta totiž dala na Instagram zahořklou zprávu, ve které si postěžovala: „Rozejít se na výročí jen tak někdo nedokáže.“ Zprávu smazala, ale média se pochopitelně začala hned ptát, co to vlastně znamená? Jakub Prachař si užíval nejprve v zahraničí a posléze na horách, doma se ani neohřál. Rozjely se spekulace, před jejich domem vartovali fotografové, což se Agátě nelíbilo: „Prosím všechny novináře, aby nám už dali pokoj… Jsme rodina, která si to vyřeší vše i bez vašich smyšlených řečí a článků… Moje chyba byl můj vtip o rozchodu, ale nic není tak černé, jak vypadá… Jsou na světě i horší věci.“ Jisté je, že své narozeniny trávila Agáta bez manžela. Nicméně zřejmě to vypadá, že šlo jen o menší bouřku.

 

Je fakt, že ani na Facebooku, ani na Instagramu Agáta manžela Prachaře moc nepostuje, tedy skoro vůbec. Jenže ona postuje spíše své šou a byznys aktivity (na Prima Love je Máma nad věcí, také má značku Rebella, kde prodává módu), takže to nemusí bůhví co znamenat...

Jak dlouho vydrží tenhle psík?

Daleko horší nám tedy přijde, že si Agáta pořídila dalšího psa. O Agátě je totiž známo, že se u ní hafani nemají příliš dobře a že je často střídá: „Někteří jsou už mrtví, ale ne že bych je sama zabila. Vždycky jsem je dala do lepších rukou, než jsem měla já,“ prohlásila před pár lety. A dodala také, že Jakub Prachař psa důrazně odmítá. Nicméně Agáta nedbala a dalšího psa prý zachránila před tím, než měl putovat do útulku, což můžeme Agátě přičíst k dobru. Otázkou je, zda by mu neměla tedy sama hledat nějaký přece jenom stálejší domov než u ní. Agáta měla už psy všech velikostí, ať už to byla čivava, nebo výmarský ohař. Posledního psa před třemi lety předala své tchyni herečce Daně Batulkové. Jakpak dlouho u ní asi vydrží poslední psisko?

 

Dotyčný psík vyvolal značný zájem na Instagramu, Agátu sleduje hodně lidí... 

Lukáš Rosol si nechal vrátit i tašku

Tenista Lukáš Rosol letí žebříčkem velmi strmě dolů a stejně tak letí dolů i jeho velkorysost. Před nedávnem se veřejně pustil do své bývalé manželky a matky společného syna Michaely Ochotské, aniž by mu ona sama dala veřejně nějaký důvod. Nejnověji si tenista k Michaele přijel, aby mu navrátila luxusní tašku značky Louis Vuitton. Neváhal sebou dokonce ani vzít současnou manželku Petru Rosolovou. Tašku mu předávala nějaká žena v zastoupení Michaely Ochotské a soudě podle fotek Blesku to byla podívaná pro bohy. Lukáš totiž tašku i očichal… Kdopak asi bude tašku nosit, že by nová paní Rosol?

 

Kdo za co může? Pokud si nechá Lukáš Rosol do svých bývalých vztahů kecat současnou ženou, pořád to jde za ním - je dospělý a svéprávný, chovat se trapně ho nikdo donutit nemůže, ani nynější partnerka. Litovat ho tedy netřeba.

Leoš slaví 43 a moudří?

Leoš Mareš oslavil 43. narozeniny, a to v kroužku přátel a v soukromí. Nechyběl parťák Patrik Hezucký a pochopitelně také jeho manželka Monika Marešová. Ta zřejmě oslavu zorganizovala, protože právě jí Leoš Mareš poděkoval: „Děkuji, lásko, za krásnou oslavu.“

Účastníci narozenin - na Leoše hodně malá parta, která se, dle videa ale skvěle bavila... Foto Instagram

Kde jsou ty doby, kdy se Leoš pral s kamarády manažery, létal byznys třídou zapařit do ciziny, stále scházel a rozcházel s jednou a toutéž ženou, chodil do rádia vysílat opilý, nebo ho lehké děvy fotily, jak u nich usnul v posteli… Že by tenhle chlapík skutečně léty zmoudřel? Už to tak vypadá. Teď jen, co bude dělat bulvár, nový, klidný a šťastně ženatý Leoš šťavnaté titulky nevygeneruje.

 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace