Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tradiční čínská medicína má v Praze nové centrum

23.04.2019
Tradiční čínská medicína má v Praze nové centrum

Foto: Pixabay

Popisek: Akupunktura, ilustrační foto

Česko-čínské centrum Tradiční čínské medicíny Praha ve čtvrtek 18. dubna za přítomnosti významných hostů slavnostně zahájilo svůj provoz v centru metropole. Za cíl si klade rozvíjet myšlenku podpory autentické Tradiční čínské medicíny (TCM), rozšířit možnosti doplnění standardní zdravotní péče a zpřístupnit tyto metody nejen všem Pražanům či zájemcům, ale též turistům a zahraničním pacientům ze zemí, kde je TCM součástí zdravotní péče.

Zřizovatelem Česko- čínského centra TCM Praha je Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ, který se zabývá prezentací, komunikací, informovaností a vzděláváním v oblasti využívání těchto metod. Na adrese Opletalova 19, Praha 1 je otevřena expozice herbálních preparátů, nástrojů a dalších prostředků, které TCM používá. V rámci pravidelných přednášek a odborných seminářů jsou předváděny i postupy a technologie, které TCM využívá - akupunktura, baňkování, moxování, masáže a další. Praktici si tak mohou zdokonalit své znalosti pod vedením nejlepších odborníků ze špičkových čínských nemocnic a univerzit. Zájemci z řad veřejnosti získají orientaci a přehled o podmínkách, za jakých mohou získat autentickou a původní péči ze strany čínských expertů.

TCM je nabízena jako dar Číny všem národům světa

Slavnostní projevy přednesli Jeho Excelence Zhang Jianmin, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČLR v ČR, prof. Roman Prymula, náměstek ministra zdravotnictví ČR, Dr. Med. Guan Xin, Ph.D, hlavní konzultant nově otevřeného centra a lékař nemocnice Shuguang v Šanghaji, a zakladatel Nadačního fondu na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ Jan Hovorka.

Slavnostní zahájení provozu Česko-čínského centra Tradiční čínské medicíny

Velvyslanec Zhang Jianmin zdůraznil, že TCM je nabízena jako dar Číny všem národům světa. „Jsem velice rád, že se mohu zúčastnit zahájení činnosti vašeho centra TCM. Vím, že i v České republice přibývá zájemců o tyto osvědčené postupy. Vážíme si jak práce lékařů, kteří působili v projektu v Hradci Králové, čínských i českých, tak i práce Nadačního fondu na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ, který připravil toto skvělé Česko - čínské centrum TCM pro nejširší veřejnost.“

Opět propojit TCM s oblastí standardní, západní vědecké medicíny

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula krátce zmínil nedávné změny v legislativě a ujistil přítomné, že ministerstvo zdravotnictví dál hledá cesty, jak vyřešit pokračování projektu Kliniky TCM, který byl nedávno ukončen ve FN Hradec Králové. „Dohodli jsme se s vedením Nadačního fondu na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ na spolupráci. Z hradeckého projektu přešel do centra TCM v Praze Dr. Med. Guan Xin, Ph.D jako poradce. On osobně TCM v Česku opravdu velmi pomohl již během více než dvouletého působení v tomto mezivládním projektu. Vítám, že veřejnost může dál dostávat objektivní a relevantní informace. Doprovázím pana prezidenta na cestě do ČLR a v programu jednání předpokládám i budoucnost TCM v Česku,“ řekl Roman Prymula.

Cílem Nadačního fondu na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ je opět propojit TCM s oblastí standardní, západní vědecké medicíny, kam je v celém světě řazena jako významná součást doplňující konzervativní lékařskou péči, nebo jako prevence či péče následná.

Zleva: velvyslanec ČLR Zhang Jianmin, zakladatel Nadačního fondu na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ Jan Hovorka a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula

„Naším záměrem je rozvíjet TCM u nás, i formou regionálních center s čínskými odborníky, a i s podporou Asociace krajů ČR nabídnout lidem to, čemu říkáme sdílená medicína. Ve spolupráci s čínskými lékaři a experty chceme prezentovat autentickou a originální TCM v 21. století jako obor, využitelný milióny pacientů, ale samozřejmě i vědci a lékaři, kteří je nasadí jako doplněk ke své odborné práci. Výrazně pomáhá mimo jiné při hojení ran, následcích chemoterapie a ozařování, snižování bolesti, diabetes, neplodnosti, léčbě chronických stavů a dalších problémech. Spolupráce s lékaři a nemocnicemi umožní sběr dat pro důkazové studie a další využití,“ řekl Jan Hovorka, zakladatel a současný prezident Nadačního fondu na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ (NFPTCMA). „Sdílená medicína je nejmodernější trend, rozhodně efektivnější než vyřazování TCM ze zdravotnictví nebo zbytečné byrokratické předpisy či dokonce zákazy. Pracujeme ve veřejném zájmu, chceme, aby klienti dostávali za své peníze kvalitu a odbornost. My neurčujeme, kdo je dobrý a kdo ne. Informovaný klient si ale vybere sám,“ dodal Jan Hovorka.

Další informace najdete zde, zde a zde.

Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ
Česko - čínské centrum TCM Praha
Opletalova 19
Praha 1
110 00

 

Vložil: Markéta Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace