Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

U hlavy škrtiče, přesto chtěl být nejlepší herec na place. A oznamuje se láskám vašim, že Vaculík a Hrubešová... VIP skandály a aférky

23.04.2019
U hlavy škrtiče, přesto chtěl být nejlepší herec na place. A oznamuje se láskám vašim, že Vaculík a Hrubešová...  VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Michal Suchánek alias Suchoš a jeho občas blonďatá hlava

FOTO V seriálu Krejzovi Michal Suchánek zafungoval coby neohrožený krotitel hadů. Seriálový Fero Čumpelík se totiž v ordinaci objeví s pětimetrovou krajtou a ta rozhodně nebyla umělá, ale zatraceně živá. Suchánek přiznal, že tohle bylo vážně pěkně adrenalinové natáčení.

Že by si Michal Suchánek natáčení nějak užíval, se říci opravdu nedá: „Pocity byly… ani strach, ani užívání… já to nedovedu přesně všechno popsat, protože toho adrenalinu bylo tolik, že si to ani nepamatuji,“ přiznal. Během natáčení ho krajta začala omotávat a utahovat svou smyčku, takže musel přiskočit štáb a Michala vysvobodit: „Je to škrtič a ten zkrátka začal škrtit. On se snaží udržet na větvi a nepředpokládám, že by to měl v hlavě tak, že tohle je snadná kořist, já si ji podržím a sežeru ho. Byla to výzva, v tu chvíli pak začnete soupeřit i před ostatními. I když já nevím, protože jsem ho měl omotaného kolem obličeje, kolem očí a lámal mi nos. Ani jsem neslyšel nic zvenčí, jen jsem cítil, jak ho ze mě sundávají, a v tu chvíli si říkám, že ještě dvě, tři minuty vydržím, než omdlím a buňky začnou odumírat. Doufal jsem, že někdo přijde a sundá ho, někdy se totiž v člověku probudí herec - hlupák, který to chce dotáhnout do maxima, aby už se to nemuselo natáčet znova,“ popisoval své asi nejnáročnější natáčení.

Tak, mladej, teď se ukáže, kdo z nás je větší frajer. V seriálu Krejzovi to pomalu začínalo vypadat, že ten větší (a silnější) bude had, foto FTV Prima

Populární táta mu byl spíš na obtíž

Když se dnes řekne Suchánek, vybaví se většině zřejmě populární bavič, nicméně dříve tomu tak nebylo. Jeho tatínkem je totiž známý sportovní komentátor Jaroslav Suchánek, kterého mohli diváci vidět večer v televizních zprávách. Je jasné, že tatínkova televizní kariéra Michala určitým způsobem směrovala. Podle jeho tatínka ale Michal jeho popularitu nevítal: „Myslím, že byl spíš otrávený, že má známého otce,“ prohlásil Jaroslav Suchánek v časopisu Sedmička. Michal se objevil v mnoha dětských rolích, později se přihlásil na konzervatoř, kde došlo k osudovému setkání, a to s jeho celoživotním parťákem Richardem Genzerem.

Původně tanečník se dal spolu s Michalem na humor, čehož si brzo povšimla televize Nova, pro kterou začali ještě s Veronikou Žikovou vyrábět pořad Tele tele. Ten se dával každý týden a jeho kvalita byla trochu nevyrovnaná, ale je fakt, že některé vtipy se jim podařily skvěle. Skončit se prý rozhodli sami: „Jenže mně už se nějak nechce. Tehdy jsme skončili, protože už jsme se vykrádali a ty principy byly hodně očekávatelné,“ prohlásil na Novinkách. Nabídky na další díly prý byly.

Michal Suchánek v jediné fotografii. Neustále přina**aný chlap, o kterého by si jeden bál opřít vidle, ale zároveň chlap, který v Partičce dokázal stvořit neskutečnou řachandu, foto FTV Prima

Stydí se

Tele tele skončilo, přišla Partička pro Primu - opět s Geňou - a ještě s Ondřejem Sokolem, Danielem Danglem a Igorem Chmelou, se kterou dokonce vyjížděli po celé republice. Konec Partičky byl ale neslavný, parťáci se měli rozkmotřit, Michal Suchánek měl mít rozmíšku s Ondřejem Sokolem, který pak z Show vyletěl.

Michal Suchánek si ale rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemůže, objevil se v několika televizních seriálech, v televizním filmu Pepa si zahrál hlavní roli, nicméně sám tvrdí, že nejlépe je mu ve hrách, které sám napíše, protože se stydí: „Proto mi je nejlíp, když píšu a hraju ve „svých věcech“, můžu se do nich schovat. Pro mě bylo vždycky zásadní hraní bez klišé, a proto jsem si dělal ty svoje legrace, kde by mělo být všem jasný, že to je jen jako. Navíc být jen herec, to je pro mě málo,“ svěřil se na Novinkách.

Michal Suchánek ve filmu Sněženky a machři po 25 letech, foto repro z filmu

Nemá potřebu dělat legraci všude

Michal Suchánek prý celoživotně trpí tím, že si o něm lidé myslí, že je bude bavit kdykoliv a kdekoliv: „Znají mě takhle z televize, přece. A pak se ptají, co mi je, proč jsem přinasranej. Říkám, že nejsem, že takhle prostě vypadám a že nemám potřebu dělat legraci všude. Oni nerozlišují, že mezi televizní iluzí a reálným životem může být rozdíl.“ O soukromí se baví také hrozně nerad, takže když na něj před pár lety prasklo, že je své manželce Renatě nevěrný, pěkně zuřil. Jak jeho aféra dopadla, ví jen on sám, jisté je, že rozvod se nekonal. Jeho děti, Berenika a Jáchym, kráčejí v tátových stopách. Dcera se snaží stát zpěvačkou, synátor pracuje jako asistent u filmu.

Markéta Hrubešová a Lukáš Vaculík zestárli, ale zárovň zkrásněli, o tom nemůže být debata, foto FTV Prima

 

Rok 1988. Markéta mladičká, Lukáš tehdy platil za největší sexsymbol československého filmu... Foto ČT / repro

Markéta Hrubešová a Lukáš Vaculík po třiceti letech spolu

Tihle dva se sešli mladičtí ve filmu Karla Kachyni Oznamuje se láskám vašim, kdo by to byl řekl, že znovu je kamera svede dohromady až po třiceti letech, a to v krimi seriálu Temný kraj: „S Lukášem jsme se viděli asi před třemi lety na jednom projektu, ale to jsme se tam jen míjeli, nepartneřili jsme spolu. Mám pocit, že v takto úzké spolupráci a intenzitě se vidíme opravdu asi po těch třiceti letech. Lukáš se vůbec nezměnil, je pořád stejný. Jsem ráda, že jsem ho potkala, on je zlatý,“ prohlásila Hrubešová. Je fakt, že Markéta natáčení v poslední době trochu opomíná, věnuje se své lásce, vaření. Je možné ji vidět, jak uvádí nejrůznější kulinářské festivaly. To Lukáš přece jenom točí více. Perfektně třeba ztvárnil hlavní roli ve filmu Metanol.

Tak... nejdřív byt, auto, neutuchající sláva. Teď to skončilo u mobilu, foto Česká miss

Česká Miss dostane mobil

Tak Česká Miss to nevzdává a chce pokračovat. Pochlubila se tím, že má nového partnera, a to jistou známou čínskou značku telefonů. Pořadatelé ale už nesdělili, kdy a zda se bude konat další ročník Miss. Ví se jen, že budou v květnu probíhat krajská výběrová kola. Vítězka už nyní může tušit, že si odnese telefon, další výhry jsou ve hvězdách a tipujeme, že o nic bombastického typu byt či auto nepůjde. Přitom účast v Miss je celkem náročná na čas, takže běžnou práci při ní účastnice vykonávat nemůže. Tak uvidíme, zda přilákají na korunku dostatek dívek.

Tomáš Enge ve své životní roli závodníka, foto Facebook

Tomáš Enge zavzpomínal na formuli

Pamatujete na Tomáše Engeho? Ten byl nedávno hostem v rádiu, aby zavzpomínal na časy, kdy jezdil tím nejrychlejším autem na světě: „Když jedete v nejrychlejším autě světa na rovinkách 330 km/h a najednou máte zpomalit do zatáčky na 130 metrech na rychlost 60 km/h, tak zažijete neskutečné přetížení. Je neuvěřitelné, jak to auto funguje, jak brzdí, zatáčí. Také atmosféra stála za to. Bohužel to bylo krátké, ale nelituju toho," prohlásil. Dnes už Tomáš nezávodí, je to spíš manažer, stará se o jezdce německého týmu Reiter Engineering. Jeho kariéru bohužel narušila aféra, když mu v krvi našli marihuanu. Na toto téma vznikla celá řada vtípků, kdo by si nevzpomněl třeba na slavnou skladbu kapely Uhlí, ve které se zpívá: „Někdo žere tiktaky, někdo si zahulí.“

Agáta Prachařová po roce a půl utajování zveřejnila část svého dítěte na Instagramu, foto Instagram

Agáta ukázala svého blonďatého andílka

Světe div se, Agáta Prachařová odtajnila podobu svého druhého dítěte, dcerky Mii. Té je už rok a půl a na fotkách na Agátině profilu na Instagramu doposud chyběla. Až nyní se rozhodla ji ukázat světu: „Tak tady je… Moje láska....Nemá ani jedno oko ani dlouhý nos,“ pochlubila se. Holčičce není úplně vidět do obličeje, ale už tak je jasné, že je celá její otec, herec Jakub Prachař.

 

Vložil: Michaela Špačková