Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je to stále ta stará dobrá zlodějská ODS, které jde hlavně o koryta. Komentář Štěpána Chába

komentář 19.04.2019
Je to stále ta stará dobrá zlodějská ODS, které jde hlavně o koryta. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Něco tam chybí, něco... no... jo už vím, rudá hvězda

Tak ODS se to povedlo. Vyměnila odborníka na školství ze školského výboru a místo něho tam dodala džudistu, kterého více než školství zajímá, podle jeho zařazení, spíše military tématika. Usuzuju tak z jeho členství v poslaneckých komisích a klubech, kde najdete třeba Výbor pro obranu, Podvýbor pro akvizice Ministerstva obrany, obchod s vojenským materiálem a inovace AČR, nebo Podvýbor pro Policii České republiky, obecní policii a soukromé bezpečnostní služby. Ale také se mohu mýlit. Prostě byl flek, tak na něj dosadili džudistu, protože jde o to místo, ne o odbornost, přeci.

Václav Klaus mladší byl hlasováním odejit z postu, který mu byl jako ušitý. Celý svůj život před vstupem do politiky věnoval školství. Vybudoval elitní gymnázium, o školství neustále mluvil, dával rozhovory. A to dlouho před tím, než se stal poslancem. Prostě školství je jeho téma. Zdá se, že klíčové téma. A kdo jiný má tedy sedět jako předseda na školském výboru? No, džudista Karel Krejza, který se před revolucí stal několikanásobným mistrem mezi džudisty, po revoluci pak pracoval v reklamě, pak založil společnost, která kšeftovala na burze s akciemi (velmi prospěšná činnost, že? Nikomu nepomůže, jen někoho oškube). No, a následně se z něho stal politik na plný úvazek. Ke školskému výboru ho tak váže snad jediné. A to, že jeho rodiče byli učitelé. Oba dva. Fíha.

Co tím ODS myslela?

A teď se na to koukněme z pohledu společnosti, nikoliv politiky. K čemu je onen Školský výbor. Citujme přesnou definici: „Výbor se zabývá kontrolou vlády především v oblasti školství, vědy, kultury a sportu...“ Hlídá vládu, aby nevypustila do světa nekoncepční změny ve školství. Václav Klaus mladší vybudoval vlastní soukromou školu. Ví, co obnáší vedení školy, management školy, dokáže přemýšlet jako ředitel elitní školy, kterou vedl celých 16 let. Vidí do zákulisí školství, protože v něm žil. A Karel Krejza, který po něm převzal funkci? Chodil do školy. Jako my všichni. Ovšem to z něj odborníka skutečně nedělá.

Kam tím ODS mířila? Měla pocit, že Klaus mladší je horší odborník na školství než Krejza? A proto tak usilovala o jeho odvolání? Opravdu Klause mladšího zákulisním taháním za šňůrky stáhla z funkce, protože se obávala o osud celého školství? Nebo šlo ODS jen o to pitomé koryto, které se přelilo na Krejzu, a tedy na ODS? Jinak – až příště půjde Petr Fiala, předseda ODS, k zubaři, chtěl by, aby mu zub vrtal instalatér? Zubaře, tedy odborníka, totiž politikařením odstranili mocní, kteří chtěli ještě o kousek moci navíc.

Podsvětí ODS

A to je to podsvětí, ta politická mafie, to škaredé a šeredné přehazování postů a koryt jenom podle politických stran. Podle profesního zařazení z předchozího života je Karel Krejza odborník na reklamu a na akcie. Co to má co společného se školstvím? Co to má společného s obranou? S policií? Nic, lautr nic. Možná jediné. Karel Krejza je z ODS a podle zákulisních her politiků prostě musí mít ODS tady a tady a třeba i tady svého člověka. Sprostý handl, nikoliv politika. Kvalifikací je příslušnost ke straně.

Vyhození Klause mladšího ze školského výboru je nádhernou ukázkou zdegenerovaného systému politických místeček. Nejde o lidi, jde o koryta. Nejde o školství, jde o koryta. Nejde o řádné hospodaření, jde o koryta. Jen ODS při posledních volbách povyrostla, už se začíná chovat stejně, jako v dobách svého vrcholu, kdy jí to pak lidé u voleb dali na kolik… na 7 procent? Změna nenastala prakticky žádná. Heslem politiky je koryto. Nic jiného. Takový ten pocit, že ODS svou minulost překonala, který republikou zarezonoval při posledních volbách, je lichý. Je to stále ta stará dobrá zlodějská ODS. Vím, paušalizuji, ale ten pocit je u tohoto příkladu opravdu jako déjà vu. Odéesce zavonělo korýtko a sliny z její mordy zase zaplavují celou republiku. Jo, jo, povedlo se vám to, soudruzi z ODS.

 

Vložil: Štěpán Cháb