Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Byli tak našrot, že stačil jeden panák a pak jen koledníka lehce postrčit z terasy do údolí. VIP skandály a aférky

komentář 16.04.2019
Byli tak našrot, že stačil jeden panák a pak jen koledníka lehce postrčit z terasy do údolí. VIP skandály a aférky

Foto: Divadlo Hybernia / Muzikál Iago

Popisek: Janek Ledecký si to trochu zjednodušil, na to má ostatně jako hlavní hvězda a autor právo. Vylezl jen před dveře a zapózoval...

Takhle se Ledecký zbavoval nevítaných velikonočních návštěv, které se domáhaly svého práva zmydlit Ester nebo zpěvákovu manželku, Janek prý totiž musel bránit své ženy... Velikonoce se, byť letos hodně pozdě, neúprosně blíží. „Což nenechalo chladnými ani herce z Divadla Hybernia. Ti se před představením muzikálu Iago šli podívat na místní trhy, aby trochu nasáli jarní velikonoční atmosféru. Před nadcházející derniérou si užili společnou procházku a nejen díky kostýmům způsobili pěkný poprask,“ popsala tisková zpráva s efektním titulkem ´ Janek Ledecký musel bránit své ženy!´ Což v praxi znamená, že potenciálním divákům je třeba ustavičně připomínat divadlo (Hybernia), muzikál (Iago) a jeho hvězdy (hlavně Ledecký), aby neremcali a pěkně si kupovali lístky (na derniéru 10. května od 390,- do 790,-). K čemuž se Velikonoce výborně hodí, protože je o čem mluvit – jakpak je herci tráví, s kým, proč s tím a ne s oním, co ta vajíčka a ten nářez, pardón, šmirgus a tak podobně.

A tak byl celý ansámbl představení vyhnán v kostýmech ven, což nebylo tak hrozné, i když tedy zrovna o minulém víkendu byla dost zima, zato to neměli daleko. Kdo je z Práglu, ví, že Divadlo Hybernia je na dohled od Náměstí Republiky, kde jsou tradičně velikonoční trhy. Takže fotografa s sebou a jde se na to: Markéta Poulíčková a Dita Hořínková originálně ozdobily dřevěná vajíčka rtěnkou, Ladislav Korbel hned zkoumal kvalitu pomlázek a Janek Ledecký celou situaci jistil v maskáčovém oblečení se samopalem v ruce (viz hlavní foto).

Dita Hořínková a Markéta Poulíčková zdobily rtěnkou - čím také jiným, že? 

Muzikálový Iago Janek Ledecký má s dospělými dětmi o zábavu stále postaráno. „Když byli Jonáš s Ester malí, schovávali jsme jim ´zajíčka´ neboli pomlázku a cestu si museli najít podle nenápadných stop. Ale zalíbilo se jim to tak, že to chtějí, i když už trochu vyrostli.“  Velikonoce tráví většinou na sněhu, kde si dopřává poslední jarní lyžování a po krátké době vyráží na ledovce. Velikonoční svátky mají i svou odvrácenou stranu. Někteří pánové se totiž v šupání vyžívají a přesně takoví neměli ani šanci překročit práh zpěvákova domu, za což mu, my, genderově uvědomělí / é tleskáme. „Ve Špindlu jsme se vždycky vrátili ze sjezdovky rovnou na oběd. Což byla doba, kdy většina koledníků, co k nám dorazila, byla už úplně našrot. A já měl za úkol bránit naše ženy. Většinou stačil jeden panák na terase a pak je lehce postrčit do údolí,“ popisuje celkem brutální metodu Ledecký.

Ledecký hlídá ´své´ženy, v tomto případě své herečky...

Zpěvák si už ale užije jen posledních pár repríz, a to než se muzikál  po derniéře konané 11. května přesune na Slovensko. Drama je dílem Janka Ledeckého, který se zhostil role manipulátora Iaga. Ten ostatní postavy vodí jako poslušné loutky. „Bude mi chybět ten zázračnej pocit, kdy se na dvě hodiny převtělíte do toho úžasného padoucha. Až bude absťák nejhorší, zajedu si Iaga zahrát do Bratislavy,“ říká. Právě na Novou Scénu se muzikál stěhuje… A kdo si koupí lístky na derniéru, stane se z něj rázem ´vipka´: Diváky totiž kromě představení čeká červený koberec, autogramiáda a možnost si dát skleničku s umělci ve foyer Divadla Hybernia.

Skromný Noční král je Slovák a často bývá v Olomouci

Opět vypukla mánie kolem seriálu Hra o trůny, umocněná tím, že se jedná o poslední sérii, kdy by se mělo přijít na to, kdo na trůn usedne. V seriálu najdeme i slovenského zástupce, Nočního krále totiž hraje Vladimír Furdík, díky masce je ovšem k nepoznání… A spousta lidí ani donedávna nevěděla, kdo se v masce Nočního krále skrývá: „Volám sa Vladimír Furdik, vo svete ma poznajú pod prezývkou Vlad alebo Furdo, čo si v anglicky hovoriacich krajinách ludia často automaticky spájajú s menom Vlad z nemenovaného filmu. Žijem v podstate kočovným životom, hoci som svojím spôsobom stále Slovák s trvalým pobytom v Bratislave, no väčšinu času trávim na cestách alebo v Česku, keďže odtiaľ pochádza moja manželka a žijú tam aj moje deti,“ představil se v rozhovoru pro FilmKult Vladimír Furdík.

 

Takhle vypadá Noční král bez masky (Vladimír Furdík - vpravo). Spolu s Lady Brienne a tvůrcem oné slavné masky. Na svém instagramu tak možná ´Furdo´ něco prozradil; že by nás v osmé sérii čekala bitka jeden na jednoho, Noční král versus Brienne z Tarthu? 

Osmačtyřicetiletý Vladimír je slavný kaskadér, který pronikl úspěšně do Hollywoodu, jeho akce ve filmech jsou plné kaskadérských kousků, jízdy na koni, šermu, pádů i divokých scén plných ohně. Mezi nejdůležitější filmy, na kterých se podílel, patří Tři mušketýři, Stardust, Tristan a Isolda, Eragon, Válečný kůň nebo bondkovka Skyfall. Často dělá i dramaturga bojových scén, čehož si na své kariéře považuje nejvíce, specializuje se ale na ty starší, středověké či fantasy, s koňmi, které miluje. V GoT, jak se Hře o trůny mezi fanoušky říká, je již od šesté série, tedy od roku 2014: „Tehdy jsem neměl zhlédnutý jediný díl. Nevěděl jsem pořádně, o co jde," přiznal později. Ačkoliv je úspěšný kaskadér (a občasný herec), původně si prý jen přál pracovat někde kolem koní.

 

A zde, opět z Furdíkova Instagramu, ona veleslavná maska v rukou svých tvůrců

 

Kolečko v jednom kole

Scénárista Petr Kolečko je v jednom kole. Sotva skončil veleúspěšný Most, připravuje se nový seriál. Ten se bude jmenovat Pouť: Rozjetý devadesátky, bude navazovat na předchozí sérii Přijela Pouť a poběží na Streamu. Měl by jít o seriál, který bude připomínat známé kauzy: „V seriálu poměrně nekompromisně ale stále vtipně poukazujeme na některé aféry devadesátých let, které se s námi táhnou dodnes, jako je například H-System či korupce v tehdy vládnoucích politických stranách. Myslím, že až seriál uvidí někteří politici, budou se minimálně červenat,“ říká   Daniel Strejc, šéf hrané tvorby Stream.cz.

Seriál bude navazovat na předchozí Pouť, hraje v něm bude Jakub Prachař, Lucie Vopatová  (oba na snímku), Matěj Dadák, Eva Holubová, Jaromír Dulava, Ondřej Pavelka, Michal Suchánek a Richard Genzer

Pozor, Yemi je i úspěšný byznysmen

Jinak řečeno, jeho JAD Productions kralovala výročním cenám České eventové asociace, po úspěchu na světové soutěži BEA World 2018 sbírá Yemiho tým vavříny i doma. Ceny České eventové asociace (ČEA), které byly v pražském prostoru DOX+ vyhlášeny podruhé, oceňují mimořádné eventové projekty a nejlepší počiny v oblasti eventové komunikace (event je podniková akce, v postatě nóbl mejdan – abyste tušili, o co se jedná). Letos Yemi získal prvenství ve dvou kategoriích a zároveň titul absolutního vítěze a cenu GRAND PRIX - úspěch zaznamenala především s projektem #24RIDE připraveným na míru pro Mercedes-Benz Cars Česká republika. Další cenu obdržela za zahraniční event LONDON LOOP AWARDS pro LOOP.gl.

Další super úspěšný mladík...

„Z ocenění mám radost hlavně kvůli týmu, který si rozhodně za minulý rok pozornost zaslouží. JAD PRO tvoří dvanáctičlenný tým lidí od 18 do 37 let. Jejich nasazení a geniální práce v minulém roce přinesla nejen 8 mezinárodních a 3 domácí ceny, ale hlavně posunula hranice toho, co si klienti umí představit pod pojmem efektivita v reklamě či eventu,“ uvedl k ocenění Yemi A.D.

Moderní otec podpořil kojení v bankách

V pobočkách firmy Raiffeisen bank se mělo v pondělí 15. dubna kojit na protest proti tomu, že odsud byla předchozí týden jedna kojící žena vyzvána, aby buď přestala kojit, nebo vypadla. To by nebyl Dominik Landsman alias Moderní otec, který svým blogem a knížkami baví historkami táty na rodičovské, aby si z této akce nevystřelil: „Jelikož já kojit neumím a ani nemám koho kojit, zašel jsem si do nedaleké pobočky banky sníst svou svačinu. Věřím, že tento happening zapříčiní celospolečenskou diskusi nejen kolem kojení, ale celkově o stravování v bankách. Nechci se dožít dne, kdy nebude možné vzít svou ženu na romantickou večeři do banky,“ uvedl u fotky, jak si dopřává párek a rohlík.

Dodejme, že akce se prý nakonec účastnilo jen deset žen…

 

 

 

Vložil: Michaela Špačková