Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z nejsledovanější televizní show se stal totální propadák. Kdo stojí za úpadkem Miss?

11.04.2019
Z nejsledovanější televizní show se stal totální propadák. Kdo stojí za úpadkem Miss?

Foto: Facebook / Hotel Clarion

Popisek: Michaela Bakala, dříve Maláčová, když pořádala Miss naposledy... Ostatně, právě jí viní dlouholetý úspěšný pořadatel Zapletal z podrazu a krádeže...

FOTO O nejúspěšnější éru v dlouholeté historii česko-slovenských soutěží krásy se zasloužil úspěšný producent, manažer a scenárista Miloš Zapletal. Po pauze, trvající od roku 1970-89, přišel ještě v době skomírajícího komunistického režimu s nápadem uspořádat soutěž, nazvanou Miss ČSSR. Postupně se mu z ní podařilo vybudovat prestižní společenskou akci, kterou v přímých televizních přenosech s napětím sledovaly miliony diváků a dosud patří k nejsledovanějším televizním show u nás. Také o vítězkách jednotlivých ročníků se hovoří dodnes, především díky tomu, že uspěly i v mezinárodní konkurenci... Pokračování ze včerejška.

Platí to i o Miss Československa z roku 1989 Ivaně Christové. Tu sice v ostravské hale, kde se volba královny krásy konala, publikum téměř vypískalo, protože se mu více líbila plavovlasá Jana Hronková a svoji roli sehrála i rivalita mezi Čechy a Slováky. Nicméně, Ivana Christová krátce nato vyhrála také mezinárodní soutěž krásy Miss Maja International 1989 a v zahraničí se dokázala prosadit i jako velmi úspěšná modelka.

A zajímavé satisfakce se dočkala i nedávno. Jeden z nejčtenějších serverů u nás, iDnes.cz, uspořádal anketu, v níž se čtenářů zeptal, která královna krásy se jim líbila nejvíce. Suverénní vítězkou se stala právě Ivana Christová, zatímco na druhém místě skončila Gabriela Kratochvílová a na třetím Monika Žídková. Je jistě překvapením, že vůbec jediná česká královna krásy, která vyhrála Miss World, Tatiana Kuchařová, obsadila až pátou pozici.

 

Ivana Christová, foto její Facebook

Velký podraz

V roce 2005 se na úkor mimořádně úspěšného Zapletalova projektu začala prosazovat konkurenční soutěž Česká Miss, jejíž zakladatelkou se stala Michaela Maláčová (dnes Bakala), vítězka Miss Československo z roku 1991. Také ona ji ale časem prodala a dnes už se v majitelích nikdo nevyzná a vítězky jednotlivých ročníků si vybaví jen stěží. Navíc je kolem soutěží krásy v naší zemi více skandálů než lesku a vysílat jejich finále nemá zájem žádný televizní kanál. Samotný Zapletal si postěžoval, že ho Maláčová podrazila a obvinil ji z nekalé soutěže a parazitování na úspěchu jeho projektu. Nelze se tedy divit, že už s podobnými projekty nechce mít nic společného a tvrdošíjně odmítá nabídky, aby se pokusil nynější soutěži Česká Miss vrátit prestiž.

 

Miloš Zapletal (na snímku s manželkou) již nechce mít s Miss nic společného...

Cesta do zapomnění

Její tristní kvalita je až zarážející, přičemž platí paradoxní pravidlo. Logicky by se dalo předpokládat, že veřejnost si nejlépe pamatuje ty dívky, které získaly korunku krásy nedávno. Jenže je tomu přesně naopak. Kdo si vybaví podobu Ley Šteflíčkové, která se stala Českou Miss loni? Anebo Michaely Habáňové (2017) či Andrey Bezděkové (2016)? Jediná kráska, korunovaná po roce 2000, která výrazně uspěla i v mezinárodních soutěžích, je Tereza Fajksová, když se stala Miss Earth 2012.

 

Nejúspěšnější Miss Táňa Kuchařová, dnes Gregor Brzobohatá

Souboj o korunku, nebo o známku?

Více než informace o vítězkách nyní zajišťují soutěži Česká Miss publicitu spory a podivné zákulisní souboje. Mafiánské praktiky se dokonce nedávno odehrávaly kvůli vlastnictví ochranné známky. Z aktuálního výpisu v obchodním rejstříku je zřejmé, že se majitelé soutěže neustále mění a s dosavadními byl učiněn rázný konec. Ti současní slibují, že pro letošní soutěž Česká Miss chystají spoustu novinek a jednají o televizním přenosu finále. Máme se prý rozhodně na co těšit.

Vložil: Adéla Hofmanová