Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Počkala si a dočkala se. Aneb jak miliardář s IQ 190 zblbnul na kvadrát. VIP skandály a aférky

komentář 09.04.2019
Počkala si a dočkala se. Aneb jak miliardář s IQ 190 zblbnul na kvadrát. VIP skandály a aférky

Foto: Instagram

Popisek: Karel Janeček s Lilií a miminkem. Tuto fotku, patrně ne náhodou stylizovanou do obrazu středověké Madonny, sdílel na svém Instagramu

FOTO Je to zvláštní, člověk by řekl, že miliardáři Karlovi Janečkovi budou názory ostatních na jeho promiskuitní život naprosto ukradené, jak se ale nedávno ukázalo, je tomu přesně naopak. Karel se nám hádal po sociálních sítích jako divý. Šlo pochopitelně o nejnovější „ženu jeho života“, Lilii, která tedy Čechům k srdci opravdu nepřirostla. Mimochodem, ta výška IQ v titulku je zcela smyšlená, skutečnou se nám nepovedlo najít; nicméně lze oprávněně spekulovat, že matematický borec má tak zvaný inteligenční kvocient vysoký, stejně tak ale že jeho emoční inteligence se nyní, díky ezoterické manipulativní slípce Lilii s velkými ňadry a očividně značnými postelovými dovednostmi, pohybuje spíše v záporných hodnotách. Karle, Karle, při veškeré úctě k Vaším filantropickým zásluhám, jako by vám bylo šestnáct a ne pětačtyřicet. Anebo – právě proto? Že by šlo o proslavenou krizi středního věku, o níž se tolik hovoří a píše?

Lilia Khousnoutdinová se umí skvěle tvářit jako neviňátko, je to ale ve skutečnosti velmi schopná žena, která dosáhne toho, co si zamane. A sbalit miliardáře není tak snadný cíl. O to více, že má doma zrovna malé miminko se svou právoplatnou mnaželkou... Leč to se Lilii podařilo, ačkoliv vítězství nebylo rychlé, ani snadné. Ale Lilia je inteligentní a ví, že u muže jako Karel prostě musí počkat a něco skousnout, jako třeba to, že ji opustí, když je s ním těhotná a vesele se ukazuje s manželkou, kterou divoce líbá… Lilia chytře počkala a dočkala se, zřejmě má mnohem silnější nervy než druhá Karlova manželka Mariem, a vrtkavé váhy Karlových vztahů se nakonec naklonily na její stranu. Lilia porodila Karlovi dcerku a od té doby se zdá jejich štěstí bez hranic. Neustále ukazují, jak jsou zamilovaní a šťastní. Pokud je tomu tak, proč tedy dají na řeči druhých a mají potřebu se bránit?

 

V červenci 2017 ještě šťastná rodina Karel - Mariem - malý Yanis v Itálii, foto Instagram

Ošklivá Mariem to na ně prý hrála

Časopis Luxury Prague Life totiž vydal rozhovor s Liliou, který mnoho lidí nadzvedl ze židle. Lilia je u nás zkrátka za mrchu a ona i její muž by si toho měli být vědomi a radši do ničeho nerýpat. Mimochodem, rozhovor to byl pochopitelně pěkně nabubřelý, Lilia pronášela taková moudra, že by byla nejradši neustále těhotná a neustále by rodila. Čtenáři měli potřebu rozhovor patřičně okomentovat a ve většině případů nešlo o pochvalné komentáře. Do diskuse se vzápětí zapojila sama Lilia a začala dštít síru na Mariem, což je jen tak mimochodem stále právoplatná manželka Karla Janečka. Začala vypisovat, jak je ráda, že se „nenechala vtáhnout do her“ manželky, jak to na ně Mariem Mhadhbi vše ošklivě hrála. Podle Lilie se Mariem odstěhovala do jiné země a v Praze prý nehodlala žít. A tak se prý rozhodla Karlovi „pomoci“. Všemu nasadil korunu Karel Janeček, který začal o diskutujících psát, že jsou „slepice“ a „hloupé husy“ a pronesl nebývale nabubřelý výrok: „Zároveň jsem ale (o trochu později, ale dávno předtím, než jsem potkal Lilii) věděl, že je už vyloučeno, aby byla moje jediná dlouhodobá partnerka a její jediná šance je, že přijme druhou ženu na stejné úrovni.“ Uf, takže Karel dal Mariem „velkorysou“ nabídku, že i když ji už pár měsíců po narození dítěte vlastně nemiluje, může zůstat jako druhá žena a tolerovat jeho vztah s Lilií. Jak šlechetné, hloupá Mariem toho zřejmě nevyužila.

 

O rok později s Lilií a malou Isabelou někde v Thajsku - mimochodem, Janeček má ještě starší dcery Amálii a Viktorii. A se signifikantním komentem u fotky - že „největší hodnotou v životě je možná rodina." Jenže která?

Nejšťastnější pár ve vesmíru

To rozhodně nezavání Karlem tolik propagovanou polyamorií, ale obyčejnou českou nevěrou, kterou zde, pravda, praktikují mnozí, ale alespoň se tím veřejně nechlubí a nestaví se do čestné pozice toho spravedlivého, který nikdy a nikomu nelže. Nicméně Karel si létá s Lilií a jejich dcerkou po celém světě, neustále se ukazují v zamilovaných pozicích, soudě dle fotek na Instagramu, jde o nejšťastnější pár na zeměkouli. Jejich zapálená obhajoba, která je v mnoha bodech zcela pomýlená, tomu moc nenasvědčuje. V jednom mají ale oba pravdu, mohou si žít, s kým se jim zlíbí a mít děti, s kým chtějí, manželství, nemanželství. Aby jim k tomu zástupy pochvalně tleskaly, to už se jim dosáhnout ale asi nepodaří.

 

„Čtyři noci jsme strávili se sedmiměsíční Isabelkou a milovanou Lilií daleko v poušti. Byli jsme se dvěma beduíny, jen s prostým vybavením a velbloudy. Tento náš čas plný klidu a ticha nám přinesl další novou hloubku a inspiraci do našeho již krásného vztahu. Pátou noc jsme pak v pouštím kempu prožili tradiční berberskou oslavu na poctu naší lásky. Vyzývám všechny ty rádoby-moudré, které komentovaly mě a náš vztah v postu z 21.12., k morální sázce: pevně věřím, že na 21.12.2021, pro mě symbolicky nejvýznamnější datum v životě (ledaže bych se dožil 21.12.2112), oslavíme "výročí pouště" a ani jim nezbyde než uctít, že jsme spolu správně. A pro všechny pochybné zoufalce - ano, tento post jsem vymyslel já,“ pravil ekonomický Bůh, Karel Janeček.

A závěr? Prastarý: I když chlap získá titul MBA na Bradley University v USA (1997), o rok později absolvuje matfyz v Praze, obor teorie pravděpodobnosti a matematická statistika, kterémuž rozumí tak maximálně 42 lidí v republice, v roce 2004 získá Ph.D. v oboru mathematical finance na Carnegie-Mellonově univerzitě v Pittsburghu a IQ má na hranici geniality, to vše vyhučí… komínem, když mu začne ´hučet v kládě´.  

 

Účes má Peter stále stejný... Foto Facebook  

Peter Nagy slaví šedesát a pětatřicet

Je to neuvěřitelné, ale dnes slaví slovenský zpěvák Peter Nagy šedesátiny. Zároveň slaví i výročí 35 let na československé hudební scéně. Zejména v osmdesátých letech to byla obrovská hvězda, jeho koncerty byly vyprodané a náctileté fanynky se mohly upískat. Peterovi fanoušci zestárli s ním, ale stále jich má mnoho, proto lze čekat, že jeho turné bude plné. Peter vypadá pořád dobře a věk neřeší: „Říká se, že věk je jen číslo, ale já nevnímám ani to číslo... Nemám na takové věci čas. Mám rozdělaných několik projektů s různými umělci. S kapelou už jsme začali připravovat narozeninový koncertní program tak, abychom fanouškům zahráli hity i mé kytarové balady. Jak sestavit playlist je pro mě těžký úkol,“ prohlásil. Návštěvníci se ale mohou těšit na hitovky jako Kristýnka, či Marcel z malého města: „„I když koncert bude mít kolem dvou hodin, chci, aby měl spád. Proto zahrajeme samozřejmě nejznámější písně, ale i moje srdcovky,“ slíbil Peter.

 

35 let na kolotoči, poznamenal si na svém Facebooku Peter Nagy

Petr Čtvrtníček ukázal pozadí svých narozenin

Petr Čtvrtníček zase dostál své pověsti věčného šprýmaře, o kterém nikdy nevíte, zda mluví vážně, nebo si z vás nehorázně utahuje. Velmi dobře si na něj určitě pamatuje třeba Daniel Takáč, který se s ním v Událostech komentářích spojil přes videomost, aby všechny pozval na divadelní představení a Petr Čtvrtníček v původně vážně míněném rozhovoru předvedl takovou jízdu, že i ostříleného Takáče zcela vyvedl z míry. Petr oslavil 5. dubna pětapadesáté narozeny a jako poděkování natočil dost zvláštní video. Poděkuje za gratulace, ale říká, že je to pro něj den jako každý jiný - nacházel se právě na pláži na Kanárských ostrovech. Poodejde od kamery, ukáže se, že zcela nahý a ještě si dvakrát... uleví. Pokud někdo Petra nezná, musí být zděšený, jeho fanoušci jistě hýkají nadšením!

 

Čtvrtníček ve videu zpočátku děkuje za gratulace, kamera zabírá ´mluvící hlavu´...

 

Poté se oslavenec sebere a odchází :-)

Dáda si vybírala kluky, co vyrůstali na Žížale Jůlii

Zatímco s českou Miss to vypadá tak nějak všelijak, Muž roku jede spolehlivě. Vítěz by se měl vyhlašovat v srpnu, nedávno proběhl poslední konkurz, jehož se coby porotkyně účastnila také Dáda Patrasová, která byla mezi mladíky jako ryba ve vodě. Přesto si uvědomovala, že jde o chlapce výrazně mladší: „Ti kluci vyrůstali na mé Žížale Jůlii, tak věřím, že v tuniském letovisku najdeme společnou řeč.“ Zkoumala také, jak jsou na tom hoši s jazyky: „To se musí, protože kdo se nezeptá, nic se o nich nedoví. Jedině tak poznáte, jestli ten chlap je vhodný kandidát pro finále. Zatím nemám vyloženě tip, ale zúčastním se společného soustředění finalistů v Tunisku a tam se rozhodnu, kdo bude můj favorit v soutěži,“ prozradila.

 

Upřímně, stejně jako u Miss, i u Muže roku jsou soutěžící redukováni na ´bílé maso´. Snad jim to nevadí... 

 

 

Vložil: Michaela Špačková