Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když chodil s Leichtovou, bulvár jim neřekl jinak než ´kráska a zvíře´. Jak tohle herec vydýchával? A ta nová láska…

03.04.2019
Když chodil s Leichtovou, bulvár jim neřekl jinak než ´kráska a zvíře´. Jak tohle herec vydýchával? A ta nová láska…

Foto: FTV Prima

Popisek: Filip Kaňkovský u Krause

FOTO Herce Filipa Kaňkovského si zapamatujete na první pohled. Mohou za to jeho dost nezvyklé oči, které připomínají ty u asijských národů. Navzdory tomu nebo právě proto je Filip velmi zaměstnaný herec. V Show Jana Krause mluvil ale i o tom, jak získal svou nejnovější přítelkyni.

Herec Filip Kaňkovský je už pět let členem činohry Národního divadla: „Začínám pátou sezónu,“ pochlubil se Janu Krausovi. Za své umění obdržel nedávno dokonce Cenu ředitele Národního divadla pro mladé herce, kterou obdrží herci do určitého věku: „Že mi ještě nebylo 35. Mě to potěšilo,“ přiznal Filip Kaňkovský Krausovi. Filip není jen herec, je to také talentovaný muzikant, který působí ve skupině Green Småtroll, což znamená norsky zelení malí trollové. Přitom hrají typicky jižní muziku reggae: „To je moje kapela. Tu mám 16 let. Máme zbrusu novou desku z roku 2009,“ utahoval si z faktu, že poslední desku Rude Jazz natočila kapela už před 10 lety a na novou to stále nevypadá. V prosinci skupina oslavila 16 let činnosti, a to za dostatečného zájmu fanoušků.

 

Kapela s Andělem

Filip v kapele působí i jako zpěvák: „Kapelu mám 16 let. Je to taková z nouze ctnost, že i zpívám,“ přiznal Filip Kaňkovský. Kapela žije, zajít na ni je možné každou chvíli: „Asi by mi vadilo mít tu kapelu jen ve zkušebně. Jezdíme i na festivaly,“ popsal muzikantský život. Skupinu Green Småtroll ocenili i hudební znalci: „Za tuhle desku jsme dostali Anděla za jazz a reggae,“ promluvil o ocenění pro desku Rude Jazz.

 

Má zvláštní, tak zvaně asijské oči (tato kožní řasa je typická právě pro asijské národy), ale v kariéře mu to opravdu nebrání... Foto FTV Prima

Přes anomálii se dostal

Filip má typickou vizáž, jeho oči jsou kryté kožní řasou, takže připomínají asiatské. O jeho vzhledu toho bylo napsáno mnoho, s Filipem to ale ani nehne. Je fakt, že mnohdy svůj zápal v případě Filipa bulvár poněkud přehání, třeba, když napsal, že se s ním před lety herečka Kristýna Leichtová rozešla kvůli vzhledu: „Je vtipné, že to nazvali nemocí Asiatů. Tím se dotkli miliardy lidí,“ smál se Filip Kaňkovský. Je ale fakt, že jeho vzhled ovlivňuje jeho výběr pro něj: „Co se týká natáčení, tak mi dávají méně charakterní role, v divadle je to pestřejší,“ přiznal. Poznámky ohledně jeho vzhledu ho prý nerozhází: „Nějak jsem se přes to dostal,“ dosvědčil. Jak k této odlišnosti přišel, vlastně ani neví: „Je to nějaká anomálie, kterou mi nevysvětlili. Já se po tom nepídím, já mám jinou práci. Je to zapamatovatelné,“ připustil, že má anomálie i svou výhodu.

 

Herec nemusí být krásný, to dokázali již mnozí, Eva Holubová, Bára Hrzánová... Foto FTV Prima

Zamilovaný

Filip Kaňkovský chodil s herečkou Kristýnou Leichtovou, což je ale už minulost: „Ta už má rodinu. Já jsem teď spokojený, zamilovaný, já jsem šťastný. Já jsem ten vztah dostal k premiéře Plukovníka Ševce. Byla na premiéře,“ popsal Janu Krausovi, jak se seznámil se svou poslední láskou: „Bylo to cíleně vyrobené, že jsem si po premiéře domluvil, že budu pouštět desky a tak jsem se vyhnul kontaktu se všemi recenzenty a divadelními znalci. Takže jsem se schoval za gramofony a ta party pro mě vyšuměla. Ona naštěstí přišla i druhý den.“

 

V Národním je skvělá parta

Hra Plukovník Švec měla premiéru na podzim loňského roku. V režii Jiřího Havelky ožívá příběh, který má svůj předobraz ve skutečnosti. Plukovník Josef Jiří Švec velel československým legionářským jednotkám na Rusi a v roce 1918 spáchal sebevraždu, neboť ho demotivovaní vojáci neposlouchali. Filip Kaňkovský si scénu Národního divadla pochvaloval: „Je to dřina, ale je tam skvělá parta lidí a baví mě to. Teď hraju v pěti šesti inscenacích, do konce sezóny budu mít ještě dvě premiéry. Nejsem úplně pracovitý, ale nebaví mě nic nedělat.“

Filip Kaňkovský přiznal, že kvůli své oční anomálii se v dětství velmi často potýkal se šikanou. Naštěstí ho ale naopak zocelila. Na gymnáziu začal chodit na herecký kroužek, v roce 2007 si ho vybral do filmu …a bude hůř režisér Petr Nikolajev. Jeho filmografie je pěkně obsáhlá, hrál například v Lidicích, Osmi hlavách šílenství, Příběhu kmotra, letos by se měl objevit v Nabarveném ptáčeti Václava Marhoula. Vidět ho můžeme ale i v seriálech, například v Inspektorovi Maxovi. 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace