Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Starej, omšelej, fejkovej Bond… Řekl bývalý ředitel Zoo, takže vlastně fejkový Fejk. Proč nemá rád Bobka?

31.03.2019
Starej, omšelej, fejkovej Bond… Řekl bývalý ředitel Zoo, takže vlastně fejkový Fejk. Proč nemá rád Bobka?

Autor: FTV Prima

Popisek: Petr Fejk v Show Jana Kause

S Krausem si tentokrát pohovořil Petr Fejk, který vedl od roku 1997 pražskou Zoo. Možná bude pro mnohé překvapení, že v současné době působí jako herec, jeho kolegou je právě Jan Kraus. V Show Jana Krause se ale zmínil i o tom, proč se mu nevyvedlo angažmá v Českých drahách.

Na Petra Fejka si můžete zajít do divadla Studio Dva, kde je k vidění ve hře Bond / Médea. Kromě Jana Krause tam hraje také jeho partnerka Ivana Chýlková, která ztvárňuje Médeu, zatímco Petr Fejk Bonda: „Taková verze ze starýho omšelýho fejkovýho Bonda,“ popsal svou roli Petr Fejk. Jeho jméno Fejk, tady anglicky fake, což znamená podvod nebo padělek, je v současné době hodně „v kurzu“: „Já jsem na něj pyšný, máme plno předků. A mám být proč na něj pyšný. Ještě když jsem nastupoval do Zoo, tak to nemělo takové grády. Kupodivu jsem strávil rok v Americe a tam to bylo každému buřt. Tam na to nikdo nereagoval. Já jsem byl zván na různé akce, které byly zasvěceny fakům v módě a jsem byl patron tohoto tématu k obveselení lidí. Hrdě držím prapor všech Fejků,“ konstatoval Petr Fejk.

Hraje od školních let

Petr Fejk není herecký začátečník, divadlu se věnuje delší dobu: „Mě obsadil do té role Šimon Caban. Oni mě viděli na jevišti. Já jsem hrál divadlo od mých školských let. A tam se rozhodli, že budu výborný Bond. Je možné, že tu roli tam dali kvůli mně, čekali, až zestárnu a odvařím se. Když jsem byl mladý, tak jsem asi na to neměl, ale teď jsem v plné síle,“ připomněl v Show Jana Krause Petr Fejk. Přesto se musí potýkat se zdravotnímu problémy: „Termíny představení se dlouhodobě stanovují podle předpovědi počasí, podle milibarů, protože když je změna počasí, tak moje čtyřikrát operovaná kolena jdou dolů a já se nehnu. Nasedám na invalidní křeslo a jsem ještě fejkovatější,“ svěřil se Janu Krausovi.

S Ivanou Chýlkovou soupeří

Jeho partnerkou ve hře je právě Ivana Chýlková: „Je tam milostná scéna s Ivanou Chýlkovou a já jsem jako správný Fejk i v té milostné scéně selhal. My tam soupeříme ve všech scénách, v milostných, tanečních. V těch rolích to nemáme. Prostě soupeříme. Já jsem zvyklý v tanci vést, ale zjevně Ivana taky. Ještě nikdy jsme ten tanec neabsolvovali bez chybičky. Vždycky, když se ta chyba stane, tak se na sebe podíváme, kdo ji udělal. Ona je na tom jevišti tolik silnější, že mám co dohánět i v tom přetahování,“ vysekl ženě Jana Krause poklonu a dodal: „Je to zážitek, já na Ivanu koukám, první čtená zkouška, ona řekne jednu repliku a hned to tam má, má to formu i obsah. Já to zkouším týden před zrcadlem a pořád jsem prkno. Smekám.“

Na černou práci potřeboval čas

Petr Fejk působil krátkou dobu v Českých drahách coby ombudsman. Tenkrát získal královský plat čtvrt milionu korun, on tvrdí, že po právu: „Oni o mě velmi stáli, byl jsem na manažerském vrcholu a stálo o mě hodně firem, které nabízely a přeplácely. Tak jsem si vybral a jakmile uběhlo pár týdnů, tak po mně začali házet rajčata. Měl jsem odvádět nějakou práci, která byla do jisté míry černá. Já jsem měl měnit věci. Se stejnou filosofií jsem nastoupil do zoologické zahrady. Ta byla v roce 1997 v krizi a já jsem ji měl změnit. Taková věc potřebuje čas na černou práci. To musíte poznat ty lidi, začít s nimi pracovat. Jestli to jde se starým ansámblem, nabrat nový. V Zoo to šlo protože nikoho nezajímala. Když jsem udělal nějakou změnu, tak byli možná nespokojení zaměstnanci, kterých se ta změna týkala. Když jsem udělal nějakou změnu v Českých drahách, tak okamžitě přišly odbory, politici, bylo to v novinách. Byl jsem tak známý, že každá ta změna vyvolala reakci. Já jsem byl v Zoo solitér, já jsem bojoval sám proti všem. Se stejnou metodou jsem v ČD nemohl obstát. A ten vyražený plat na čele byl spíš jen zástupný, ale zcela srozumitelný argument,“ přiznal po letech.

Se současným ředitelem se nemusí

V roce 2009 ho v ředitelské křesle Zoo vystřídal Miroslav Bobek, se kterým nemá nejlepší vztahy: „To je otázka, která se nehodí do zábavného pořadu. My se s novým panem ředitelem nemáme rádi. Já si myslím, že ta zahrada běží dobře. Ta kontinuita designu a péče o zákazníka je zachovaná. V tomto směru ten problém není. Je to osobní. Ta zahrada se rozvíjí tak, jak má. Když jsem ji předával, tak jsem si tohle přál. Aby nedošlo k nějakému zlomu, aby někdo nezačal popírat, že tam návštěvníci patří, protože když jsem nastoupil do zahrady, tak tam byl návštěvník sprosté slovo,“ připomněl Petr Fejk Janu Krausovi.

Petr Fejk vystudoval češtinu na Filosofické fakultě a původně působil jako pedagog, učil na gymnáziu v Praze. V devadesátých letech se chvíli věnoval hudbě, dělal třeba dramaturga pražského klubu Belmondo. V roce 1997 byl jmenován ředitelem pražské Zoo, kterou otevřel návštěvníkům, polidštil ji a díky výtvarníkovi Michalovi Cihlářovi jí dodal jednotný design. Funkci ředitele opustil dobrovolně, nicméně jeho další kariéra už tak úspěšná nebyla. Měl totiž zájem se stát ředitelem České národní budovy v New Yorku. Zde zůstal rok, odešel dobrovolně, protože neměl dost kompetencí k provádění změn. Další rok nastoupil do Českých drah, ani zde nepobyl dlouho. Fejk je ženatý s návrhářkou Martinou Nevařilovou, několikrát byl ale viděn s mladšími přítelkyněmi.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace