Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co vidět nechci, nevidím, říká sexy kocour Peroutka. Prý to tak má i ve vztazích. VIP skandály a aférky

05.03.2019
Co vidět nechci, nevidím, říká sexy kocour Peroutka. Prý to tak má i ve vztazích. VIP skandály a aférky

Foto: Divadlo Hybernia

Popisek: Milan Peroutka hraje v Iagovi Cassia

FOTO Úspěšný muzikál Iago končí svou druhou sezónu a stěhuje se na Slovensko. Diváci tak mají poslední možnost toto představení vidět. Projekt z pera Janka Ledeckého vznikl s velkou mezinárodní účastí. Své síly spojili herci divadla Hybernia spolu s hvězdami bratislavské Nové scény. Iaga pak v obou česko-slovenských metropolích režíroval slavný americký režisér Robert Johanson. A jak samotní umělci hodnotí muzikál podle Shakespearovy tragédie Othello? A na jaký průšvih si zadělala naše největší tenisová hvězda a co chystá Helena Houdová? A nepomátla se náhodou?

Takové emotivní příběhy jako Shakespearův Othello, podle něhož napsal Janek Ledecký svůj superúspěšný muzikál Iago, lákají diváky i v dnešní době, i když byly napsány několik staletí zpátky. „Lidské vlastnosti se v průběhu civilizace nemění, tím pádem to říká společnosti hodně dodnes. Janek to navíc aktualizoval, z Iaga udělal hlavní postavu, která k lidem promlouvá jako vypravěč,“ říká zpěvák Milan Peroutka, který si zahrál roli fešáka Cassia. Iago dokáže svými intrikami a manipulací ničit lásku i životy. S jednotlivými postavami si hraje jako s šachovými figurkami a každému dopředu určí jeho tah. Takoví lidé neexistují jenom na divadelních prknech, ale chodí i mezi námi. „Před intrikami raději zavírám oči, když je vytuším. Ale někdy to dolehne, obrátí se vnitřní úhel pohledu a mě připadá, že všechno je špatně. Prostě procitnutí. To u mě funguje i ve vztazích. Co vidět nechci, tak to nevidím,“ říká Peroutka s tím, že řevnivost v divadelním kolektivu si nepřipouští. A jak to má tenhle fešák s láskou? Prý je single... „Na to se mě pořád všichni ptají. Já ale odpovídám stále stejně. Jsem ve vztahu se všemi svými pracemi. V soukromí jsem single. Možná že to teď v roce 2019 bude jinak, ale práce je pro mě číslo jedna,“ odpověděl v Revue iDnes.cz. Takže dámy, máte šanci, jak to tak vypadá.

 

Milan Peroutka a vypravěč ( a autor) Janek Ledecký, foto Divadlo Hybernia

Anička Slováčková má žárlivost ráda, ale s mírou 

Největší obětí Iagových lží je postava Desdemony. I tady přijde mladá Othellova manželka nakonec o život a to přímo rukou svého chotě. Škrcení na pódiu musela snášet Dominika Richterová, Lucie Černíková i Anna Slováčková. „Desdemona je jednou z rolí, kterou si podle mě každá žena přeje, o to větší respekt jsem z ní měla a pořád mám,“ říká Slováčková o jedné z nejslavnějších divadelních postav. Shakespearovský příběh znala už ze studií a těšila se, až si takovou roli zahraje po svém. Zkoušky i představení si užívala, i když má za sebou desítky škrcení. Naštěstí se nikdy žádný z jejich hereckých partnerů, ať už to byl Tomáš Novotný nebo Peter Střenáčik, nerozvášnil natolik, že by ji opravdu přidusil. „Oba jsou strašně opatrní. Každý se k tomu jinak postavil, jinak to pojal, ale nikdy mě nezačali opravdu škrtit,“ říká zpěvačka o dramatické scéně. A snesla by Slováčková žárlivého partnera po svém boku? „Snesla, ale odsamsad posamsad! Nesmí to být žádný žárlivec, který to uškrtí. Já mám ráda, když jsou lidé do jisté míry žárliví, ale do míry, kdy si to někdo vyčítá. Spíš taková zdravá žárlivost,“ popisuje. Po skončení muzikálu se bude Anička věnovat hlavně sólové kariéře a své kapele The Primers. „Budeme vydávat další videoklip, snad to stihneme do půlky léta.“

 

Desdemona s Cassiem, čili Anička Slováčková a Milan Peroutka, foto Divadlo Hybernia

Slováci si museli počkat 

Diváci mají na jaře poslední večery, kdy lze muzikál zhlédnout. Nejbližší termíny jsou 15. a 16. 3., dále 12. a 13. 4. Závěrečný víkend s Iagem se bude konat v květnovém víkendu ve dnech 10. a 11. 5., na které se připravuje i speciální rozlučkové překvapení. Po velkolepém rozloučení se muzikál zaslouženě přesune k našim sousedům, kteří ho netrpělivě očekávají. Slovenští fanoušci už takto museli na Iaga čekat o několik měsíců déle, než bylo původně v plánu. „Obě scény se měly střídat po sezóně, ale pro úspěch v Divadle Hybernia jsme se domluvili, že u nás ještě jednu sezónu zůstane a až teď odjíždí do Bratislavy,“ vysvětluje ředitel a výkonný producent divadla Michal Mückstein a popisuje spolupráci. „Toto představení jsme vyprodukovali společně s Novou scénou Bratislava, kde se Iago hrál. U nás se následně hrál od září 2017. Dokonce u nich hrála Karolina Gudasová, která pak působila v Hybernii. U nás zase hostovala v roli Othella slovenská hvězda Lukáš Adamec a v Bratislavě jsem si vybral i Dominiku Richterovou, která u nás Desdemonu hraje dodnes.“

 

Žena v chlapském těle, to prostě není fér

Naše fenomenální tenistka Martina Navrátilová byla vyloučena ze sdružení LGBT (lesbo, gay, bi a transgender) sportovců. Co se tak hrozného stalo? Dovolila si napsat článek, ve kterém řekla to, co všichni vědí a s čím všichni souhlasí. A to sice, že by neměly závodit mezi ženami závodit transsexuálky, tedy ženy, které byly dříve mužem: „Nebylo by to fér,“ uvedla pro deník The Times. Připomeňme, že je Martina otevřeně lesbická. Její důvody jsou pochopitelně zcela správné a legitimní. Ať se nechá muž na ženu přeoperovat sebelépe, získá nefunkční vaginu, ňadra a bůhví co, stále mu zůstane mužská konstituce, která je pro sport vhodnější. Muž má více síly, výdrže a to, že bere hormony a nechá si přišít ňadra, protože se cítí být ženou, mu tyto schopnosti nevezme. Anebo naopak. Slyšeli jste někdy o nějakém muži, který byl původně ženou, a který by soutěžil mezi muži? Kdepak, skončil by zcela poslední, na velké závody a soutěže by se zcela jistě ani nekvalifikoval.

 

Martina Navrátilová, foto Facebook

Hysterie slaví úspěch

Nicméně Martinina slova rozpoutala pravou americkou hysterii. Bohužel, Martina si nedokázala stát za svým a za své výroky se později omluvila. Dost to připomíná situaci kolem Zdeňka Godly, kterému je prý úplně fuk, když ho někdo nazve Cikánem. I on čelil hysterii a i on se omluvil. V obou případech je to ale škoda. Kdo jiný, než Rom, nebo homosexuální sportovkyně se přece může k dané věci vyjádřit? Takže hysterie a hyperkorektnost slavila v obou případech vítězství a my se ptáme, zda budou skutečně se ženami soutěžit transsexuálky, které mají stále mužské svaly a konstituci - je tohle fér? Neznamená to náhodou, že menšina těžce převálcovala většinu? Nevím, jak vám, ale mě by se na stupních vítězů pod sportovkyní, která byla dříve mužem a spoustu schopností měla „od pánaboha“, nestálo dobře. Přitom právě ve sportu bychom se měli učit fér přístupu a rovným možnostem.

 

Zdeněk Godla jde z Mostu do Ordinace

Seriál Most! skončil a ostatní televize jsou si dobře vědomy jeho úspěchu, a tak sahají po představitelích rolí z tohoto seriálu. Tak například televize Nova sáhla pro Zdeňkovi Godlovi, který bude hrát v Ordinaci bratra Martina Zounara. Za roli by měl údajně dostat skoro sto tisíc měsíčně, takže by mohl krásně vyřešit svůj problém s exekucemi, dluží prý milion.

Zdeněk Godla, čili Cikán Franta ze seriálu MOST!, sympatická postava, kterou prostě nešlo nemilovat... Foto ČT

A krásná Dominika Býmová, která hrála servírku v Severce, se stěhuje do seriálu Krejzovi: „Hraju novou postavu Táňu Rosákovou, která zastoupí Danku Krejzovou v rádiu Best, a usídlí se tak na chvíli v té rádiové partě. Nebude to jen epizodní role, ale budu tam bojovat o své místo na slunci,“ popsala Dominika a dodala: „Je to tady moc milé. Když přijdu první den na plac, tak se pomalu rozkoukávám, oťukávám se a čekám, co přijde nebo na mne zpoza rohu vybafne. Jsem spíš opatrnější, tady jsem do toho ale vklouzla velice rychle, je to tady moc sympatické,“ pochvalovala si. Je určitě fajn, že populární seriál takhle pomohl svým protagonistům k další popularitě, což ocení zejména rodina Zdeňka Godly.

 

A Dominika Býmová, již v seriálu Krejzovi. Foto TV Prima

Martha a Tena opět v Řecku

Duo Martha a Tena Elefteriadu nejen že stále úspěšně koncertuje, nebo pořádá kurzy řeckých tanců. Objevuje se ale také v České televizi, se kterou natáčelo pořad ´Postřehy odjinud´, a kde jinde, než ve své domovině, v Řecku. Natáčení to prý bylo pěkně turbulentní: „Měli jsme totiž bezvadnej štáb, se kterým jsme už před lety natočili 13 krásných dílů z řecké pevniny. Pan režisér Večeřa, pan dramaturg Bělohlavý, který vlastně fungoval jako produkce všeho, co bylo na místě třeba a výborný kameraman Kiko Ketelesz. Poklidně bych ale nepoužila, protože na každý ten díl jsme se přes celý den dost nalítali. Ono se řekne něco přes 5 minut, ale těch míst, které za ten den projedete a prochodíte, je až až... nic poklidného,“ prohlásila Martha.

Martha Elefteriadu v Řecku

Program tohoto sesterského dua je pořád je pěkně nabitý: „Natáčíme právě s Tenou novou řeckou desku. Také nám nabídli, abychom namluvily naši životopisnou knížku Martha a Tena Dvojhlasně. To bude docela nová zkušenost, těším se na to. Jinak v létě nás čeká zájezd na ostrov Rhodos spolu s našimi tanečníky řeckých tanců,“ pochlubila se Martha Elefteriadu.

 

Martha při natáčení pro ČT

Helena Houdová coby sexuální kněžka

Helena Houdová, bývalá Miss České republiky, někdejší manželka miliardáře a nyní hlavně ezo žena, představila své plány do budoucna: „Vydala jsem se na cestu k objetí své sexuality a objevila na ní tolik znalostí a léčení... a hlavně sebe. Sebe - posvátnou, sexuální kněžku z dob dávných i ne tak minulých, ženu, jejíž sexuální tisícileté vědomosti a znalosti jsou zakódované v mém DNA,“ píše Helena na Instagramu. A už nyní je jasné, co bude dělat, bude to sexuální koučka, ať už si pod tím představíme cokoliv. „Neskutečně se těším na další krok téhle cesty, kterým je certifikovaná koučka pro posvátnou sexualitu, lásku a vztahy. A ještě víc se těším na to, až budeme my, bohyně, stát ve své magické síle svého lůna a spolu tvořit svět z lásky a intuice a se soucitem.“ Kde Helenu certifikují a jaké přesně služby bude poskytovat, se neví. Možná se shlédla v jiné ezo ženě, Lilii Khousnoutdinové, které lidé platili za to, že blábolila o ženství apod. Lilia nakonec ukázala, že její hlavní mise byla ulovit miliardáře. Tuhle kolonku má už Helena Houdová odškrtnutou, takže to spíš vypadá, že má dost peněz a jaksi neví, co se svým životem… Podotkněme ještě, že poslední známý sexuální partner Heleny byl moderátor Tomáš Novotný. Ten měl Missce jen hlídat děti a nakonec hlídal její… No, vy víte co.

 

Copak o to, ženská je to furt pěkná... Má to ale v hlavě úplně v cajku? Foto Facebook / Honza Harnos

Pavla Beretová v Černých vdovách

Seriál Černé vdovy se pěkně rozjíždí. Objevila se v něm celá řada populárních a velmi zajímavých tváří, nejnověji také Pavla Beretová, která zde hraje šikézní barmanku, zachránkyni Filipa Blažka. Pavle to v seriálu velmi sluší, kdo by to byl řekl, že je jí už 35 let? Pavla Beretová hraje v seriálech, na divadle (ztvárnila třeba Maryšu), děti zatím nemá a zdá se, že je to pro ni celkem citlivé téma: „Naprosto bych zakázala klást uvedený typ otázek ženám ve věku od 30 do 40. Lidé jsou občas strašně necitliví, a koneckonců vlastně vůbec nikdo neví, v jaké situaci se žena nachází, můžou v tom být zdravotní problémy, ale i zraněné srdce. Podobnou otázkou ji mohou strašlivě zasáhnout!“ prohlásila před časem v Deníku.

Pavla Beretová, foto TV Prima

Nyní má Pavla jedno hlavní přání: „Poslední dobou si uvědomuju, že by bylo fajn konečně si otevřeně říct, co od života vlastně chci. A co je můj ideál…“ A je jasné, že ostravská rodačka nemluví o práci.

 

Vložil: Michaela Špačková