Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mé oblečené tělo vypadá zajímavěji než nahé. Muzikálová herečka, kterou proslavil seriál, vysvětlila ten Playboy

20.02.2019
Mé oblečené tělo vypadá zajímavěji než nahé. Muzikálová herečka, kterou proslavil seriál, vysvětlila ten Playboy

Foto: FTV Prima

Popisek: Eva Burešová u Krause

Kariéra muzikálové herečky Evy Burešové je stále na vzestupné dráze, daří se jí čím dál tím lépe. Hraje jako divá, nedávno vyhrála televizní soutěž Tvoje tvář má známý hlas, jen v soukromí to nedávno tak růžové rozhodně nebylo, neboť ji krátce po porodu syna Nathaniela opustil partner. V Show Jana Krause ale hovořila hlavně o tom, jak se jí podařilo za dva dny nastudovat dvojroli v Draculovi.

Eva je nejenom krásná, ale také velmi nadaná, hudebně i tanečně, což je přesně to pravé pro muzikál: „Muzikál a tanec dělám od malička. Já jsem se od malička pořád převlékala a tam zjistili to herectví. Já jsem to dělala hodně často a převlékala jsem se do zvláštních věcí. V 15 letech jsem šla na konzervatoř, vzali mě a poznali, že mám talent. Už v prvním ročníku jsem začala hrát, ještě dva roky jsem studovala, pak jsem konzervatoř opustila,“ popsala Janu Krausovi své začátky a také své hlavní vlastnosti: „Koncentrovaná nejsem, jsme puntičkář a workoholik. Doma workoholička ale nejsem.“

 

Eva Burešová je herečka, což dokazují rozmáchlá gesta...

K hlavní roli v Draculovi se dostala jak v americkém filmu

Eva Burešová je od začátku spjatá s Hudebním divadlem v Karlíně, kde účinkuje už léta: „V Karlíně jsem od 15 let, začínala jsem v taneční company, teď jsem už sólista.“ Právě zde dostala tu nejlepší nabídku své dosavadní kariéry: „V Draculovi jsem dva dny před premiérou nastudovala dvě role. Já jsem hrála v company a tři dny předtím se nedohodli s herečkami, které hrály hlavní role, tak se mě zeptali, jestli bych byla schopná se to naučit. Což jsem samozřejmě byla, protože jsem Draculu milovala od malička. Já jsem to znala, protože jsem na tom vyrostla, jen jsem se doučila nějaké choreografie. Řekla jsem, že do toho stoprocentně půjdu. Takže se mi splnil dětský sen, protože jsem si to vždycky hrozně přála. Na muzikál jsem sice nechodila, ale poslouchala jsem cédéčka, kazety, viděla jsem tu nahrávku a v prvním ročníku na konzervatoři jsem měla na stěnách nalepeného Dana Hůlku. Obě role hraju pořád a je to nádherný. Hrozně jsem si to přála,“ připomněla Eva Burešová v Show Jana Krause.“

 

Sexy fotky pro Playboy

Karlínskému divadlu je stále věrná, ale pracuje i pro Primu či pro jiné divadlo: „V Karlíně jsem doteď, ale teď už se věnuji hodně natáčení Modrého kódu. Zkouším novou činohru v Činoherním klubu, kde 18. ledna mají premiéru Sopranistky,“ pochlubila se Eva Burešová Janu Krausovi. Před několika měsíci se Eva také objevila na velmi svůdných fotkách v časopisu Playboy: „Já jsem je neudělala proto, abych na ně někoho nabalila. To byl rozhovor o práci, o dětech… Chtěla jsem udělat rozhovor o mateřství, o té své práci a přitom ukázat, že i máma může vypadat takhle. I když se takhle doma netvářím a nenosím to,“ uvedla v Show Jana Krause. 

Oblečená se cítí lépe

Evě se před rokem narodil syn Nathaniel, jeho otec je hudebník, který hraje s Laco Deczim, jeho  jméno Eva sice neprozrazuje, ale jde o baskytaristu Dzeciho, Michala Krásného. Syna v tak mladém věku (Evě je 25 let) ještě neplánovali, bohužel partner odpovědnost nezvládl a od své rodiny brzy odešel. Z Evy je tak singl máma, která prý ale nedávno potkala někoho, kdo by mohl být třeba víc než kamarád. Eva je i po porodu nádherná, tělo má bez jediné chybičky, bohužel je nadmíru kritická. Třeba tvrdí, že se jí po porodu změnila postava: „Změnilo ji to dost, ale jsem spokojená. Oblečené to tělo vypadá zajímavěji, než nahé,“ tvrdila v Show Jana Krause.

 

Eva Burešová pochází z Moravy, což je na jejím hlase dodnes slyšet. Je z muzikantské rodiny a zpívat prý začala ještě dříve než mluvit. V roce 2011 se snažila proniknout do showbyznysu v pořadu Česko Slovensko má talent. Mezitím nastartovala kariéru v televizi, hrála třeba v Gymplu s ručením omezeným, diváci ji ale znají především ze seriálu Modrý kód, kde se objevuje jako zdravotní sestřička Petra. Debutovala v dětské opeře Kolotoč v Národním domě v Ostravě, kde se narodila. První muzikálovou příležitost získala v trojroli Gity, Džamily a služtičky v muzikálu Baron Prášil. Později začala zpívat a tančit v karlínském divadle, se kterým spolupracuje doposud. Objevila se v muzikálech Vražda za oponou či Lucie. V současné době ji můžeme vidět v hlavních rolích muzikálů Jesus Christ Superstar, Dracula a Čas růží. Syn Nathaniel se jí narodil v červnu roku 2017, vážil úctyhodných 4315 gramů a Eva se svěřila, že po jeho porodu, kdy jí doprovázela dula, vypila koktejl z placenty. A prý jí náramně pomohl. 

Vložil: Michaela Špačková