Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Od blonďaté bestie k prvnímu živému klipu ve vesmíru, z něhož byli paf i v Londýně. VIP skandály a aférky

29.01.2019
Od blonďaté bestie k prvnímu živému klipu ve vesmíru, z něhož byli paf i v Londýně. VIP skandály a aférky

Foto: Supraphon / Tomáš Třeštík

Popisek: Bára Poláková v prvním instagramovém klipu

FOTO Barbora Poláková prostě jede. A všem ukazuje, že je fuk, když jste máma od dvou dětí a partnera máte celkem často na cestách. Přesto se jí podařilo prorazit s klipem 2-8-5, který nechala natočit na jeden záběr mobilním telefonem a hned ho vysílala živě. Ocenila ho Music Alley, organizace sdružující odborníky z oblasti showbyznysu sídlící v Londýně a zahrnula ho do 50 nejlepších videí loňského roku.

Šlo o první videoklip, který se vysílal živě, Bára měla tento nápad první na světě, je s podivem, že to doposud nikoho nenapadlo: „Věděla jsem, že jsme první v Čechách, koho napadl takový projekt, ale nějak jsem pořád nevěřila, že by to mohlo být poprvé na světě. I když jsem si z toho dělala legraci a dala tam hashtag #prvnizivyklipvhistoriivesmiru, stejně jsem pořád čekala, že se někdo ozve. A když něco děláte poprvé na světě, tak se logicky nemáte koho zeptat na různé detaily, které bych teď už udělala jinak," prohlásila Bára. Ta už není nějaká náctiletá instagramová influencerka, ale jak je vidět, moderní technologie dobře sleduje a umí si z nich vybrat to pravé. O internetovém a mnohdy odlidštěném světě totiž její písně vyprávějí celkem často.

 

Blonďatá bestie

Bára je dnes hvězda první velikosti, zejména coby zpěvačka. Začínala ale jako herečka, prorazila v politické satiře Blonďatá bestie o mladé političce Věcí veřejných Kristýně Kočí, která mimochodem doposud porodila tři syny a provozuje kontroverzní seznamovací agenturu (ta měla problém, že vybírala prachy, ale neseznamovala; Kočí žije zcela stranou zájmu veřejnosti). To Bára se ukázala v několika seriálech, větší roli měla až v seriálu České televize Marta a Věra, zahrála si třeba ve filmu Instalatér z Tuchlovic nebo v Kvartetu. V divadle ji dnes také příliš nevidíme, prim totiž hraje její hudební kariéra.

 

Ve filmu Kvarteto

Kráááva

Její první hitovkou byla Kráva, kde se zpívalo: „Ty se někde couráš, ani jedna zpráva, úplně mě bouráš. Bože já jsem kráááá...va!“ A už tenkrát bylo jasné, že Bára nebude rozhodně běžnou popovou zpěvačkou, ale že její texty budou jiné, hlubší, zároveň pěkně ironické a že si je bude psát sama. To ale širokému publiku rozhodně nevadilo, přišla Nafrněná, která se stala megahitem a dodnes na ni skáčou tisíce lidí, hraje se prostě všude. Bára natočila desku, sbírala ceny, obrážela koncerty a open airy. Desku Ze.mě u firmy Supraphon vydala loni a už teď se těšíme na další.

 

Ano, blonďatá bestie. Ale, jak dále uvidíme, v různých odstínech blond. Foto Supraphon / Petr Kurečka

Randila s hodným bankéřem

A to všechno v dobách, kdy si povila jedno dítko a hodně brzy po něm druhé. O druhém těhotenství mlčela velmi dlouhou dobu, ostatně Báry se na konkrétní věci z jejího života moc neptejte, o těch ráda mlčí. Z jejího soukromí se ví, že chodila s hercem Tomášem Měcháčkem, ano, s tím, který hrál hodného bankéře v reklamě, kromě toho v mnoha seriálech. Báru doprovázel třeba na soutěž StarDance, ve které před několika lety se jí podařilo probojovat do třetího kola před koncem, což lze hodnotit rozhodně jako úspěch. S Tomášem se v roce 2013 rozešla, zřejmě zcela v poklidu. Po premiéře muzikálu Větší než malé množství lásky s písničkami Lucie, ve kterém hrála, totiž klidně oba na kameru serveru Super přiznali - „My už spolu nejsme!“ - a velmi se u toho smáli. Prý se mají stále moc rádi. Proč se rozešli, to prozradit nechtěli. V  televizním pořadu Boj o koláč pak dokonce simulovali pohlavní styk…

 

Jan Révai a Tomáš Liška jako Los Vagabundos v Bářině klipu, foto Ksana Fedorová 

Tolerantní partnerka

Už v roce 2014 Bára začala randit s rozvedeným Pavlem Liškou (jeho první ženou byla herečka Kristýna Boková). A o jejich partnerství se neví absolutně nic špatného. Bára musí být pěkně tolerantní, když Pavlovi klidně „dovolí“, aby si odskočil třeba na pár měsíců na druhý konec světa na motorky s kamarádem Janem Révaiem. Ostatně ve jmenovaném klipu 2-8-5 vystupují oba a na motorkách. Nejprve si Báru odveze Jan Révai, ale potom přece jenom přesedne ke svému partnerovi Pavlovi Liškovi.

 

Na aktuálním snímku Supraphonu / Benedikta Renče je vidět, že platinová blond ustoupila medovým odstínům

Láska skončila kvůli základce

Zpěvák Adam Mišík se rozešel s o rok mladší přítelkyní Dianou Kratochvílovou. Ačkoliv je jim dvacet a dvacet jedna, chodili spolu tři roky. První láska, dalo by se říci, jenomže i rozchod ve dvaceti může být extrémně bolestivý. Adam se také vytasil s tím, proč se vlastně rozešli. A velmi překvapivě jsou to názory na vzdělávání. Diana sice chodila s klukem, který má koncerty, účastnil se populární televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas, ale je to „jen“ kluk se základkou a to prý dívce, která studuje vysokou školu, vadilo: „To jsem taky dostával pořádně sežrat. Jenže já prostě školu ke svému povolání nepotřebuju, i když i na tento obor školy jsou,“ prohlásil v MF Dnes zpěvák.

 

Ona má kozy, já základku, nazvali pregnantně neřešitelný problém mezi mladičkými milenci v titulku jednoho bulváru, foto Facebook 

Proklatý dekolt

A to svou přítelkyni ještě nedávno obhajoval. Loni ho doprovázela na předávání cen Český lev ve velmi odvážném modelu na hraně. Šlo totiž o večerní šaty na ramínka, do kterých si majitelka opravdu velkých ňader nevzala spodní prádlo. Což působilo tak nějak zvláštně. Někdo tvrdil, že je to ordinérní, jiný zase, že už nesneseme pohled na přírodní ňadra, neboť jsme zvyklí na silikony. Diana vzbudila obrovský ohlas, ne vždy pozitivní, a její přítel se jí zastal a sklidil uznání. Nicméně oba jsou velmi mladí a tahle láska jistě přebolí. Adam nyní tvrdí, že se chce soustředit na kariéru a rekonstrukci bytu. A dobře dělá!

 

Pár ještě spolu v pořadu Novy Prásk. A ano, evidentně nesourodý pár - dáma je očividně typická intelektuálka, vysokoškolačka

Iva a výhled na ňadra na Kotelnickém bále

To Iva Kubelková odhaluje svůj požehnaný dekolt celkem často a nikdo se nijak nezlobí, ačkoliv ona silikony opravdu nikdy nepotřebovala. Naposledy potěšila pány pohledem na něj na Kotelnickém plese: „Včerejší Kotelnický bál ŠKO-Energo v Mladé Boleslavi je za námi. Děkuji moc všem za úžasnou atmosféru a upřímnou chuť se bavit. 1100 hostů pod střechou byl vážně kotel,“ pochlubila se. Iva moderuje plesy jak divá, dalším místem, kde svůj dekolt vystaví, bude železničářský ples na Žofíně. A komplimenty jí k příspěvku na Instagramu rozhodně nepsali jen muži.

 

Na svém Instagramu poskytla Iva zcela zdarma výhled pánům, kteří se v prostonárodní mluvě nazývají horňáci

Dara v epicentru štěstí

Dara Rolins sází na svůj Instagram jednu provokativní fotku v bikinách za druhou. Na českou zimu se totiž vykašlala a odjela na Bali i s dcerou a chlubí se odhaleným tělem. Naposledy poskytla výhled na své pozadí, ke kterému připsala: „Ne, ani po měsíci mě tento výhled nenudí. Stejné a nudné to může být jen pro lidí bez fantazie. Milion myšlenek, pocitů, vjemů a každý jeden je vždy spolehlivým důvodem pro úsměv. Miluji ten pocit, když už to nemůže být lepší. Že je to ono. Jsem tam, jsem v něm, v epicentru štěstí,“ znělo moudro toho dne. A člověk se jen diví, opravdu má potřebu hlásat, jak je hrozně šťastná. Kór, když její ex partner Rytmus aka Patrik Vrbovský dělá to samé, nicméně on ten důvod opravdu má, čeká své první dítě. Dítě, o kterém s Darou uvažovali, ale prý se jaksi nezadařilo, nebo bůhví jak to bylo. Ale hlavně, nejde o moudra, jde o fotku s polonahou Darou a to je to, oč tu běží.

 

...zatímco Dara udělala totéž pro dolňáky. Dámy jsou štědré a nezištné

Tomáš Klus ve tmě

A moudry nás oblažuje také zpěvák Tomáš Klus, což je klasika. Ten se rozhodl strávit sedm dní ve tmě, bez jídla a teplé vody, prý se chtěl znovuzrodit. Proč, co ho v jeho životě tak štvalo, se nedozvíme, jen samé vzletné řeči: „ Bylo to očistných a důležitých 168 hodin života, protože jsem nabral dech. Doslova. Dech svatý,“ začíná jeho velmi dlouhá promluva. Pokud ho nechcete číst, není se třeba obtěžovat, Tomáš se prostě uchýlil do tmy (tuhle „službu“ si můžete i zaplatit, není třeba se prostě jen zavřít doma do sklepa) a tam přemýšlel. A to zcela dobrovolně, i když mu tam bylo smutno a asi ne úplně pohodově: „Jediné, co jsem ´nevydejchal´, byl sloup uprostřed pokoje, který tam od třetího dne prostě byl a já ho pak už začal respektovat.“ Nicméně to prý bylo jedno z nejlepších rozhodnutí jeho života. Co dnes ty celebrity nevyvádějí…

 

Krásný den; krásný všechny dny, v úctě, T🕉, píše k této fotce TAK duchovní týpek Tomáš Klus, až očekáváme do konce 2019 jeho nanebevstoupení; a přidává hashtagy #soucitjelek #dechsvaty

A má to zadarmo!

A Roman Vojtek chystá další veselku! Herec nikdy nevysvětlil, co ho vedlo k tomu, že opustil těhotnou manželku, když čekala jejich druhé dítě. Několik let chodí s herečkou Petrou Vraspírovou, zásnuby využili k propagaci jistého klenotnictví. Na fotce s rukou panny nevěstinky se zásnubním prstenem se totiž skvěl hashtag této firmy. Na čem všem se jim ještě podaří ušetřit při svatbě?

 

Vložil: Michaela Špačková