Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pavel, nebo Dáša? Každopádně přes noc superstar. Vycházející české hvězdy

29.01.2019
Pavel, nebo Dáša? Každopádně přes noc superstar. Vycházející české hvězdy

Foto: ČT

Popisek: Erika Stárková v seriálu MOST!; namluvil ji ale Jan Cina

FOTO Ještě donedávna herečku Eriku Stárkovou téměř nikdo neznal. Její umělecká činnost se totiž dosud zaměřila především na divadlo. Patnáct let působila v brněnském Mahenově Divadle a v Ha Divadle, nyní hostuje na několika pražských scénách. Stačilo ale, aby se objevila v prvním díle kontroverzního komediálního seriálu České televize MOST! a stala se z ní další nová televizní hvězda. Společně s Martinem Hofmannem sklízí největší ovace diváků i kritiků. Zatímco on hraje jejího nepovedeného bratra Luďana, Erika exceluje v roli bratra Pavla, který se po operaci proměnil v sexy sestru Dášu.

Pro tuto roli ji objevila castingová režisérka Zuzana Povýšilová. Na Eriku si vzpomněla právě díky jejímu angažmá v brněnském HaDivadle. Když se Erika s postavou Pavla alias Dáši seznámila, byla nadšená: „Když jsem zjistila o co jde, tak jsem zaplesala a zajásala, že se jde s těmito tématy ven před lidi, protože je nesmírně důležitý tuto komunitu podpořit,“ nechala se nedávno slyšet v pořadu České televize Sama doma. Svým prohlášením potěšila i moderátorku Ester Janečkovou: „Já to vnímám taky tak. Vy jako Dáša boříte předsudky, protože jste tam naprosto skvělá a empatická.“ Zajímalo ji také, s jakými reakcemi se Erika kvůli Mostu nyní setkává. Ta kupodivu tvrdila, že se samými kladnými.

 

Most je Eričinou první větší televizní příležitostí, na divadle je to jiné. Její Maryša, za níž posbírala řadu cen, se v brněnském HaDvadle hraje již pátým rokem, zde v úspěšné inscenaci slavného románu Žítkovské bohyně v pražském Divadle pod Palmovkou (poznáte ji snadno - jediná se řehtá na celé kolo). Foto Facebook Divadla pod Palmovkou

Nekarikovat, nepřehrávat!

Herečka v Sama doma přiznala, že má v komunitě homosexuálů a transsexuálů kamarádku, která podobnou transformací jako seriálový Pavel prošla: „Ona mi dala klíč k tomu, abych nic nekarikovala, abych zůstala co nejvíce za ženu, za dámu. Tak jsem se snažila co nejvíce o tu ženskost.“ Přiznává ale zároveň, že přesto měla často sklony přehrávat, protože taková prý je, nicméně režisér ji včas utnul. Jinak si spolupráci s ním i ostatními hereckými kolegy velmi pochvaluje. „To bylo mimořádné setkání, protože Honza Prušinovský má takový dar na sebe lepit lidi, který jsou fajn.“ Nemluvě o tom, že několik herců patří mezi její kolegy ze školy nebo brněnských divadel. Stejně tak byla nadšená z města Most, protože je v okolí neuvěřitelně nádherná příroda, a tak si často dělala výlety.

 

Zde v oranžových šatech na party po premiéře Žítkovských bohyní. Foto Facebook Divadla pod Palmovkou

Hlavní zaměstnání: Děti

V Sama doma také prozradila, že se mimo herectví živí především hlídáním děti, nedávno tak pracovala jako Au pair i pro jistého amerického režiséra, který u nás měsíc natáčel a díky tomu si mohla procvičit i angličtinu. „Ten čas být s dětmi je pro mě mimořádný. Protože děti jsou neopracovaný diamant, ztělesněním otevřenosti a spontánnosti,“ pochvaluje si svůj druhý úvazek. Platí to i o synovi její sestry a herce Václava Neužila Vincentovi. To, že je zkušená Au pair, divákům oblíbeného magazínu dokázala, když popisovala své osvědčené rady, jak uspat děti. Chce to podle ní je pořádně utahat a před spaním navodit příjemnou atmosféru, třeba s pomocí relaxační hudby. Mimochodem, ona sama je také zpěvačkou, ve volném čase vystupuje se svojí kapelou třeba na premiérách nebo na svatbách.

 

Snímek Eriky z jejího Facebooku

Řehot u Šípa

Zatímco ve studiu Sama doma Erika působila opravdu jako milá, kultivovaná dáma, ve Všechnopárty Karla Šípa naplno předvedla velký komediální talent a především svůj nepřeslechnutelný řehot.

Ve Všechnopárty u Šípa. Velmi těžko se vyráběl tento repro snímek, protože Erika je nesmírně živá, nevydrží chvilku v klidu... 

Zkušený Šíp jí kladl otázky doslova na tělo, zajímal se například o odvážné scény, při nichž se musela svlékat. „Co jsem měla dělat?“ ptala se a hlasitě se smála. Výbuchy smíchu pak předvedla ještě mnohokrát.

Vložil: Adéla Hofmanová