Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pavel, nebo Dáša? Každopádně přes noc superstar. Vycházející české hvězdy

29.01.2019
Pavel, nebo Dáša? Každopádně přes noc superstar. Vycházející české hvězdy

Autor: ČT

Popisek: Erika Stárková v seriálu MOST!; namluvil ji ale Jan Cina

FOTO Ještě donedávna herečku Eriku Stárkovou téměř nikdo neznal. Její umělecká činnost se totiž dosud zaměřila především na divadlo. Patnáct let působila v brněnském Mahenově Divadle a v Ha Divadle, nyní hostuje na několika pražských scénách. Stačilo ale, aby se objevila v prvním díle kontroverzního komediálního seriálu České televize MOST! a stala se z ní další nová televizní hvězda. Společně s Martinem Hofmannem sklízí největší ovace diváků i kritiků. Zatímco on hraje jejího nepovedeného bratra Luďana, Erika exceluje v roli bratra Pavla, který se po operaci proměnil v sexy sestru Dášu.

Pro tuto roli ji objevila castingová režisérka Zuzana Povýšilová. Na Eriku si vzpomněla právě díky jejímu angažmá v brněnském HaDivadle. Když se Erika s postavou Pavla alias Dáši seznámila, byla nadšená: „Když jsem zjistila o co jde, tak jsem zaplesala a zajásala, že se jde s těmito tématy ven před lidi, protože je nesmírně důležitý tuto komunitu podpořit,“ nechala se nedávno slyšet v pořadu České televize Sama doma. Svým prohlášením potěšila i moderátorku Ester Janečkovou: „Já to vnímám taky tak. Vy jako Dáša boříte předsudky, protože jste tam naprosto skvělá a empatická.“ Zajímalo ji také, s jakými reakcemi se Erika kvůli Mostu nyní setkává. Ta kupodivu tvrdila, že se samými kladnými.

 

Most je Eričinou první větší televizní příležitostí, na divadle je to jiné. Její Maryša, za níž posbírala řadu cen, se v brněnském HaDvadle hraje již pátým rokem, zde v úspěšné inscenaci slavného románu Žítkovské bohyně v pražském Divadle pod Palmovkou (poznáte ji snadno - jediná se řehtá na celé kolo). Foto Facebook Divadla pod Palmovkou

Nekarikovat, nepřehrávat!

Herečka v Sama doma přiznala, že má v komunitě homosexuálů a transsexuálů kamarádku, která podobnou transformací jako seriálový Pavel prošla: „Ona mi dala klíč k tomu, abych nic nekarikovala, abych zůstala co nejvíce za ženu, za dámu. Tak jsem se snažila co nejvíce o tu ženskost.“ Přiznává ale zároveň, že přesto měla často sklony přehrávat, protože taková prý je, nicméně režisér ji včas utnul. Jinak si spolupráci s ním i ostatními hereckými kolegy velmi pochvaluje. „To bylo mimořádné setkání, protože Honza Prušinovský má takový dar na sebe lepit lidi, který jsou fajn.“ Nemluvě o tom, že několik herců patří mezi její kolegy ze školy nebo brněnských divadel. Stejně tak byla nadšená z města Most, protože je v okolí neuvěřitelně nádherná příroda, a tak si často dělala výlety.

 

Zde v oranžových šatech na party po premiéře Žítkovských bohyní. Foto Facebook Divadla pod Palmovkou

Hlavní zaměstnání: Děti

V Sama doma také prozradila, že se mimo herectví živí především hlídáním děti, nedávno tak pracovala jako Au pair i pro jistého amerického režiséra, který u nás měsíc natáčel a díky tomu si mohla procvičit i angličtinu. „Ten čas být s dětmi je pro mě mimořádný. Protože děti jsou neopracovaný diamant, ztělesněním otevřenosti a spontánnosti,“ pochvaluje si svůj druhý úvazek. Platí to i o synovi její sestry a herce Václava Neužila Vincentovi. To, že je zkušená Au pair, divákům oblíbeného magazínu dokázala, když popisovala své osvědčené rady, jak uspat děti. Chce to podle ní je pořádně utahat a před spaním navodit příjemnou atmosféru, třeba s pomocí relaxační hudby. Mimochodem, ona sama je také zpěvačkou, ve volném čase vystupuje se svojí kapelou třeba na premiérách nebo na svatbách.

 

Snímek Eriky z jejího Facebooku

Řehot u Šípa

Zatímco ve studiu Sama doma Erika působila opravdu jako milá, kultivovaná dáma, ve Všechnopárty Karla Šípa naplno předvedla velký komediální talent a především svůj nepřeslechnutelný řehot.

Ve Všechnopárty u Šípa. Velmi těžko se vyráběl tento repro snímek, protože Erika je nesmírně živá, nevydrží chvilku v klidu... 

Zkušený Šíp jí kladl otázky doslova na tělo, zajímal se například o odvážné scény, při nichž se musela svlékat. „Co jsem měla dělat?“ ptala se a hlasitě se smála. Výbuchy smíchu pak předvedla ještě mnohokrát.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace