Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Spolehněte se na instinkt. Mámy všechno vědí samy nejlíp, radí Saša Rašilov, prý žádný radikál. Přečetli jsme

28.01.2019
Spolehněte se na instinkt. Mámy všechno vědí samy nejlíp, radí Saša Rašilov, prý žádný radikál. Přečetli jsme

Foto: FTV Prima

Popisek: Saša Rašilov v seriálu Tátové na tahu televize Prima

FOTO Herec Saša Rašilov ze známé herecké rodiny se ještě nedávno objevoval v seriálu Tátové na tahu, kde hrál tatínka starajícího se o své malé děti. Nadšeným tatínkem je i v reálu, před dvěma lety se mu narodila třetí dcera Maruška. V rozhovoru pro MF Dnes se rozpovídal nejen o tom, jaké je to být tátou od tří holek.

Saša Rašilov je tatínek tří dcer, poslední Maruška se mu narodila s novou manželkou Lídou Rašilovou, zkušeností tedy bylo více než dost. A tak může sám sebe hodnotit jako zkušeného tátu: „Což samozřejmě jsem. Divákům většinou stejně identifikaci postav s herci nikdo nevezme, i kdyby se snažil. Když jsem hrál doktora, lidi se mě často ptali na svoje ortopedické potíže a chtěli po mně diagnózu. Já jim říkal, nezlobte se, ale já to fakt jenom hraju... Jedna paní odpověděla: Ale, pane Rašilov, to já přece moc dobře vím, takže si myslíte, že si to mám nechat operovat? Prostě mě zahlédla se skalpelem a věděla své,“ potvrzuje v rozhovoru tvrzení Miloše Kopeckého alias seriálového doktora Štrosmajera, po kterém také chtěli diváci rady, co s totální endoprotézou.

Nicméně Saša Rašilov si nestěžuje: „Člověk může dopadnout i hůř, představitelé záporných rolí to mají horší. Kolega Prachař mi vyprávěl, jak bral rodinu do restaurace na oběd, jenže číšník obsloužil všechny kromě jeho samotného. Večer předtím totiž běžela v televizi detektivka, kde hrál vraha. Prostě se nenaobědval,“ přisvědčil v rozhovoru pro MF Dnes.

Saša Rašilov ve hře Faust Národního divadla, foto Facebook Národního divadla

Přebaluje, koupá...

Saša Rašilov je zřejmě příkladný partner, protože se o svou třetí dceru klidně sám postará: „Trochu na mateřské jsem. Lída se pomalu vrací k práci a má svoje koníčky, aby se doma nezbláznila, takže se o starost o Marušku dělíme,“ zní jeho svědectví. Zvládne toho prý dost až na výjimky: „Jediné, co nezvládnu, je pračka. Moje celoživotní trauma. Už kdysi jsem nabyl přesvědčení, že nejlepší je, když na prádlo chlap vůbec nesahá. Vždyť není možné se v tom zorientovat! Cokoli, jen ne pračka,“ svěřil se v rozhovoru pro MF Dnes.

Neprudíme se

Saša Rašilov se ženil podruhé, jeho první ženou byl herečka Vanda Hybnerová, se kterou má dvě dcery. Odcházel od ní za poměrně dramatických okolností, nikoliv ke své současné ženě, tu si našel až posléze a vztah jim prý klape: „Je pravda, že se neprudíme. Všechna klišé, která k teplu rodinného krbu patří, jako naklizeno, navařeno, uvařeno, zapálená svíčka - všechna mám rád. Ale když některá z vyjmenovaných věcí chybí, nic se neděje. Neznamená to, že si nemůžeme udělat pohodu, dokud není byt perfektní. Dokážeme si říct: Dneska už na všechno kašlem. Pojď, uděláme si kafe a budeme si povídat,“ konstatoval.

Saša se nemůže vynachválit trávení společného času aktivně: „V létě a zkraje podzimu jsme hodně jezdili na kole. Pro mě úžasná zábava. Mohlo by se zdát, že není takový rozdíl mezi procházkou s kočárkem a projížďkou, ale jízda je prostě jízda. Mařenka má vzadu odpruženou sedačku a je v ní neuvěřitelně šťastná,“ prozradil Saša Rašilov v rozhovoru.

Saša Rašilov při zkoušce v Národním divadle, foto Facebook Národního divadla

Spolehnout se na instinkt

Ačkoliv herec chtěl pro své dítě poskytnout to nejlepší, z některých moderních vynálezů je spíše rozčarovaný: „Dostali jsme třeba od známých chůvičku s kamerou a nočním viděním, ze začátku jsme z ní byli opojení – nemusíte pořád běhat k postýlce a kontrolovat, jestli miminko spí. Taky teď dost letí monitory dechu, ale ty považuju za úplnou hovadinu, která člověka jenom stresuje. Má rodiče uklidnit, ale efekt je opačný. Jenže síla reklamy... Reklama strašně ovlivňuje myšlení. Vemte si to u auta. Bez reklamy by vás nenapadlo, že auto musí být vybavené jako letadlo s milionem funkcí. Už nikomu nedochází, že by mohlo stát třeba polovinu, kdyby v něm nebyly věci, které k jízdě samotné nejsou vůbec potřeba. S péčí o děti je to něco podobného,“ uvažoval herec v rozhovoru pro MF Dnes.

Saša Rašilov je ale zkušený otec, který na každou „blbinu“ opravdu neletí: „Myslím si, že pokud se člověk na něco může spolehnout, pak na rodičovské instinkty. Ty by měl poslouchat. Hlavně ženy by měly důvěřovat instinktům, neměly by se jich vzdávat ve prospěch nějakých přístrojů. Mámy prostě vědí všechno samy. A nejlíp. Ale nejsem proboha žádný radikál, jen říkám svůj názor,“ uvedl.

Jsem opatrnější

Nelze říci, že by Saša Rašilov se třetím dítětem nějak ztratil rodičovské obavy: „Často naopak špekuluju, jak špatně tohle dopadne, co by se mohlo stát a podobně, což nese spíš strach a pochybnosti. Řekl bych, že jsem teď opatrnější a nemám chuť riskovat,“ prohlásil. Třetí dítě si pořídil pět let před padesátkou, což mu nijak nevadí, naopak: „Cítím se rozhodně dobře, nemám pocit, že bych nějak sešel, je mi fajn. Vidíte sama, že tahle radůstka, co tady kolem pobíhá, je opravdu příval nové euforie a energie. Všechny děti jsou v každém případě radostná, pozitivní věc, zlepšují imunitu. Člověk se obrní proti různým splínům, protože prostě chce, aby svět byl hezký a veselý – pro děti.“

Saša Rašilov ještě nedávno plnil pravidelně stránky bulváru. Odešel totiž od své ženy, se kterou byl snad odjakživa, k jiné. Leč tento vztah nevydržel, k bývalé ženě se ale nevrátil, našel si také herečku, Lídu Němečkovou.

+

Jak to tak ale vypadá, tenhle vztah mu zřejmě svědčí, narození třetí dcery jistě k jeho pohodě přispělo. S děvčaty s prvního manželství vychází, i když chůvičky z nich nejsou: „V mezích normálu. Kdyby stály ve frontě na ježdění s kočárkem, asi by to taky nebylo úplně ono. Mají svůj život a spoustu svých vlastních starostí. V téhle velké konkurenci je bezvadný úspěch, že se mají rády. Mařenka je bezprostřední a roztomilá, docela si je obě omotala.“

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace