Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak čučkaři citelně zasáhnou do školních osnov. Ať žije změna dějin podle tajné služby ČR. Komentář Štěpána Chába

komentář 15.01.2019
Tak čučkaři citelně zasáhnou do školních osnov. Ať žije změna dějin podle tajné služby ČR. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Podívejte se na něj, zlotřilý emperor ruské říše

VIDEO Výroční zpráva BIS konstatovala, že ve školách se učí sovětská a ruská propaganda. Že propaganda zasahuje i do českého jazyka a literatury. Odvolávala se následně na národní obrození a v něm na silnou myšlenku panslovanství, tedy spojení všech slovanských zemí pod jednu kutnu. Holt, byla taková doba, lidé u nás panslovanstvím žili. Dnes žijeme panevropanstvím a výuka má být jasná a čistě proevropská. Panslovanství je vysmívané jako naivní iluze, panevropanství jako pevná skála, o kterou se můžeme s jistotou opřít. Buhehe chlemst.

Ministerstvo školství zaskočilo na vedení BIS, aby jim tam poradili, co že to mají s těmi školními osnovami udělat, aby v nich nebyla ta klatá propaganda. Ministerští nemusí chodit až do houštin tajných služeb, stačí se podívat na erudovanou soudružku učitelku, která prozářila den v pořadu Máte slovo s tvrzením, že Putin je malý zlobivý fracek a že Hitlera porazily Spojené státy americké. Rusko ne-e, to ne-e. Čučkaři společně s ministerstvem tak stojí před těžkým úkolem – jak zatajit lidem, že za druhé světové zahynulo 23 200 000 obyvatel Sovětského svazu a „pouze“ 418 000 obyvatel USA a že k sebevraždě nebo útěku do Argentiny Hitlera zahnal skutečně hlavně Sovětský svaz.

Bludy učitelek = bludy čučkařů

Stačí, kdybych byl na místě ministerstva školství, produkovat jen obdobné učitelky naplněné ideologií a tou správnou nenávistí a je vymalováno. Nemusí se pracovat na jakýchkoliv změnách osnov, stačí skutečně jen učitelky, které nic neví, o nic se nezajímají a tím pádem nádherně dezinterpretují dějiny světa podle toho, jak se jim to hodí do jejich vidění světa (a vidění BIS). Pak bude vše tak, jak má být, čučkaři příštích generací už budou pracovat jen kolem vědomostně vylágrovaných občanů republiky, kteří jako jeden muž budou opakovat po učitelkách bludy.

Když mě uhodil do očí nadpis týkající se návštěvy úředníků ministerstva školství u BISky, řekl jsem si – sakra, oni to skutečně myslí vážně, oni skutečně začnou měnit dějiny ve školních osnovách, aby se o tom Rusku neučilo ale vůbec nic pozitivního. Aby se z toho Ruska udělal světový bubák, černá díra plná drog, kyjů, necivilizovanosti a nikdy nekončící tyranie. A výsledek bude, jak už to tak bývá, opačný. Lidé začnou na Rusko hledět jako na spasitele (a to i když v lecčems samotné Rusko selhává). Nebude lepší, když se dějiny budou učit tak, jak proběhly? Ono se za národního obrození skutečně docela řešilo panslovanství. Prostě to tak bylo. A ano, mělo na to vliv i Rusko… protože to je, stejně jako my, slovanský stát. Panslovanství rezonovalo i v Rusku. Divné by bylo, kdyby rezonovalo v Německu. Ale tam rezonovaly jiné myšlenky. Některé se i praktikovaly a následně se nazvaly poetickým slovem Anšlus. Třeba.

Světová šikana

A když jsme u té školní tématiky. Ke škole patří šikana. Převeďme si ji chvíli na světovou politickou scénu. Máme tu něco k dvěma stovkám žáků. Dva žáci dominují, ale ten první strhne většinu k tomu, aby po jeho vzoru začali šikanovat toho druhého. Žádná domluva, spolupráce, ale krádeže svačin, bití, urážení, ničení jeho domácích úkolů a podobné klukoviny hodné několika dobře umístěných pohlavků.

Pod tím prvním můžeme vidět Spojené státy, pod tím druhým Rusko. A když to tak vezmeme, tak skutečně ano, Rusko je tím šikanovaným. Ze všech stran ústrk, sankce, nedůvěra. Spolupráce taková, že vlastně žádná (o kšeftech mluvit nebudeme, tam je to v pohodě, sankce fungují spíš ideologicky, na politické bázi). Teď jsme, tedy u nás, v České republice, ve fázi mazání Ruska ze školní ročenky. A promiňte mi, ale připadá mi, že se chováme skutečně jak idioti.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace