Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Smutný a trapný konec populárního dua Těžkej Pokondr. VIP skandály a aférky

15.01.2019
Smutný a trapný konec populárního dua Těžkej Pokondr. VIP skandály a aférky

Foto: Supraphon / Lenka Hatašová

Popisek: Těžkej Pokondr vydal své dosud poslední album u Supraphonu koncem předminulého roku: „Věříme, že se našim věrným fanouškům bude líbit nové album ´Star Boys´, na kterém jsme pracovali více než tři roky!“ vzkázalo tehdy všem svým příznivcům duo...

FOTO VIDEO Duo Těžkej Pokondr nemůže nikdo hudebně brát vážně. Přesto se jim dařilo, odehrávali (pokud se to tak dá nazvat) koncerty a vydávali desky, které si celkem dost lidí kupovalo. Jak to tak vypadá, toto populární duo je nyní v krizi, podle Romana Ondráčka kvůli premiérovi Babišovi a jeho přisluhovačům. Pravda bude ale asi někde jinde.

Duo Těžkej Pokondr se skládá z Romana Ondráčka a Miloše Pokorného, odtud zvláštní název, který vznikl složením prvních písmen jejích příjmení. Oba začínali v rádiu, kde kromě pouštění písniček tu a tam utrousili vlastní pohled na věc. Nápad na úspěch byl prostý. Sebrat nějaký ten domácí nebo zahraniční hit a ten si nechat přetextovat, aby byl rádoby legrační. Za tímto účelem se spojili s Františkem Moravcem, alias Fanánkem, který psal texty nejenom pro pubpunkové Tři sestry, ale vlastně pro kde koho, Michalem Davidem počínaje a Šmouly konče. A tak vznikl třeba text Saša jede místo Sunshine reggae, který si kupodivu přes svou stupiditu fanoušky našel. To, že ani jeden ze členů dua není žádný velký zpěvák, není asi třeba zmiňovat.

 

 

Taneční hity na Star Boys reprezentují skladby Má asi křena (Macarena), kde si zahostovala Adéla Gondíková, My jsme šoumeni (We Are Family), Už nechcem hulit!!! (I Like To Move It) nebo eroticky dráždivá Já su sexy (I´m Too Sexy). Klasické rockové kousky zastupují Ice Hockey Tiger čili Náš Jarda Jágr (Eye Of The Tiger) a Superstar (I Love Rock And Roll). Legendární poprocková balada Love Hurts tady zní jako Levhart a píseň Easy, proslavená kapelami The Commodores a Faith No More, se přerodila ve Schízy, o nichž ještě bude řeč... Foto Supraphon / Lenka Hatašová.

Několikrát platinoví

Doposud vydalo toto uskupení více než deset desek, mnohé z nich byly platinové. Lidem se prostě hra se slovy, byť mnohdy na úrovni prvního stupně základní školy, líbila. Oba kromě toho i moderovali v rozhlase, na Frekvenci 1. Sem si vodili nejrůznější hosty, nejenom z showbyznysu, ale zabíhali také do politických témat. A někdy se i spálili. Jako například s poslední písní Schízy na muziku hitu Easy like Sunday morning, původně od kapely Commodores, který proslavila skupina Faith No More. V songu rozebírá Pokondr nedávnou kauzu premiéra Babiše a jeho syna. Píseň doprovází klip, který prezentuje nejrůznější vtípky, které na toto téma kolovaly po internetu.

 

 

Za Schízy děkoval Djokovičovi

Supraphon píseň nijak nepodporoval, nezobrazil ji ve svém kanálu na Youtube, což bral Pokondr jako útok na svobodu slova a cenzuru. Supraphon se hájil tím, že na tuto verzi písně prý nemá autorská práva. Romana Ondráčka tento krok rozčílil do běla a vyjádřil se na toto téma na sociálních sítích. Zde publikoval příspěvek, ve kterém nejprve vyzdvihl ty, kdo prý písni a Pokondru pomohli, což byl celkem dlouhý seznam. Vzhledem k tomu, že se děkovalo třeba světové jedničce, tenistovi Djokovičovi, je otázkou, kdo z jmenovaných o písni vůbec věděl. Roman Ondráček navíc nepsal běžně ve větách, ale jen jednotlivé výrazy proložené tzv. hashtagy.

 

Z klasiky osmdesátek zní Da, Da, Da je  Blá, blá, blá a Bakerman od Laid Back pak poctou domácím J.A.R. s hostujícím Oto Klempířem. Pro milovnice italského macho stylu je tu Hynek Čermák (L´Italiano) a pro vášnivé čtenáře jediný zástupce domácího popu, nezapomenutelný filmový hit Vzhůru k výškám s novým textem Úctu knížkám. Texty pro české verze napsali Xindl X, Lou Fanánek Hagen a hlavně samotní „star boys“ Roman Ondráček a Miloš Pokorný. Foto Supraphon / Lenka Hatašová

Kraus, Klíma, Plesl, Mareš, Bouček, všichni za to můžou

Po tomto dlouhém seznamu, ale Ondráček zavelel do útoku a rozhodl se vytmavit všem těm, kdo mu prý naopak hází klacky pod nohy. Výčet je to velmi dlouhý, zahrnuje třeba Jakuba Železného, Lucii Výbornou, Jana Krause, Josefa Klímu, Jaroslava Plesla… Že by měl Ondráček s dotyčnými nějaký konflikt? Kdepak, pokud se o jeho zoufalém kroku vůbec dozvěděli, sami se museli pěkně divit, kde se to ocitli. Ondráček je viní z toho, že ve svých pořadech nedali Pokondru a písni Schízy prostor, protože prý měli zákaz z vyšších míst… Celé je to opravdu zoufalé, přitom Ondráček své provolání završuje výzvou: „Hlavně mě prosím nikdo nenazývejte #Uplakánek.“ Přímou řeč z tohoto provolání nemá smysl vůbec uvádět, je naprosto zmatená. Lze z ní ale vyčíst, že se Ondráček rozhodl rozejít se i s Milošem Pokorným, ale pozor, až za dva roky. A nemáme ho prý přemlouvat…  I do Pokorného se totiž strefuje, ačkoliv mu na začátku poděkoval.

 

Na Star Boys nechybí ani I´m Scatmen, kde Pokondři s českým textem Sketmen (Kretén) a za spolupráce Matěje Rupperta udrželi laťku původního scatu, navíc s reflexí dění na sociálních sítích. Sketmen byl zároveň i pilotní singl alba doplněný videoklipem.

Skončí jako uplakánek?

A tak píseň Schízy a dění kolem ní nevypovídá vlastně vůbec nic o naši společnosti a premiérovi Babišovi, ale spíš o Romanovi Ondráčkovi samotném. Tomu se zřejmě nedaří nějak dobře. Na Frekvenci 1 skončil, hudební „kariéra“ je podle něj také v kopru. Pokondr ale vystupuje i nadále, těžko říci, jak se s parťákem Pokorným dále baví. I když ten ho možná zná nejlépe a na podobné výlevy je zvyklý. Najde si Roman Ondráček novou odpovídající náplň, nebo skončí coby právě již zmiňovaný uplakánek po dobách minulých?

Před dvěma lety, to bylo ještě veselo... Foto Supraphon / Milan Kubica

Krásná Kateřina Hrachovcová pomáhá pejskům

Kateřina Kaira Hrachovcová (už zase, provdaná byla Herčíková, kdo se v tom má vyznat?) hraje v seriálu Krejzovi na Primě a jménem tohoto seriálu bude páchat charitu ´Krejzovi pomáhají´, která by měla pomoci najít domov pejskům z útulku. To je maximálně pozitivní záležitost. Ke zvířatům měla Kateřina vždy blízko, ostatně její exmanžel byl veterinář: „Já si zvířátko z útulku nikdy nevzala, ale měla jsem v dočasné péči dogu Stelu. Jedna dáma, která dlouhodobě navštěvovala veterinární kliniku, kde jsem pracovala, vyslovila přání, jestli bych se, až odejde, nepostarala o to její zvíře, aby nebylo dáno někomu cizímu. Tak jsem přišla ke Stele, která posléze šla k někomu, kdo si ji zamiloval. V dočasné péči jsem taky měla několik kočiček, které jsem si chtěla nechat, ale vždy to dopadlo tak, že se našli lidé, u kterých jim bylo krásně,“ prohlásila Kateřina. Kateřina nabádá již nyní, aby se lidi o pejsky hlásili: „Běžte do toho. Každý víme, na co máme, a pokud si u některého příběhu řeknete, že to zvíře chcete, a zamilovali jste se do něj na první pohled, tak neváhejte.“

 

S Herčíkem se rozešla, na zvířata ale nezanevřela... Foto FTV Prima

Hodná holka, ale příliš ezo

Kateřina bude zřejmě žena, která má srdce na pravém místě. Nicméně to bude tvor velmi éterický, který své fanoušky někdy až děsí duchovními promluvami o všem možném. Nicméně ty někdy doprovodí fotkou svého zcela odhaleného těla, takže zas je nač se koukat. A Kateřina vypadá pořád naprosto skvěle, navíc má styl a jde o jednu z nejlépe oblékaných celebrit. Přílišné duchovno bude možná důvodem, proč si tahle krásná herečka po rozvodu dosud nenašla partnera. Nebo je jí třeba dobře samotné, kdo ví. O svém soukromí toho Kateřina opravdu moc nesděluje.

 

Taková trochu... ezonahá. Foto Jana Pechlátová

Závidí matky Simoně Krainové Bali bez dětí?

Simona Krainová je stále pracující modelka a kromě toho matka dvou malých synů. Se svým manželem Karlem Vágnerem miluje cestování, v současné době dlí na Bali a svůj Instagram zásobuje jednou krásnou fotkou za druhou. Což neuniklo pozornosti několika zřejmě závistivých matek, které si povšimly, že na současné dovolené je Simona, no považte, bez dětí!

Na Bali, foto Facebook. Taky chceme!

A protože a jelikož si dovolila od svých dětí se vzdálit, daly jí co proto. Nicméně Simona se do nich okamžitě pustila: „Za prvé nechápu, jak může můj vztah k dětem někdo soudit na dálku. Děti jsou pro mě absolutně vším, stejně jako je pro mne důležitý můj manžel a NÁŠ partnerský život. Jsme oba rodiče, kteří celý svůj čas věnují velmi aktivně hlavně Maxovi a Brunovi. Každé dítě potřebuje především spokojené zázemí a šťastné rodiče, je to součástí výchovy, jak se k sobě budou jednou chovat ve vlastních vztazích. A hlavně je to NAŠE představa spokojeného vztahu. Detox občas potřebujeme všichni, s láskou k dětem nemá nic společného, právě naopak, utužuje totiž rodinné vztahy,“ napsala trefně. Nicméně jasnou odpověď jí dala jedna fanynka: „Cožpak nechápete, že ty matky, které tu kritizují, by v tuto chvíli nechtěly být nikde jinde než na Bali a ještě k tomu bez děcek?“  Svatá pravda.

 

A ještě Simona, Bali a... Foto Facebook

Monika Bagárová ve vaně s Konvičkovou zhmotňuje myšlenku

A na konec trochu erotiky, a to díky zpěvačce Monice Bagárové. Ta promovala svůj nový klip Zůstaň se mnou fotografií, na které se objímá ve vaně zcela nahá s nahou zpěvačkou Markétou Konvičkovou: „Něha... Pokora... hodnoty… I o tom vypráví náš nový videoklip a píseň Zůstaň Se Mnou... Společné něžné scény ve vaně plné růží vyjadřují vzájemnou podporu a ochranu. Zpočátku to byla složitá myšlenka a scéna pro nás obě, ale jsme rády, že jsme do toho šly. Naše umělecká práce nám umožňuje hrát si s vizuálním zhmotňováním myšlenky, a o to tady jde. Poukázat na pravé hodnoty. Přátelství. Nikdy nejste sami, pokud máte správné přátele, i když někdy máte pocit, že ano. Neskrývejte své pocity a nebojte se o nich otevřeně mluvit, není to slabost. Naopak, je to síla, kdy otevřete své srdce a necháte druhým naslouchat,“ hovoří Monika. No, těžko říci, zda se někomu při pohledu na nahou Moniku vybaví něco o přátelství, či jiných pravých hodnotách…

Koupou se děvčata v mléku panen? Čachtická paní by měla radost z následovnic... Foto Instagram

 

 

 

Vložil: Michaela Špačková