Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdyby si Číňani koupili Bohemku, tak by jim to připomínalo tibetskou vlajku a to by nebylo dobré, smál se Prachař

08.01.2019
Kdyby si Číňani koupili Bohemku, tak by jim to připomínalo tibetskou vlajku a to by nebylo dobré, smál se Prachař

Autor: FTV Prima / repro

Popisek: Jakub Prachař

Do první novoroční Show Jana Krause zavítal herec Jakub Prachař, který prozradil nejen to, komu fandí ve fotbale, ale také se rozpovídal o svém největším koníčku. Jakub je totiž náruživý rybář. A pořad Česko Slovensko hledá talent moderoval už posedmé.

Jakub i letos moderoval pořad Česko Slovensko má talent, součástí této show je vlastně od začátku, což prý některým nejde zrovna pod vousy. Nicméně letošní ročník, který vyhrála bubenice Nikoleta Šurinová, si pochvaloval: „Letos se to povedlo, ale spousta lidí mi říkalo, že bych to neměl dělat. Že jsem takový relikviář. Já jsem to už dělal po sedmé. Diváci na to koukají, letos koukali.“ Jakub pochází ze známého hereckého rodu, jeho dědečkem byl herec Ilja Prachař, nezapomenutelný Trautenberg. Svému dědečkovi je prý čím dál tím více podobný: „Začínám se podobat svému vlastnímu dědovi. Mám zádíčka, berou mě bedra,“ postěžoval si pětatřicetiletý Jakub a dodal: „Ve středověku pro ty nejzdatnější už bylo hotovo. To já mám ještě čtyři svoje vlastní zuby. Jako že nemám ty implantáty. Mně se udělaly jen dva zuby moudrosti, mám je dodnes,“ přiblížil svůj současný stav Janu Krausovi.

Slávie navždy!

Jakub je herec, což je to nejnestálejší povolání, nicméně jemu se opravdu daří: „Pracovně se mi daří. Hrál jsem v seriálu, letos jsem hrál hodně, mám takovou tendenci si myslet, že bych měl hrát méně. Ale mě to hrozně baví. Mě nebaví být doma. To ale říkal i můj děda, dělej všechno, něco se pose.e!“ konstatoval Jakub Prachař. Do budoucna ale nemá v plánu jen práci: „Letos plánuju hodně chodit na fotbal, na Slávii. Je to komplikované, je to problém, ale já nemůžu jinak, děda byl už v tom fanclubu. Já bych chtěla fandit Dukle, ale nejde to. Takže chodím na Čínu. Teď jsem šel dokonce na fotbal a tam visí moje fotka a moje jméno, že jsem ten Slávista. Ale pod tím je napsáno něco v těch čínských znacích. Vždycky si říkám, že když přijedou ty čínští soudruzi na fotbal, tak aby věděli, s kým mají tu čest,“ připomněl obrovskou vášeň svého dědečka pro Slávii.

Ilja Prachař byl dokonce předsedou Odboru přátel tohoto klubu, a tak je to pro Jakuba skutečně povinnost. Navíc mu prý předplatil slávistický magazín ještě před tím, než se narodil. Jakubovi nevadí, že si jeho klub zakoupili Číňané: „Kdyby si koupili Bohemku, tak by jim to připomínalo tibetskou vlajku a to by nebylo dobré,“ smál se. Na fandění na stadionu se těší: „To mám jako plán. Příští rok mě čeká hezkých 12 večerů, o zbytku ještě nevím. Já jsem řadový divák.“

Rybaření, nejlepší sport

Jakuba skutečně nepotkáte někde v tělocvičně, nebo kterak běhá, sport provozuje vlastně jen pasivně: „Každý rok chodím na ryby, to je vynikající sport. Sedím, hledím, ale musím tam dojít. Třpytkuji, ale to je aktivní, to musím chodit kolem břehu. Muškařina má velkou výhodu, celou zimu vážete mušky, tam si zničíte oči. A pak během jednoho dne je všechny utrhnete, to je úplně k ničemu. To je taková titěrná práce. Mušky si můžete koupit, ale větší fajnšmekři si je vážou. Já ryby nejím, chytám je, abych zdolal tu rybu. Pak je pustím zpátky. Je důležité ji vidět, jakmile ji uvidím, tak jsem spokojený,“ vyprávěl Janu Krausovi o své vášni.

Mohl být Jakub Prachař někým jiným než hercem? Jeho rodiči jsou herci Dana Batulková a David Prachař. V divadle hrál už od třinácti, ještě jako náctiletý natočil svou první reklamu na sušenky. Po gymnáziu zamířil na DAMU, na fakultu loutkařského divadla, ale po dvou letech ji opustil. Nedokončené vysokoškolské vzdělání mu rozhodně na újmu není. Hraje v divadle (hlavně experimentální kusy na menších scénách), ve filmech, v kapele, v televizi, moderuje… Uklidnilo se také jeho soukromí. Jakub si byl už od malička blízký s Agátou Hanychovou. S tou se dal před pár lety dohromady a po jednom alkoholickém večírku se pár nechal narychlo sezdat. Loni se jim narodila dcera, ale začátek těhotenství byl pro Agátu peklem. Najevo totiž vyšla její nevěra s jedním fotografem, na což Jakub reagoval odchodem. Naštěstí si pár vše rozmyslel, Jakub se opět přistěhoval a už delší dobu je kolem něj klid.  

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace