Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Možná kráva, ale pěkná. Žito vyvolal bouři na Instagramu. VIP skandály a aférky

komentář 03.01.2019
Možná kráva, ale pěkná. Žito vyvolal bouři na Instagramu. VIP skandály a aférky

Autor: ČT

Popisek: Nová štědrovečerní pohádka ČT Kouzelník Žito se divákům moc nelíbila. A hlavní hrdinové, Denis Šafařík a Anna Kadeřávková (na snímku) se do nespokojených diváků ostře pustili na Instagramu. Přidal se i režisér Zelenka...

FOTO Česko se hádá o pohádku. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Je takovým hezkým českým zvykem, že na Štědrý den a oba svátky vánoční Česká televize natočí zbrusu nové pohádky. Jde zřejmě to hlavní, nač každý o Vánocích čeká, neboť se pak zejména na sociálních sítích strhne doslova bouře. Letos se hojně propírala hlavně pohádka o Žitovi, která šla na Štědrý večer.

Hlavní roli Žita sehrál roztomilý a mladičký Denis Šafařík, který se objevil zatím jen v jednom filmu, jinak je jeho filmografie prázdná, princeznu neméně půvabná Anna Kadeřávková, jinak se zde objevilo mnoho hvězd jako je Pavel Liška, Taťána Vilhelmová, Andrej Hryc, Pavel Kříž a mnozí další. Pohádka to bohužel hned po odvysílání schytala, hlavní hrdina je prý nic moc, působí jako homosexuál, písničky jsou hloupé, a tak dále, a tak dále.

 

Režisér Zelenka se svými pohádkovými hrdiny, foto Instagram

Neunesli kritiku

Bohužel hlavní aktéři nějak nepochopili, že nejčastěji se ozývají hlavně ti, kdo chtějí kritizovat a hlavně že si z podobných hlasů prostě nemají nic dělat. A pak reagovali přesně tak, jak neměli. Tedy, vždy to mělo vypadat, že je jim kritika úplně, ale úplně fuk. Tak například Denis Šafařík napsal na Instagram: „Díky všem za hezkou podporu! Vážím si toho. A vám, co nemůžete vystát mé špatné herectví, moji sexualitu a můj ošklivý vzhled, přeji krásné Vánoce a hlavně veselejší život!“ Anna Kadeřávková reagovala: „Prej si teď celá republika o mně něco myslíte... Půlka tvrdí, že jsem nemastná (kráva), možná hezká (ale kráva), ale prostě prej kráva bez práva na cokoliv. Především na herectví (protože jsem kráva). Prostě blbá kráva, která je placená z jejich daní a ještě jim zkazila Štědrej večer. A ještě k tomu jsem tak ufňukaná (kráva), že si tu ´klíšťovou encefalitidu´ zasloužím. (nemocná kráva!). Druhá půlka tvrdí, že jsem sympatická princezna, že mi to sluší, že jsem talentovaná, šikovná, přirozená, skvělá, milá a nadějná herečka. Že jsem super. Možná trochu kráva, ale aspoň pěkná. A taky prej jedinej světlej bod celýho štědrovečerního šílenství, (Ach. Děkuji.), který ale vlastně až zas tak šílený, jak první půlka rozhněvaného tábora tvrdí, nebylo. Prostě se o tom a o mně teď všude mluví a každej na to něco říká. A víte, co ´o tom a o vás´ řikám já? Nic.“

 

Trojice pro změnu v civilu, foto Instagram

Komu se pohádka nelíbila, je bezcharakterní nula?

A korunu všemu nasadil režisér Zelenka: „Myslím si, že lidé, kteří něco takového píšou, vůbec nerozumí oboru, nevědí, jak herecký výtvor vzniká. Jsou to lidi, jak já říkám, ze čtvrté cenové kategorie. Tam univerzitní profesoři nepíšou, většinou jsou to bezcharakterní nuly, které mají jediný cíl: ublížit.“ A je to škoda, když jste si totiž i po předchozí kritice pohádku pustili a čekali jste nějaký průšvih, pak vás mile překvapila. Herci hráli pěkně, princezna byla krásná, výprava a kostýmy neodfláknuté, příběh zajímavý… Příště by to tedy chtělo více nadhledu a schopnosti snášet kritiku. Anebo, nečíst diskuze. To se pro osobní psychohygienu každého citlivějšího jedince doporučuje obzvláště.  

 

Autogramiáda, které se zúčastnili Denis Šafařík, Petr Kostka (král), Viktor Preiss a režisér Zelenka, foto Instagram

Jak Dáda bumbala a sestřelila mezinárodně hledaného zločince

O tom, že si Dáda Patrasová ráda přihne, se tak nějak ví. Nicméně nyní mělo její nemírné pití větší následek, než jen nějaké to nepříjemné foto v bulváru. Dádu totiž nachytali o Vánocích s dvěma a půl promile za volantem! A to není vůbec málo, znamená to třeba láhev tvrdého alkoholu a stav, kdy jste už hodně mimo, pro někoho nezvyklého by to mohlo znamenat dokonce otravu alkoholem. Dáda však dokázala sednout do auta, kupodivu nikoho nezajet, nicméně měla tu smůlu, že do ní narazil jistý mezinárodně hledaný Ukrajinec. Dádu tak může hřát u srdce, že pomohla najít hledanou osobu, ale to je asi tak všechno.

 

Rodinný Štědrý večer s Dádou, Felixem, Felixem juniorem a jeho dětmi. Foto Instagram

S dvojkou v žíle do divadla

Čeká ji totiž zřejmě soud, neboť více než jedno promile za volantem znamená trestný čin. Vzhledem k tomu, že je Dáda dosud netrestaná, vypadá to na podmínku. Zároveň může na několik let zapomenout na řízení a ještě vyfasuje pokutu. Dádina reakce? Vše popřela. „Nevím, proč bych vám na to měla odpovídat!“ zněla její poněkud nafoukaná odpověď. Stále ještě manžel Felix byl ale sdílnější: „Dáda nadýchala!“ prozradil odevzdaně. A to nebylo všechno, Dáda jela opilá na představení muzikálu Sněhová královna, které málem prošvihla, naštěstí divadlo sehnalo na poslední moment alternaci. Zajímavé by to ale muselo být i tehdy, kdyby se Dáda do divadla dostavila. Jak by asi dětem hrála s více jak dvojkou „v žíle“? Nebo je u ní hraní v takovémto stavu zcela běžné? Divadlo udělalo rázný krok a do budoucna už s Dádou nepočítá. A těžko si představit, že by si někdo od Dády objednal dětské představení. Riskovat, že by hrála pro děti opilá, se zřejmě nikomu nechce.

 

Se sněhovou královnou má Dáda zřejmě utrum, foto Instagram

Zabijeme ji?

To, že by se v dohledné době cokoliv změnilo, je dost nepravděpodobné. V Dádině okolí se prý nikdo, kdo by jí dokázal říct pravdu, nevyskytuje. „Jednou ji zabijeme!“ prohlásil starosta Řeporyjí, bývalý bulvární novinář Pavel Novotný. Což prohlásil před lety i u Ivety Bartošové, která také podléhala alkoholu, a měl pravdu. Podaří se Dádě hodit zpátečku?

 

Tak už zbývají jen ty děti... Foto Instagram

Lucie Vondráčková hraje fotografku

Lucie Vondráčková se objeví v novém snímku, tentokrát to bude krátkometrážní film Za objektivem. Jeho autorka Tereza Hirsch vypráví příběh české válečné novinářky a fotografky Jany Andert. Lucie si spolupráci pochvalovala: „Pracovat na projektu s Terezou byla radost. Je to osobnost a ví přesně, co chce, což je u režisérů alfa omega. Líbí se mi, jakým způsobem zpracovává příběhy zajímavých a komplexních ženských postav. Tomu ve filmovém průmyslu moc fandím. A navíc hrát žijící postavu je výzva i závazek.“

 

Lucie ve filmu Beyond Her Lens, Za objektivem

Propadák osobní i filmový

Lucie nebude na rok 2018 vzpomínat s příliš velkou radostí. Podařilo se jí sice vypustit do světa desku a v kinech jde její nový film Perfektní polibek. Film byl bohužel propadák a hlavně se začala rozvádět s hokejistou Tomášem Plekancem, se kterým má dvě děti.

 

Lucie ve filmu Beyond Her Lens, Za objektivem

Komu tady jde o děti?

Ačkoliv Plekanec ukončil kariéru v NHL a vrátil se domů do Čech, Lucie poněkud nelogicky v Kanadě zůstala, ačkoliv před tím vykřikovala, jak by měli mít kluci nárok na tatínka. Teď to vypadá, jako by Lucii hlavně šlo o to zůstat zde. Lucie to vidí ale jinak, prý není její vinou, že Plekanec už není v Kanadě a nehraje NHL (Tomáš skončil kvůli zdravotním problémům): „Tatínek odjel dobrovolně a bez jakékoliv dohody rodičů (původně měl zůstávat v Kanadě do konce června příštího roku) sám do ČR, takže sám opustil rodinu a místo, kde žijí a vyrůstají jeho děti, takže nese následky tohoto odloučení (z jeho vůle), nicméně může své děti kdykoli navštěvovat,“ uvedl pro Blesk Petr Machálek, právní zástupce Lucie. Jde o naprosto absurdní vyjádření. Ano, Tomáš Plekanec se původně domníval, že bude hrát až do konce roku, leč zdraví mu to nedovolilo. Že podlehl touze po návratu domů z drsné Kanady, je celkem přirozené. Přitom kanadský soud učinil první úpravu styku dětí s otcem, který se prý Lucii zrovna nelíbí. Z nějakého zvláštního důvodu totiž nechtěla, aby chlapci byli s tátou přes noc. Tomáš Plekanec zároveň u kanadského soudu uvedl, že se jeho děti nenacházejí v místě, kde by on chtěl, tedy v Kanadě. Lucie musela na to konto odevzdat u soudu pasy chlapců. Jak to tak vypadá, dohoda rodičů je zatím nemožná, což je hrozně smutné. Odnesou to totiž vždy v první řadě děti.

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace