Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vincent má štěstí, že se nejmenuje stejně jako jeho matka. A proč zmizel? Zkazili mu dětství. Vycházející české hvězdy

25.12.2018
Vincent má štěstí, že se nejmenuje stejně jako jeho matka. A proč zmizel? Zkazili mu dětství. Vycházející české hvězdy

Foto: Facebook / Divadlo Ungelt

Popisek: Vincent Navrátil ve hře Skleněný strop v Divadle Ungelt

FOTOGALERIE Na rozdíl od Karla Heřmánka juniora nebo Vladimíra Polívky má herec Vincent Navrátil velké štěstí, že se nejmenuje ani po svém slavném dědečkovi, flétnistovi Václavu Žilkovi, ani po populární mamince Veronice Žilkové, a tak mu málokdo vyčítá, že je protekčním frackem. To, že patří do klanu Žilkových a Stropnických, vědí pouze ti, které zaujal v nějakém seriálu či filmu. Každopádně se však Vincentova matka postarala o to, že má velmi pestrý život.

Zato Vincentův táta, Marek Navrátil (druhý manžel Žilkové), z umělecké branže nepocházel, profesí byl stavař. Dnes už nežije, loni předčasně zemřel na mozkovou mrtvici, těsně potom, co Vincent odmaturoval. S Veronikou společně vychovávali pět dětí. Dceru Agátu z prvního manželství herečky s režisérem Jiřím Hanychem, dva vlastní syny Vincenta a Cyrila, a navíc dvě adoptované děti. Šťastné, šestnáct let trvající manželství s Markem (mimochodem velkým fešákem) ale nakonec rozleptala nevěra. Herečka se zamilovala do svého hereckého kolegy, Martina Stropnického, za nějž se do třetice i provdala. I přes rozpad manželství udržovala s Navrátilem velmi korektní vztahy a jeho náhlá smrt ji bolestně zasáhla. 

Zkazili mu dětství

Náhradního otce tak Vincentovi (21) dělá právě Stropnický, jenž mezitím opět vystřídal hereckou kariéru za politickou. Vincent si několikrát postěžoval, že žít v rodině ministra obrany rozhodně není snadné. Ve Všechnopárty Karla Šípa například před časem vyprávěl, jak to vypadá u nich doma. S velkým vypravěčským talentem líčil, že byl ve svém pokoji v trenkách, když k nim dorazilo pět obrovských chlapů a zabušili na dveře. Nakonec z nich vypadlo, že jdou nainstalovat kamerový systém. „Zkazili mi dětství,“ vtipkoval. Navíc prozradil, že když za ním chodila jeho dívka, musela se legitimovat. 

Pokažená reputace

A nelze se proto divit, že z domácnosti, přísně střežené ochrankou, raději vypadl. „Já jsem se chtěl zbavit tý ochranky a doufal jsem, že se mezitím ta vláda nějak rozpadne,“ vysvětloval, proč z domu rodičů utekl až do Anglie. Těšil se, že bude žít konečně bohémsky a vyhodí si z kopýtka, jenže se dostal pro změnu do rodiny manželů, policistů. A při každé příležitosti ho provázela smůla. Syn domácích uspořádal v bytě mejdan a v jeho posteli poté skončili dva mladíci, kteří ji rozbili, a tak měl Vincent ihned zkaženou reputaci. Jeho okolí si myslelo, že je rozmazlený, bohatý (jako většina herců v Anglii) a navíc homosexuál. Na otázku Karla Šípa, zda se ještě někdy do Anglie vrátí, odpověděl: „Už nikdy!“ Několikrát se pak nechal slyšet, že ho Anglie po všech stránkách zklamala. Lidé tam na něj působili jako velcí pokrytci a hlavně se potvrdilo, že v této zemi za moc nestojí ani jídlo, ani dívky.

 

Herec, nebo boxer?

Další útěk do ciziny podle všeho odstartoval rozchod s jeho láskou, herečkou Sabinou Rojkovou. Byl do ní velmi zamilovaný a věřil, že se vezmou. Jenže za dva roky bylo vše jinak. Nyní má další vášeň, začal totiž trénovat box, což průběžně dokumentuje na svém Instagramu. Ale především se věnuje své herecké kariéře. Po rolích v několika populárních seriálech (Cesty domů, Ulice, Já Mattoni, Specialisté) natáčí dva filmy, které by se měly v kině objevit v příštím roce.

Prvním z nich je komedie Ďábel na horách, kde hraje společně s Markem Vašutem, Jitkou Čvančarovou a Berenikou Kohoutovou, a tím druhým thriller Zatím dobrý, jehož námětem je život bratří Mašínů. Náročný projekt ovšem od začátku pronásledují problémy s producenty, a tak je jeho premiéra zatím nejistá. Hlavně si ale může konečně oddechnout od ochranky svého nevlastního otce. Ten se totiž i s manželkou Veronikou a Vincentovou sestrou Kordulkou přemístil na ambasádu do Izraele.

Vložil: Adéla Hofmanová