Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vincent má štěstí, že se nejmenuje stejně jako jeho matka. A proč zmizel? Zkazili mu dětství. Vycházející české hvězdy

25.12.2018
Vincent má štěstí, že se nejmenuje stejně jako jeho matka. A proč zmizel? Zkazili mu dětství. Vycházející české hvězdy

Foto: Facebook / Divadlo Ungelt

Popisek: Vincent Navrátil ve hře Skleněný strop v Divadle Ungelt

FOTOGALERIE Na rozdíl od Karla Heřmánka juniora nebo Vladimíra Polívky má herec Vincent Navrátil velké štěstí, že se nejmenuje ani po svém slavném dědečkovi, flétnistovi Václavu Žilkovi, ani po populární mamince Veronice Žilkové, a tak mu málokdo vyčítá, že je protekčním frackem. To, že patří do klanu Žilkových a Stropnických, vědí pouze ti, které zaujal v nějakém seriálu či filmu. Každopádně se však Vincentova matka postarala o to, že má velmi pestrý život.

Zato Vincentův táta, Marek Navrátil (druhý manžel Žilkové), z umělecké branže nepocházel, profesí byl stavař. Dnes už nežije, loni předčasně zemřel na mozkovou mrtvici, těsně potom, co Vincent odmaturoval. S Veronikou společně vychovávali pět dětí. Dceru Agátu z prvního manželství herečky s režisérem Jiřím Hanychem, dva vlastní syny Vincenta a Cyrila, a navíc dvě adoptované děti. Šťastné, šestnáct let trvající manželství s Markem (mimochodem velkým fešákem) ale nakonec rozleptala nevěra. Herečka se zamilovala do svého hereckého kolegy, Martina Stropnického, za nějž se do třetice i provdala. I přes rozpad manželství udržovala s Navrátilem velmi korektní vztahy a jeho náhlá smrt ji bolestně zasáhla. 

Zkazili mu dětství

Náhradního otce tak Vincentovi (21) dělá právě Stropnický, jenž mezitím opět vystřídal hereckou kariéru za politickou. Vincent si několikrát postěžoval, že žít v rodině ministra obrany rozhodně není snadné. Ve Všechnopárty Karla Šípa například před časem vyprávěl, jak to vypadá u nich doma. S velkým vypravěčským talentem líčil, že byl ve svém pokoji v trenkách, když k nim dorazilo pět obrovských chlapů a zabušili na dveře. Nakonec z nich vypadlo, že jdou nainstalovat kamerový systém. „Zkazili mi dětství,“ vtipkoval. Navíc prozradil, že když za ním chodila jeho dívka, musela se legitimovat. 

Pokažená reputace

A nelze se proto divit, že z domácnosti, přísně střežené ochrankou, raději vypadl. „Já jsem se chtěl zbavit tý ochranky a doufal jsem, že se mezitím ta vláda nějak rozpadne,“ vysvětloval, proč z domu rodičů utekl až do Anglie. Těšil se, že bude žít konečně bohémsky a vyhodí si z kopýtka, jenže se dostal pro změnu do rodiny manželů, policistů. A při každé příležitosti ho provázela smůla. Syn domácích uspořádal v bytě mejdan a v jeho posteli poté skončili dva mladíci, kteří ji rozbili, a tak měl Vincent ihned zkaženou reputaci. Jeho okolí si myslelo, že je rozmazlený, bohatý (jako většina herců v Anglii) a navíc homosexuál. Na otázku Karla Šípa, zda se ještě někdy do Anglie vrátí, odpověděl: „Už nikdy!“ Několikrát se pak nechal slyšet, že ho Anglie po všech stránkách zklamala. Lidé tam na něj působili jako velcí pokrytci a hlavně se potvrdilo, že v této zemi za moc nestojí ani jídlo, ani dívky.

 

Herec, nebo boxer?

Další útěk do ciziny podle všeho odstartoval rozchod s jeho láskou, herečkou Sabinou Rojkovou. Byl do ní velmi zamilovaný a věřil, že se vezmou. Jenže za dva roky bylo vše jinak. Nyní má další vášeň, začal totiž trénovat box, což průběžně dokumentuje na svém Instagramu. Ale především se věnuje své herecké kariéře. Po rolích v několika populárních seriálech (Cesty domů, Ulice, Já Mattoni, Specialisté) natáčí dva filmy, které by se měly v kině objevit v příštím roce.

Prvním z nich je komedie Ďábel na horách, kde hraje společně s Markem Vašutem, Jitkou Čvančarovou a Berenikou Kohoutovou, a tím druhým thriller Zatím dobrý, jehož námětem je život bratří Mašínů. Náročný projekt ovšem od začátku pronásledují problémy s producenty, a tak je jeho premiéra zatím nejistá. Hlavně si ale může konečně oddechnout od ochranky svého nevlastního otce. Ten se totiž i s manželkou Veronikou a Vincentovou sestrou Kordulkou přemístil na ambasádu do Izraele.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace