Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Feministky mě nesnášejí jak mor, muži mi zas nadávají do… feministek. Ester Kočičková z toho ale má legraci

12.12.2018
Feministky mě nesnášejí jak mor, muži mi zas nadávají do… feministek. Ester Kočičková z toho ale má legraci

Autor: FTV Prima

Popisek: Ester Kočičková u Krause

FOTO VIDEO Ester Kočičková je žena, která u nás nemá obdoby. Najít totiž někoho, kdo by sám sebe dokázal s klidem shodit a udělat si ze sebe srandu a ještě aby byl žena, navíc nesmírně tvořivá, a též skvělá šansoniérka a výtečná textařka… to téměř nevidí. V Show Jana Krause působila její sebeironie, humor a sarkasmus jako pramen čisté vody.

Ester s Janem Krausem zavzpomínali na doby, kdy Ester moderovala v České televizi první rozhlasový pořad Ženský hlas, který se vážně nevážně zabýval ženskými otázkami. Přes to Ester u feministek body nepřinesl: „Od té doby, co jsem se zabývala ženskými otázkami, mě nesnášejí feministky, muži mě nadávají do feministek. Prý jsem to dělala špatně, stranila jsem mužům a neprofeministickým hostům v tom pořadu. Oni údajně spočítali i to, že jsem se v průběhu dvaceti minut posunula židlí k vám, tím pádem jsem psychologicky inklinovala k vašim názorům a nikoliv k názorům té psycholožky,“ postěžovala si Janu Krausovi, který byl jednou v pořadu hostem, a dodala: „Dokonce pan Vodrážka, slavný český feminista, mě osočil, že jsem českému feminismu poskytla medvědí službu.“

 

Ester je skvělá a originální šansoniérka, CD si vydává sama

Nejobsazovanější herečka - na plátně 20 sekund

Nejnověji můžeme vidět Ester v roličce ve filmu Ten, kdo tě miloval: „To je film, který je jeden z mnoha mých filmů. Já jsem neuvěřitelně obsazovaná česká herečka, mně to došlo, že jsem hrála ve více než dvaceti soudobých českých filmů. Je pravda, že celková doba toho působení na plátně je asi dvacet vteřin. Teď je to dokonce erotická role. Navíc s Robertem Nebřenským. To jsem nemohla odmítnout. První erotická role a nevím, jestli po tomhle ještě něco vezmu, protože s Robertem Nebřenským…“ zasnila se Ester při vyprávění o nejnovějším filmu. Pochopitelně, že jde o komedii: „Je to veselejší, hraje tam Eva Holubová, Nebřenský, Kočičková… Co by to asi tak mělo být, že!“ ujasnila Ester.

 

U Ester nikdy nevíte, co myslí vážně a z čeho si dělá srandu (což je obecně pravděpodobnější)

Na stand upy jsem už stará

Ester je kromě jiného také stand up komička, a to komička velmi úspěšná. V Show Jana Krause ale tvrdila, že už jí dělání srandy není po chuti. Doufejme, že šlo čistě jen o ironii a nikoliv trpkou pravdu: „Stand upy bohužel dělám pořád, i když jsem už stará. Oslavila jsem padesátku a mám teď takovou přechodovou krizi. Moji kolegové jsou mladší, publikum se omladilo, když tam žertuju v tom klubu v Dolní Horní, tak to vypadá tak nějak… Odsaď pocaď! Už bych raději nějakou charakterní záležitost. Radši bych už aby to nebylo směšné a abych se zklidnila. Jsem moudrá, nasbírala jsem ty zkušenosti,“ prohlásila se smíchem.

 

Musí poslouchat jejich řeči a hudbu

Ester má kalendář vystoupení pořád pěkně nabitý, takže doufejme, že unavená touto prací není a že si stěžovala jen na oko: „Kdybyste jezdil po těch vsích, jedete třeba čtyřikrát týdně Praha Polička na otočku. Dva hoši, kterým je třicet. Vy musíte poslouchat jejich řeči, jejich hudbu. V šatně musíte po nich chodit na záchod, to je tak ponižující! To MeToo, já to musím zažívat. Já nemám na to, abych měla svoji ekvipáž a svého řidiče. Říkají mi Cikánko! Kde já jsem mohla bejt,“ ulevovala si Ester před Janem Krausem. A doufejme, že ironicky hovořila i tehdy, když se svěřovala s režimem svého dne: „Jdu se psem na procházku, vrátím se, mám nohy jako konve, lehnu si, je pět, jdu na představení a zase znova! To je hrozné, takový život.“ Vzhledem k tomu, že Ester vypadá stále stejně jako před deseti lety a žádné stopy opotřebování na ní nelze pozorovat, půjde zřejmě o stylizaci a její podařené výstupy nás budou těšit ještě hodně dlouho.

 

 

Ester Kočičková, občanským jménem Renáta Kozáková, oslavila padesátku na začátku roku. Povoláním je původně učitelka, proslavila se počátkem devadesátek díky rozhlasové stanici Rádio Limonádový Joe. Pracovala i pro Radiožurnál, nebo pro Českou televizi. Ester je také zpěvačka, jejím žánrem je šanson. Píše také texty a to na hudbu Lubomíra Nohavici (jak poukázala Ester v televizi, neplést s Jarkem Nohavicou). Vyšlo jí už pět desek, poslední před čtyřmi lety. Ester je dvakrát vdaná, naposledy se vdávala v roce 2011 za marketingového odborníka Igora Kozáka, na obřad zvolila černé šaty. 

 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace