Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bolek si vychoval konkurenci. Jeho syn je ale příliš krásný na to, aby hrál šaška. Vycházející české hvězdy

12.12.2018
Bolek si vychoval konkurenci. Jeho syn je ale příliš krásný na to, aby hrál šaška. Vycházející české hvězdy

Foto: Facebook

Popisek: Vladimír Polívka ve výrazné roli ve filmu Sofie Šustkové Do větru, který měl premiéru na jaře

FOTOGALERIE Další tváří nastupující herecké generace, která čelí jízlivým narážkám, že jí k úspěchům pomáhá protekce, je Vladimír Polívka. Syn populárního mima Bolka Polívky a herečky Chantal Poullain se proto snažil, aby dělal něco jiného, než jeho slavní rodiče. Zaměřil se na výtvarné umění a na sport, především snowboarding. A pak odjel studovat angličtinu do Kanady. Jenže nakonec se přece jenom potatil a ze sněhových prken přeskočil na ta divadelní. Dnes už září v Národním.

Sportovní nadání i vytrénovaná postava mu dnes pomáhají k rolím určitě více než rodiče. V právě skončené třetí řadě seriálu První republika si zahrál boxera a v novém filmu Do větru si musel poradit s měsíčním natáčením na lodi. Respekt kritiků si však vybojoval především díky divadelním rolím. Po studiu na DAMU, kde jak říká, čtyři roky dřel, ale také probrečel a prosmál spoustu času (někdy i dvanáct hodin denně) zamířil do svého prvního angažmá v respektovaném Klicperově divadle v Hradci Králové. A zároveň účinkuje v úspěšných inscenacích dalších scén. 

V roli Čáslavské

Hitem se například stala groteska Komediografu v Divadle Na Zábradlí ´Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská´, v níž s mimořádnou věrohodností zahrál postavu legendární gymnastky. Když se objevil na scéně v modrém trikotu a s blonďatým drdolem, publikum začalo řvát smíchem a už nepřestalo. K tomu, že by se měla stát hrdinkou komedie, se zpočátku Věra Čáslavská stavěla rezervovaně. Když si ale hru Luboše Baláka přečetla, změnila názor a dokonce začala chodit na zkoušky. Hercům radila, jak zacvičit na kladině některé prvky, i jak si přitom mají chránit jisté intimní orgány. A právě skutečnosti, že se na zkouškách mohl setkat s žijící legendou, si Vladimír velmi váží. 

A jako rytíř

Vzápětí zamířil na další dvě výtečné scény, do Dejvického divadla a do Národního. Zde hostuje jako urostlý rytíř Des Grieux ve výpravné inscenaci Daniela Špinara Manon Lescaut. Se slavnou učebnicovou rolí se vyrovnal s nadsázkou a odlišně než jeho alternující kolega Patrik Děrgel. Přiznává ale, že hrát jeden den v Národním a druhý den v Dejvickém, je dost náročné. „To si člověk musí přenastavit přístup,“ nechal se slyšet v pořadu Televize Seznam Moje místa. S Dejvickým divadlem se podílí také na novém projektu Cirku La Putyka Honey. Za první dekádu své kariéry navíc vytvořil desítky postav v televizních seriálech a několika filmech. Kromě První republiky se objevil také v Bohémě, Životě a době soudce A.K., Kriminálce Anděl, Místě zločinu Plzeň či v Reportérce.

 

Celý dědeček

Vladimír má velké štěstí, že se v jeho případě mimořádně šťastně namíchaly geny. Po otci získal obrovský smysl pro humor, po matce výtvarné nadání a atraktivní zevnějšek. Někteří jízlivci vtipkují, že se v rodině Bolka Polívky příroda pořádně vyřádila. Zatímco dcera Anna je po něm, Vladimír zase po mamince. Díky její výchově se těší také pověsti elegána a gentlemana. Francouzský šarm v sobě rozhodně nezapře. Nejvíce je ovšem podobný svému francouzskému dědovi.

 

To, co mu oba rodiče předali, nyní názorně předvádí v představení Šašek a syn, navazující po třiceti letech na legendárního Šaška a královnu. Také v něm hraje Vladimír shodou okolností rytíře, tentokrát drze vzdorujícímu šaškovskému králi. A ten mu mimo jiné vyčítá, že je příliš krásný na to, aby hrál šaška. Bolkův syn aplaus sklízí především při scénách, v nichž věrohodně paroduje své rodiče. Ostatně, právě díky Šaškovi a královně prý poprvé začal vnímat svět divadelních líčidel.

Vložil: Adéla Hofmanová