Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Aplikace Prague Histories nabízí jedinečný pohled do minulosti metropole

komerční sdělení 07.12.2018
Aplikace Prague Histories nabízí jedinečný pohled do minulosti metropole

Autor: ustrcz.cz

Popisek: Okupace roku 1968 je také jednou za stezek

Hlavní město Praha připravilo v rámci letošních oslav výročí 100. založení Československa mobilní aplikaci Prague Histories. Tento interaktivní průvodce nabízí Pražanům i turistům zajímavý pohled do minulosti v tematických stezkách mapujících známé i neznámé milníky 100 let historie Prahy.

Lidé mohou po metropoli objevovat historické fotografie a další zajímavosti. Některé snímky jsou doplněny zvukovými záznamy, videi či 3D objekty.

Šest naučných cest

V aplikaci se nachází šest stezek, kterými mohou lidé projít. Po jejich stažení aplikace funguje také off-line, pouze za pomoci lokalizačních funkcí telefonu. Uživatelé s omezeným využitím mobilních dat tak mohou stahovat jednotlivé trasy na místech s volně přístupným Wi-Fi signálem. Pro nejdokonalejší nasměrování potřebného úhlu fotografie mohou všichni uživatelé nalézt v daném místě na zemi bílou grafickou značku. Ta jim napoví správný směr pohledu a zprostředkuje tak autentický zážitek historického místa.

Pro školy

Aplikace může být svou současnou formou výborným doplňkovým nástrojem, jak přivést studenty základních i středních škol k historickému povědomí zábavným způsobem nebo rodinu na procházku Prahou s nulovými finančními náklady, pouze s telefonem v ruce.

Aplikace je ke stažení zdarma a je živou platformou, kam k současným šesti tematickým stezkám mohou v budoucnu přibýt i další trasy různorodých témat. Nyní si můžete užít pomocí aplikace šest prvních stezek:

  

Aplikace vypadá na první pohled moc dobře. Obzvláště pro studenty, foto Magistrát hl. m. Praha

Hezky od začátku

První z nich začíná na počátku historie Československa s příznačným názvem „První republika“. Seznámí vás s událostmi, které souvisejí se založením samostatné Československé republiky v roce 1918. Zastávky dále odkazují na více či méně známé okamžiky, jež se odehrávaly v ulicích Prahy v průběhu 20 let existence první republiky do jejího zániku v roce 1938.

Stezka „II. světová válka“ vás provede válečnou Prahou od jejího obsazení v roce 1939 až po osvobození v roce 1945. Nabídne vám autentické obrazové a zvukové záznamy, jejichž prostřednictvím se můžete přenést do jednoho z nejtěžších období, které Prahu v dějinách potkalo.

Po druhé světové válce můžete prozkoumat stezku s tématem „Komunismus vítězící a prohrávající“. Tato stezka ukazuje 40 let naší historie, tedy dobou, kdy vládla v Československu jedna jediná politická síla. Stezka mapuje události od dělnické revoluce v roce 1948 až po revoluci sametovou v roce 1989.

Osmičkové roky

Stezka „Osmičkové roky“ vás už podle názvu zavede do míst, kde se odehrávaly klíčové okamžiky dějin Československa. Je dílem náhody, že se většina těchto událostí odehrála v letech končících číslem 8. Celkem 10 zastávek zde reflektuje nejdůležitější události jednotlivých dekád.

„Proměny architektury“ naopak zaujmou lidi, kteří se zajímají o pražské stavby vzniklé za posledních 100 let. Stezka vás provede okolím budov zejména v centru města.

Poslední stezka pak ukazuje „Každodenní radosti a starosti Pražanů“. Ukáže vám každodenní život tak, jak jej prožívali obyvatelé české metropole. Těšit se můžete na oblasti bydlení, sportoviště, ale také katastrofy, neštěstí či pohled do kriminální historie v hlavním městě.

Komerční sdělení

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace