Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Obratná Bohdalka požádala diváky v přímém přenosu, aby jí posílali cukroví. Ukecá každého

08.12.2018
Obratná Bohdalka požádala diváky v přímém přenosu, aby jí posílali cukroví. Ukecá každého

Foto: ČT / repro

Popisek: Jiřina Bohdalová v pořadu Sama doma 5. prosince

Herečka Jiřina Bohdalová je proslulá tím, že si o všechno umí říct a rozhodně nepředstírá falešnou skromnost. Názorně to opět předvedla při natáčení magazínu České televize Sama doma. Do studia se dostavila i přesto, že po nedávném úrazu skončila na vozíku, ale posteskla si, že v současné době nemůže hrát, ani péct vánoční cukroví. Naznačila však, jak na něj letos hodlá vyzrát.

Populární herečka přišla do studia především proto, aby propagovala novou pohádku Kouzelník Žito, kterou Česká televize uvede na Štědrý den. A pustila se do vyprávění o pohádkách, které dosud natočila. Bylo jich už tolik, že si na název té první už ani nedokázala vzpomenout: „To je strašně let, to jsem ještě hrála mladinkou komornou,“ vtipkovala. Přiznává, že jí pohádky pořád moc baví, protože v nich může využít přemíru fantazie a dá se v nich vymýšlet. K jejím nejoblíbenějším patří Nesmrtelná teta, také proto, že má u dětí obrovský úspěch. Zato o Kouzelníkovi Žito prozatím nic moc prozrazovat nechtěla. Jen dala k dobru, že při natáčení bylo obrovské vedro a pod maskou jí stékal pot: „Té pohádce jsem věnovala kus zdraví.“

Vaříš?

Jak už bývá v Sama doma zvykem, většina celebrit tento pořad navštíví, aby upozornila na nějaký svůj počin. A této možnosti samozřejmě využila i Jiřina Bohdalová, která v ČT již sedm let moderuje kutilský magazín Hobby naší doby. Ve své nové knize dala dohromady recepty, které v něm uvařili její kolegové. Prozradila, jak se jí daří získat do každého vydání známého hosta. Prý si ho vybírá sama a sama mu také volá s dotazem: „Vaříš? A jak řekne ano, hned ho mám na udičce.“ I když podle ní herci a zpěváci vaří výborně, ne každý recept jí chutná: „Diváci to na mně poznají, na mně je všechno vidět, když mi to tak moc nechutná, tak to hned vidí na obrazovce. Já to sice chválím, ale ten vnitřek mi k tomu chybí,“ řekla na rovinu.

To mám od malička

Postěžovala si rovněž, že její dcera Simona moc nevaří: „Ona nechce, jí to nebaví.“ Zato Bohdalová si vaří i sama pro sebe a moc ráda vyvařuje svým dvěma vnukům, mladší Vojta si pochutná na české kuchyni, hlavně na omáčkách, starší Marek miluje chilli con carne.

Nakonec došla řeč na Vánoce. Herečka nerada peče cukroví, navíc letos nemůže chodit, ani stát, a tak využila situace ve studiu a obrátila se na kameru. „Kde jsou diváci? To mi někdo něco pošle.“ A když se moderátorky ve studiu její výzvě zasmály, přiznala se: „To mám od malička.“ Společně pak upřesnily, že má nejraději rohlíčky a linecké.

Nový vánoční hit

Kouzelníka Žito natočil oblíbený režisér Jiřiny Bohdalové Zdeněk Zelenka. Ten si nepotrpí na žádné experimentování a ví, že diváky o svátcích nejvíce potěší krásně natočená pohádka o lásce a s humorem. Do hlavní roli Kouzelníka si vybral prozatím nepříliš známého Denise Šafaříka, ale společnost mu dělají populární herci, kromě Jiřiny Bohdalové například Petr Kostka, Bolek Polívka, Stanislav Zindulka, Tatiana Vilhelmová, Pavel Kříž, Pavel Liška či Anna Kadeřávková a Filip Antonio. Působivé exteriéry, v nichž Jiřina Bohdalová tolik trpěla, byly pořízeny letos v létě na Křivoklátsku. A podle prvních reakcí vše nasvědčuje tomu, že nový pohádkový hit je na světě.

Vložil: Adéla Hofmanová