Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Obratná Bohdalka požádala diváky v přímém přenosu, aby jí posílali cukroví. Ukecá každého

08.12.2018
Obratná Bohdalka požádala diváky v přímém přenosu, aby jí posílali cukroví. Ukecá každého

Autor: ČT / repro

Popisek: Jiřina Bohdalová v pořadu Sama doma 5. prosince

Herečka Jiřina Bohdalová je proslulá tím, že si o všechno umí říct a rozhodně nepředstírá falešnou skromnost. Názorně to opět předvedla při natáčení magazínu České televize Sama doma. Do studia se dostavila i přesto, že po nedávném úrazu skončila na vozíku, ale posteskla si, že v současné době nemůže hrát, ani péct vánoční cukroví. Naznačila však, jak na něj letos hodlá vyzrát.

Populární herečka přišla do studia především proto, aby propagovala novou pohádku Kouzelník Žito, kterou Česká televize uvede na Štědrý den. A pustila se do vyprávění o pohádkách, které dosud natočila. Bylo jich už tolik, že si na název té první už ani nedokázala vzpomenout: „To je strašně let, to jsem ještě hrála mladinkou komornou,“ vtipkovala. Přiznává, že jí pohádky pořád moc baví, protože v nich může využít přemíru fantazie a dá se v nich vymýšlet. K jejím nejoblíbenějším patří Nesmrtelná teta, také proto, že má u dětí obrovský úspěch. Zato o Kouzelníkovi Žito prozatím nic moc prozrazovat nechtěla. Jen dala k dobru, že při natáčení bylo obrovské vedro a pod maskou jí stékal pot: „Té pohádce jsem věnovala kus zdraví.“

Vaříš?

Jak už bývá v Sama doma zvykem, většina celebrit tento pořad navštíví, aby upozornila na nějaký svůj počin. A této možnosti samozřejmě využila i Jiřina Bohdalová, která v ČT již sedm let moderuje kutilský magazín Hobby naší doby. Ve své nové knize dala dohromady recepty, které v něm uvařili její kolegové. Prozradila, jak se jí daří získat do každého vydání známého hosta. Prý si ho vybírá sama a sama mu také volá s dotazem: „Vaříš? A jak řekne ano, hned ho mám na udičce.“ I když podle ní herci a zpěváci vaří výborně, ne každý recept jí chutná: „Diváci to na mně poznají, na mně je všechno vidět, když mi to tak moc nechutná, tak to hned vidí na obrazovce. Já to sice chválím, ale ten vnitřek mi k tomu chybí,“ řekla na rovinu.

To mám od malička

Postěžovala si rovněž, že její dcera Simona moc nevaří: „Ona nechce, jí to nebaví.“ Zato Bohdalová si vaří i sama pro sebe a moc ráda vyvařuje svým dvěma vnukům, mladší Vojta si pochutná na české kuchyni, hlavně na omáčkách, starší Marek miluje chilli con carne.

Nakonec došla řeč na Vánoce. Herečka nerada peče cukroví, navíc letos nemůže chodit, ani stát, a tak využila situace ve studiu a obrátila se na kameru. „Kde jsou diváci? To mi někdo něco pošle.“ A když se moderátorky ve studiu její výzvě zasmály, přiznala se: „To mám od malička.“ Společně pak upřesnily, že má nejraději rohlíčky a linecké.

Nový vánoční hit

Kouzelníka Žito natočil oblíbený režisér Jiřiny Bohdalové Zdeněk Zelenka. Ten si nepotrpí na žádné experimentování a ví, že diváky o svátcích nejvíce potěší krásně natočená pohádka o lásce a s humorem. Do hlavní roli Kouzelníka si vybral prozatím nepříliš známého Denise Šafaříka, ale společnost mu dělají populární herci, kromě Jiřiny Bohdalové například Petr Kostka, Bolek Polívka, Stanislav Zindulka, Tatiana Vilhelmová, Pavel Kříž, Pavel Liška či Anna Kadeřávková a Filip Antonio. Působivé exteriéry, v nichž Jiřina Bohdalová tolik trpěla, byly pořízeny letos v létě na Křivoklátsku. A podle prvních reakcí vše nasvědčuje tomu, že nový pohádkový hit je na světě.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace