Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Brilantní novinařina, nutné zlo, hnusná prasárna, respektive ovoce z otráveného stromu. Kauza Palermo znovu. Zápisníček A.V.

18.11.2018
Brilantní novinařina, nutné zlo, hnusná prasárna, respektive ovoce z otráveného stromu. Kauza Palermo znovu. Zápisníček A.V.

Foto: Ondřej Vanča

Popisek: Zápisníček, ilustrační fotomontáž

FOTO Někteří by to považovali za těžký názorový rozkol v naší virtuální redakci; to, že nemáme jednu cimru, fakt neznamená, že spolu nemluvíme. Často si voláme, samozřejmě jen do okamžiku, než takový Štěpán ohlásí mailem nefunkční mobil – spadl do kýble s vodou. Protože tu pro něj chystám svůj starý iphone, napsala jsem, že takhle s ním nemůže zacházet, to by nepřežilo ani to jabko. Odpověděl, že kýbl se postavil do cesty letícímu mobilu… Nicméně Štěpán již svůj názor vyjádřil v komentáři, zařadili se spolu s panem Přeučilem do bodu C, čili reportáž Seznamu.cz od Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka, kteří našli Andreje Babiše juniora ve švýcarské Ženevě, vyzpovídali ho, ano, řekli, že jsou novináři, ne, neřekli odkud, a ne, tak nějak se nezmínili, že ten rozhovor natáčejí na video kameru v brýlích, považují za pěknou prasárnu, novinářsky neetické chování. Já se řadím k bodu B, profesionálně oceňuji A, ale eticky mírně krosuji k C, kolegyně Adéla je jasné áčko. Ano, panuje mezi námi názorový rozkol, zdaleka ne poprvé, a poněvadž jsme na toto zvyklí, zůstáváme přáteli a kolegy, ponechávaje si (zatím) každý svoje hodnocení kauzy Palermo.

Důležitá poznámka: Každá kauza potřebuje jednoslovný přehledný název, už od dob Watergate. Doufám, že se nepletu, ale tato aféra již JE Palermo, používá to i Jindřich Šídlo, je toho plný Facebook. „Puč Palermo! Nepučim. Už máš svoje, Andy, už máš svoje,“ poznamenal tuhle na Twitteru  expremiér Topolánek, zjevně jat závistí…  Tak už prosím jiný název nevynalézejte, ať v tom nemáme zmatek.

Řekni, kde ty kytky jsou? V odpadkovém koši

„Už jste slyšeli, že stíhaný premiér letí do Švýcarska a policie hledá člověka, co hodil kytku do koše? Ne? Tak tedy: Stíhaný premiér letí do Švýcarska a policie hledá člověka, co hodil kytku do koše... Pro jistotu, ještě jednou: Stíhaný premiér letí do Švýcarska a policie hledá člověka, co hodil kytku do koše... A ještě pro ten zbytek ovcí, co pomalu chápe: Stíhaný premiér letí do Švýcarska a policie hledá člověka, co hodil kytku do koše... Děkuji za pozornost,“ okomentoval další z mnoha policejních bizarností v neděli po ránu muzikant a zvukař Jarda Horvath na svém Facebooku. Jojo, je to tak. Řekněme stručně, co se stalo, kdyby náhodou někdo nebyl informován, ležel dosud v komatu, či tak něco:

Policie má hnedle co vyšetřovat... Foto Facebook

Andrej Babiš na svém Facebooku ohlásil, že vyráží zachraňovat svého syna, ano, toho, kterého předtím hodil pod autobus, o tom ale později, a tudíž že položí květiny na Národní třídu sice v Den boje za svobodu a demokracii, ale o něco dříve, aby chytil letadlo. Takže se na Národku odplížil těsně po půlnoci a chráněn bodyguardy, vrznul tam kytku. Na stuhu nechal napsat citát z Modlitby Marty Kubišové o ´strachu a sváru´… O nějakou dobu později se tam vypravil Okamura, stále ještě v noci, také s kytkou. Prezident Zeman, mimochodem, který mezitím národ ujistil, že pokud by i Babiš podal demisi, pověří sestavením nové vlády opět… Babiše, tam s kytkou poslal poskoka. Ráno tam dorazili aktivisté, dotyčné kytky vyčenichali, oddělili ´ty špatné´ a Babišův, Zemanův, Okamurův a prý i Hamáčkův (to je nynější šéf ČSSD) pugét narvali do koše.

Babiš na Národce, foto TV Prima / repro

 

Babišova stuha s citátem z Modlitby :-)

Což spousta lidí včetně mne považuje za dost pitomé gesto. Publicista Miloš Polák to řekl i za mne: „Babiš podle mého názoru patří před soud a Okamura ještě jinam, ale vyhození jejich věnců do koše nepovažuju za hrdinství. Je to dětinské a hloupé.“ „Na to je nějakej speciální Revoluční výbor dementů, kterej rozhoduje, která kytka skončí v koši a která ne? Nebo se berou všechny?“ okomentoval to o stupeň drsněji publicista a stand up komik Luděk Staněk. Ale nešť.

Již ty správné, prokádrované květiny... Foto Facebook

Vyšší princip mravní podle Kalouska

Takto to popsal na svém FB publicista Klvaňa, čelný představitel kavárny, nebo, jak jsme to na Krajských listech.cz přejmenovali, demogratů: „Včera kolem půlnoci jsem na Národní třídě viděl Babiše. Jako komančský zvěd se pod rouškou noci připlížil k památníku a položil věnec. Skoro nikdo tam nebyl, ale přece jen se mezi opilými turisty našel vykupitel. Z druhého chodníku od Metra na něj zařval: Běž do hajzlu, estébáku!“ A nemlčel ani Kalousek: „Z hlediska vyššího principu mravního: Vyhodit květiny, které StBák pohrdající demokratickými principy položil k památníku boje za demokracii a svobodu, není vandalismus.“

Politik a děti, oblíbený tandem. Ten Mirda Kalousků se tváří nějak potměšile - nebo je to jeho veselý úsměv? Moc mu to jako nejde. Foto Facebook / Gibsongs Gibi

Obrazová vsuvka: ODS, tak, jak ji léta známe

 

Předseda Fiala a novopečený šéf Senátu Kubera (toho mám, btw, ráda, je vtipnej) kráčí směr památné místo. Povšimněte si, prosím, kdo se vláčí s těmi pugéty... Foto ODS / Facebook 

 

O chvilku později, snímek pro kamery. Pod pugéty již klesají hlavouni, poskoci zmizeli ze záběru... Foto ODS / Facebook

Česko - země pokojného dada

Do věci se vložila naše čacká, na výsledky až mimořádně chabá policie a vydala prohlášení, že zahájila vyšetřování – mimo jiné osloví majitele vyhozených pugétů, zda chtějí nahlásit, jestli jim vznikla škoda a jak vysoká. Což je vzhledem k okolnostem (vyšetřování kauzy Čapí hnízdo jede bez viditelných výsledků tři roky, únos premiérova syna, jak on tvrdí, byl odložen, aniž by ho cajti koutkem oka zahlédli)… to už není ani pitomé, to je prostě absurdní.  K tomu poznamenal dle mého v kauze Palermo jasný béčkař, marketingový guru Martin Jaroš, že v těch posledních pár dnech „je celé Česko“. „Na jedné straně bizarní dění kolem premiéra. Předseda vlády tajně pokládá věnec v noci, aby ho nikdo neviděl. Předtím na Facebooku vykřikuje diagnózu své dcery. Jeho nemocný syn tráví ´prázdniny´ na okupovaném Krymu, kde se o něj stará ruský řidič, manžel doktorky, která mu napsala posudek kvůli stíhání. Syn sám říká, že táta chtěl, aby zmizel kvůli vyšetřování; táta říká, že syn je nemocný. Celkově absurdní soap opera, nad kterou cizinci jen nechápavě krčí rameny. Na druhou stranu dnes připomínka Listopadu a demonstrace proti vládě. Na mnoha místech v Evropě by v takový den hořela auta, létaly kameny, těžkooděnci by rozprašovali dav vodními děly. Soupis incidentů u nás: několik kytek bylo hozeno do koše. A to je Česká republika. Země pokojného dada.“

Atmosféra u pietního místa, foto Facebook

Kytky, skandování DEMISE a… rozchod

„Já myslím, že v tuhle chvíli nejdůstojnější oslava 17. listopadu není nějaký podělaný zpívání o svobodě, ale to, že si na Národní třídě dáme dneska všichni navzájem strašně přes držku. Cokoli jiného je podle mě v současném rozpoložení neodpovídající realitě,“ marně zadoufal ještě před sobotními demoškami již zmíněný Staněk. Jak to dopadlo, víme. On tedy i Zifčák v tom osmdesátém devátém byl jen podstrčená mrtvola, je dodnes velmi živý, myslím, takže jedem v lajně. X tisíc lidí (možná do deseti, možná přes, netuším) se motalo po centru a řvalo ´demisi´, čímž to zhaslo. Zatím? Nevím, ale myslím si, že pád Andreje Babiše právě začal. Teď. Jak už jsem psala, Čapí hnízdo lidem nevadí. Co se jim ale líbit nebude, je fakt, že Andrej hodil své dvě děti z prvního manželství pod autobus.

Milion chvilek pro demogracii vyrobil milion stejných mávátek? Foto Facebook 

V minulém Zápisníčku jsem nechtěla použít slušnou fotku juniora, nepřišlo mi to etické; on je obětí. Nebo si myslíte, že na tom, jak ho taťka zamotal i se sestrou do čachrování s eurofondy, vydělal ranec? Pokud ano, těžko by žil v chudém paneláčku, celé dny zavřený v tmavém mizerném bytě, s chudákem maminkou, která se AB očividně bojí – bez vířivky, italských kachliček a jiných známek luxusu, jichž se ´nové´ Babišově rodině zjevně dostává… No, ale k fotce. Tak tu, respektive ty, přesně tři, zveřejnil sám hodný taťka Andrej s tím, že jeho syn je nesvéprávný schizofrenik a dcera, na níž se nikdo zatím neptal, pro jistotu prý také. Fakt laskavé a ohleduplné. A to, že syna se svým poskokem ruského původu Protopopovem poslal ne do Monaka, ale na Krym, dokonce do nějakého…, no, podívejte.  

 

„Seznamte se s krásným místem na Ukrajině, Krivoj Rog. Místem, kde chce trávit dovolenou každý zamilovaný pár. Zejména dětem miliardářů se tam musí ohromně líbit!“ poznamenal na FB publicista Aleš Harazim. Pro méně chápavé - ten post ironií přímo přetéká

Babiš potopil vlastní děti

„Podle všech dosud známých skutečností je velmi nepravděpodobné, že by iniciátory stavby Čapího hnízda byly samy Babišovy starší děti — ostatně sám Babiš se veřejně holedbal, že hnízdo je jeho nejlepší nápad. Naopak je velmi pravděpodobné, že děti k tomu Babiš a jeho holding jen využili. A nerozmyslel si to ani ve chvíli, kdy už bylo jasné, že celá dotace není čistá a přinese velké potíže všem, kdo jsou v ní zapleteni. Pak to znamená, že Babiš do celé kauzy své děti nejen namočil, ale sám je v ní začal doslova topit,“ napsal v komentáři naprosto přesně Miroslav Cvrček z Reflexu a ptá se: „A znovu… „Představte si, že by šlo o vaše dítě.“ Kdo z vás rodičů by to kvůli penězům udělal? Web slovenského deníku Sme napsal, že Babiš je miliardář, který nezná míru. Z pohledu otce, jenž by „za život a zdraví svého syna položil i život“, dodávám, že českého premiéra coby rodiče ani při nejlepší vůli opravdu nechápu.“

Andrej junior. Sdílel hodný taťka Babiš na svém Facebooku

Na srdce jsou Poděbrady, na hlavu Krivorožská pánev

Šéf Pirátů Ivan Bartoš to okomentoval též velmi trefně: „Je mi to celé trapné, lituji jedině pana Babiše mladšího. Je vyděšený, bojí se říct slovíčko, aby to - někomu - neuškodilo. Táta ho zjevně zatáhl do nějaké šílené hry, která mu jen ubližuje. A teď ten samý táta sdílí na svém Facebooku rozhovory, kde se řeší, jestli si jeho syn sám dojde na záchod nebo jestli se vysprchuje. A pro jistotu vykřikuje i diagnózu své dcery, po které se nikdo neptal. Co důstojnost? Jak se teď cítí syn i dcera, jak se cítí jejich maminka? Jaký táta tohle udělá? Podle mě táta diktátor - a táta srab. Ať má pravdu ten nebo ten, ten příběh je a zůstane bizarní. Já mít desítky miliard a těžce duševně nemocného syna, za kterého bych dýchal, tak ho rozhodně pošlu s ruským opravářem kol na okupovaný Krym. Naprosto jistě! A pak s nějakou náhodnou ženou na Kryvyj Rih - to je vyloženě sanatorium na nervy! Holt na srdce jsou Poděbrady, na hlavu Krivorožská pánev!

Proboha, tohle máme jako spolknout?  Celé to má úroveň, kterou bych čekal od Výměny manželek, ne od českého premiéra. Já nevím, že naše vrcholová politika musí vždycky znovu klesnout do totálního bulváru à la Iveta Bartošová, Zdeněk Macura apod. V zahraničních zprávách vypadáme jak nějaký chanát na Kavkaze - děkuji za to, premiére.“

Opět sdílel taťka roku... A držel se GDPR, slečna má rozmazaný kxichtík

Jaké máme tedy možnosti?

Jsou jen tři. Stojí to v titulku poměrně jasně. Část veřejnosti a mnozí politici i novináři oceňují reportáž, no, spíše je to dokudrama, Slonkové a Kubíka a považují ji za brilantní novinářskou práci, a co je nejdůležitější, vytvořenou ve veřejném zájmu. „Ad žurnalistické hyeny: Jste novinář, půl roku pátráte po někom, kdo je namočen do dotačního podvodu premiéra, má figurovat jako svědek a jeho úkryt údajně nezná ani policie. Konečně ho najdete, ale jelikož se zrovna nenachází v nejlepší kondici, řekněte mu: „Pardón, tak my přijdeme příště a pozdravujte taťku,““ popsala tento postoj pregnantně publicistka Alida Guzmán Horváthová. Anebo vše vypovídající titulek z webu Čtidoma.cz. „Trable premiéra Babiše: Novináři Seznamu a Českého rozhlasu nejsou hyeny, odvedli kus dobré práce.“

Tuhle fotku jsem našla na proslulém webu jménem Aeronet. Je na ní podle Babiše dobrý kamarád jeho syna Prototopov. Šli byste s ním třeba jen za roh?

Že má Slonková dobré kontakty na policii, se v branži povídá již léta

Opozice k tomuto tvrdí, že Slonková s Kubíkem neřekli juniorovi, že rozhovor je nahráván, což je nejen neetické, navíc ve Švýcarsku, jehož je Andrej Babiš mladší občanem, i trestné, jak uvedl spolek Šalamoun: „Podle švýcarského práva je protizákonné nahrát soukromou konverzaci, pokud s tím všichni účastníci nesouhlasí (článek 179 švýcarského trestního zákoníku). I bez ohledu na případnou trestní odpovědnost je postup uvedených redaktorů neakceptovatelný. Doslova totiž ´přepadli´ Andreje Babiše jr. a jeho matku v jejich bytě a zveřejnili, kde přesně se jejich byt nachází. Takový postup je nejen neetický, ale porušuje právo na ochranu osobnosti a na ochranu soukromého života, které je zaručeno každému (mimo jiné) také článkem 8 Evropské úmluvy o lidských právech.“

Mnozí též tvrdí, že tandem Slonková a Kubík zneužili nemocného člověka. „Z tiskového prohlášení policie jasně vyplývá, že Slonková sprostě lže, protože policie má už dávno dostatečné informace o pobytu A. Babiše mladšího, takže nemusela nikde pátrat. Není tak vylhaná i celá reportáž?“ postuje na FB ´náš´ Pavel Přeučil, který své mínění shrnul takto: „Babiše absolutně nemusím, ale tahle kauza s jeho zjevně nemocným synem už je skutečně hyenismus nejvyššího řádu. Tohle zkrátka slušný novinář nedělá a takhle se nechová ani ten nejsprostější bulvár. Když si pozorně poslechnete onen rozhovor, uvidíte na první pohled zjevnou a sprostou manipulaci s duševně nemocným člověkem.“

Andrej mladší má rád králíčky. Sdílel Babiš senior. Jestlipak má taky rád králíčky? Nejspíš na smetaně...

Ovoce z otráveného stromu?

Jednu dobrou zprávu pro Andreje Babiše jr. ale mám:  „Co se týká možnosti vydávat vlastní občany, tak Švýcarsko obdobně jako Česká republika obecně své vlastní občany k trestnímu stíhání do ciziny nevydává,“ uvedl mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Čili, táta ho hodil pod autobus, do kriminálu ho ale nedostane. A proč to nazývám „ovoce z otráveného stromu“? To mám z toho věčného koukání na spoustu amerických právnických seriálů – v USA nepřipouštějí u soudu jakékoliv důkazy, získané nezákonnou cestou. To ale platí jen pro justici, nebudu vám tvrdit, že používání video kamery v brýlích je nějaká česká, natožpak snad jen špiónská metoda, jak někde řekl Babiš senior.

Takové brejle pořídíte běžně na internetu za nějakých pět litrů. Co vše umí? No, je toho dost. Viz ´Popis produktu Skrytá FULL HD kamera v brýlích, 1080p´: Tak napřed cena - 5 995 Kč, s dvouletou zárukou.  „Špionážní brýle vám pomohou diskrétně nahrát důležitou schůzku či jednání. Bez rizika odhalení můžeme zaznamenat právě to co v dané situaci potřebujete, navíc mají oproti většině ostatních skrytých kamer jednu velkou výhodu, natáčejí to, kam se s nimi díváte. Kamera je dokonale ukryta pod kouřovým sklem ve střední části brýlí, a je takřka nemožné si jí všimnout i při detailním zkoumání. Brýle podporují paměťové karty v rozmezí 4 - 32GB. Vzhledem k vysokému rozlišení doporučujeme používat karty s kapacitou 16GB a vyšší,“ píše se na stránkách. Mají dokonce vyměnitelnou nožičku s baterií (v balení jsou 2 kusy); výdrž na baterii, tedy jednu nožičku, je cca 55-60 minut. No, nekup to, že, zvláště když to celé váží jen 45 gramů.

Běžná výbavička českého novináře?

Nikdy neodstoupím, nikdy. Ať si to všichni zapamatují. Nikdy

Sdělil v pátek ráno Babiš. Čili se nacházíme u ´béčka´, celé to bylo nutné zlo. Demograti si prostě nejsou schopni poradit s Babišem ve volbách. Neb to dělají úplně blbě, to za A, za B to dělají úplně špatní lidé – třeba profláknutý Kalousek, ten věci škodí řádně a vytrvale. O tom jsem psala již tolikrát, že je mi žinantní se opakovat. Nakonec, svůj dopis ´pražské kavárně´ s mnoha relevantními argumenty napsal i již citovaný Martin Jaroš… Takže kavárna, nebo jak říkáme my, demograti, to myslí dobře, ale dělají to blbě. Oligarcha Babiš, jak se i díky Slonkové a Kubíkovi ukazuje, fakt není dobrý člověk, ale tu politickou sebeprezentaci dělá (nebo spíš Prchal dělá) dobře. A tak je holt třeba sáhnout k metodám, jimiž bychom si jindy radši tlapy nešpinili.  

Já ti nevím, Andreji. Syn už je Švýcar...

Češi jsou boží. I v padajícím letadle budou soutěžit, kdo o tom vymyslí lepší vtip

Titulek náleží publicistovi Miloši Čermákovi… Tak jen pár fórků. Zachyceno na netu: „Co je horší než krkavčí matka? Čapí otec.“ „Začínám se v tom ztrácet - takže byl unesen švýcarský občan, který je synem českého premiéra slovenského původu na ukrajinský Krym okupovaný Ruskem. Je to tak?“ optal se Petr Šnajdr. „Nechci Prchalovi radit, vím, že za to bere strašné peníze, ale nejjednodušší by asi bylo svolat tiskovku, kde by Andrej Babiš řekl, žádného syna nemá. Ono by tomu uvěřilo dost lidí, nemějte strach,“ poznamenal na Twitteru Václav Ágh. Zmíněný Čermák pak okomentoval ty fotky juniora, které sdílel jeho drahý tatínek: „Kdepak, tohle je osvědčený. Když vám píšou děti z prázdnin a vy to pak dáte na Facebook, vždycky to nasbírá nejvíc lajků.“ Markéta Hamplová pro změnu píše: „A už je z něj mučedník. No výborně, kavárno! Tolik prachů od Soroše a takový diletantismus. To už ani Hutka neodzpívá. Ještě by to mohl zachránit Halík, umělým dýmem z pekel!“ A s třaskavou teorií přišel Daniel Veselý: „Osobně si myslím, že kauza únosu syna Babiše má zakrýt fakt, že chtějí zastřelit toho medvěda na Vsetínsku.“

A faraón Tutenhamoun, říká popisek u foto

A Luděk Staněk metaforicky popsal 17. Listopad, což sice není tak úplně fór, ale přesto myslím, že by to nemělo zapadnout, neb je to boží: „Češi, kteří demonstrují, jsou asi to samé jako Češi, co dělají popmusic. Chápu pohnutky, nezpochybňuju důvody, často tomu i fandím, věřím, že je to lepší, než můj cynismus, protože prostě když musíte, tak musíte. Nicméně výsledek je většinou dojemnej, ale zároveň často tak trapnej, že to dělá uzle na palcích u nohou. Což nevylučuje, že dvakrát za století se podaří stvořit mezinarodní hit. Většinou úplnou náhodou a spíše díky okolnostem.“ Amen, bratře.

Tlapy pryč od Lukačoviče, pánové! 

A ještě bych dodala na adresu pana Plesla, který ve čtvrtek na FB a v pátek ráno ve své MFDnes, jíž je šéfredaktorem, nepokrytě vyhrožoval majiteli Seznamu Ivu Lukačovičovi, že si pro změnu posvítí na jeho rodinu. Tak to je FUJ. Lukačovič není politik a nic neukradl, pane Plesle. A silně pochybuji, že by reportáž vznikla na jeho objednávku, natožpak kvůli jeho byznys zájmům. Dvakrát fuj.

Ředím tajmlajnu. Bolí mě po včerejšku nějak hlava

Napsal fotograf Tomáš Martinek a tak nějak vystihl i můj pocit z kauzy Palermo. Takže tohle je jeho fotka. 

Sladkej ježeček, že jo? Ať už to dopadne jakkoliv, slunce zítra určitě vyjde, za to ručím.

 

Vložil: Anička Vančová