Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Šel tisknout rozvodové papíry, já mu je vzteky počmárala, on se začal smát. Herečka / spisovatelka / manželka. VIP skandály a aférky

komentář 06.11.2018
Šel tisknout rozvodové papíry, já mu je vzteky počmárala, on se začal smát. Herečka / spisovatelka / manželka. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook / Mischa Babel

Popisek: Vlastina Kounická Svátková křtí svou novou knížku

FOTOGALERIE, FOTO, VIDEO Krásná herečka původem ze Slovenska Vlastina Kounická se na svém Instagramu velmi často svěřuje se svými myšlenkami a pocity, nyní své fanoušky potěšila delším literárním útvarem, vydala další knihu, svou již třetí. Ty předchozí se jmenovaly Modrý slon a Sama sebou, nyní je to Prostor pro duši. Vlastina je herečka a spisovatelka takřka rovným dílem. Cestuje mezi natáčením na Slovensku a v Čechách. Zahrála si v zahraničních kinohitech Casino Royale a Rudý Baron, v Čechách pak má na kontě úspěšné filmy Ženy v pokušení, Hodinu nevíš, Fair Play, Touha motýla, i televizní seriály První republika či Nevinné lži. Naposledy byla k vidění v hlavní roli filmového snímku GangsterKa.

Herečka Vlastina Kounická, dříve Svátková vydala knihu Prostor pro duši. Přitom to není tak dávno, co se jí narodilo třetí dítě, syn, knihu prý psala po nocích. Její psaní už není čistě autobiografické jako dříve, kdy pro ni suplovalo určitou terapii, a prý ji to takto baví ještě více: „U prvních knížek jsem byla opatrná a nejistá, řešila v sobě věci, a podpora lidí mi pomáhala. Teď už to mám v sobě zpracované, na život koukám jinak, možná zraleji, a spíš jsem schopná pomoci lidem já. Psaní mi teď dává větší smysl, než když jsem to používala jako vlastní psychoterapii, teď je to naopak spíš terapie pro lidi,“ svěřila se herečka v Blesku. Vlastina neměla k psaní nijak daleko. Jednu chvíli totiž pracovala jako redaktorka, půl roku psala v Elle, odkud ji prý vyhodili, protože se chovala jako „úplný idiot“.

Vlastina křtí a podepisuje, foto Mischa Babel

Bulimička v -nácti

Vlastina začínala jako náctiletá modelka, kdy se zmítala mezi extrémy. Zatímco na jednom místě světa ji s 63 centimetry v pase vyhodili jako tlustou, jinde ji prý nechtěli, protože byla vyhublá. Opravdu se není čemu divit, že se do ní brzo zakousla potvora zvaná bulimie a herečka bojovala se sebepřijetím. Od bulimie jí prý pomohly její děti. Vlastina se prvně vdávala už v roce 2005 za režiséra Dana Svátka, tehdy jí bylo teprve třiadvacet. Se Svátkem má dva syny, Kryštofa a Matyáše. Co přesně se mezi nimi tenkrát stalo, Vlastina neprozradila, Dan Svátek si prý nepřál, aby o rozchodu hovořila. Nebyl to ale prý pěkný a přátelský rozvod. I podruhé Vlastina zabrousila mezi filmaře, po tvůrci filmu Úsměvy smutných mužů si vybrala producenta Jiřího Kounického. Tomu porodila třetího syna, pořídili si dům v Líbeznicích u Prahy, a jak Vlastina sama přiznává, občas je to pěkná „Itálie“: „Dnes malý vstal v šest a prostřední nevstal vůbec. Ani na budíka do školy. Pak barák zmlkl do ticha a my jsme se s mužem šíleně pohádali. Dokonce šel tisknout rozvodové papíry a já mu je vzteky počmárala a on se začal smát,“ svěřila se na svém Instagramu. Jak to tak vypadá, legrace ve vztahu zřejmě stále převládá.

 

Nádherná ženská, úžasný outfit. Foto Facebook 

Tatiana Kovaříková: Bez panenek bych nebyla návrhářka

Blíží se konec roku a s všemožnými charitativními akcemi se roztrhl pytel. Jako každý rok i letos se budou dražit designové panenky Barbie, pro které navrhují oblečky přední čeští módní návrháři, letos například Tatiana Kovaříková. Ta se svěřila, že se stala módní návrhářkou díky tomu, že si jako malá hrála s panenkami: „Tento projekt jsem si vybrala, protože mne velmi zaujal způsob, jakým získat prostředky na podporu pomoci dětem bez rodiny. Vzpomněla jsem si na své dětství. Měla jsem velmi podobnou panenku Barbie, a proto bych byla ráda, aby i tato panenka, kterou jsem oblékla, pomohla dobré věci,“ prohlásila Tatiana. Panenky se totiž draží pro charitu, letos se bude pomáhat Aničce Špringlové, která má od malička postižené nohy, levou nohu nesmí vůbec používat. Peníze ze sbírky by měly zlepšit její hybnost, která je v současné době problematická.

 

Poslední úpravy...

Barbína v růžové róbě

Akce se koná už počtvrté, vždy se vyberou statisíce, takže Anička jistě o svou pomoc nepřijde. Tatiana Kovaříková oblékla svou Barbínu do nádherné taftové růžové róby a jistě se vydraží za hodně peněz. Tatiana dnes patří mezi velmi respektované návrháře, přitom se ve svých začátcích dvakrát nedostala na UMPRUM. Nepolevila a své místo na slunci si našla. Žije se synem Maxem, což je prý jediný muž, na kterého navrhuje. S jeho otcem se rozešla před dávnými lety, její další velká láska se zabila na motorce. Ze všeho ji vždy prý spolehlivě vytáhla právě její práce. 

Martha a Tena jsou na scéně již půl století

Nejslavnější Řekyně v Česku, Martha & Tena Elefteriadu, slaví 50 let na scéně, což se zdá neuvěřitelné. Letos totiž uběhlo 50 let od vydání svého prvního singlu ´Tam chtěla bych být´, píseň v roce 1968 napsali Aleš Sigmund a Petr Ulrych a tentýž rok vyšla jako novinka na černém vynilovém singlu Supraphonu. Od té doby zařadily zpěvačky do svého repertoáru více než 360 písní v češtině, řečtině, angličtině či polštině…

 

 

Obě zpěvačky vypadají skoro stejně, jako když začínaly. A asi málokdo udělal pro popularizaci řecké hudby u nás více a nejenom hudby. Martha a Tena také vedly a vedou kurzy řeckých tanců, na které se může přihlásit kdokoliv. Padesátku si prý absolutně neuvědomují: „Mně se zdá, že jedeme pořád dál a zpíváme i natáčíme, do toho i tančíme řecké tance, cestujeme... No, zastavit se na chvíli a trochu se pokochat, když je to tak kulaťoučké číslo, bysme se mohly. Fakt je, že čas od času poděkuji tam nahoru, že nám Pánbu ráčil zachovati hlas... taky to není samozřejmé,“ prohlásila Martha.

 

K výročí dámy dostaly nové promo CD nazvané ´50 let dvojhlasně´, které obsahuje jejich 8 raritních, dosud nevydaných nahrávek, foto David Filip

Obě svorně tvrdí, že se cítí jako Řekyně, ale domov mají prostě tady. Ostatně řecky prý umí hůře než česky. Do české republiky přišly jako malé, utíkaly s rodiči z politických důvodů, jako mnoho jiných Řeků. Jejich dětství nebylo právě šťastné, brzo přišly o maminku a mnoho let pobývaly po dětských domovech. Kariéru však rozjely skvěle a Češi si je oblíbili. Tena Elefteriadu před pár lety překonala i rakovinu, v soukromém životě jí trápí její syn, rapper Ektor. Ten totiž skutečně nemá vybrané chování, často bývá agresivní, a to i na ženy, a se svou mámou se vlastně ani nestýká. Radost jí ale dělá dcera Tena, díky ní se stala nedávno babičkou. 

Jsem rád, že nemusím bruslit a mlátit hokejkou do puku

Do stále nekončícího primáckého seriálu nastupuje zpěvák Václav Noid Bárta, bude hrát hokejistu, hrát hokej přitom neumí: „Je to tady super, výborná parta a hrozně si to užívám. Musím říct, že jsem rád, že ten můj hokejista je tady pouze na suchu a nemusím nikde bruslit a mlátit hokejkou do puku. Já to totiž neumím,“ přiznal.

 

Václav Noid Bárta, foto FTV Prima

Václav Noid Bárta se nedávno podruhé rozvedl. Zatímco první rozvod byl celkem klidný, rozváděl se s Lucií Bílou, rozvod a hlavně rozchod s druhou manželkou Gábinou Dvořákovou (která se proslavila tím, že byla chvíli „holka Leoše Mareše“), byl o poznání divočejší. Gábina zveřejnila, že se Vašek velmi často opíjel a poté se choval agresivně, Noid Bárta zase namítal, že ho Gábina sprostě podvedla. Naštěstí se oba, už kvůli dceři Tereze, umoudřili a závěrečná fáze rozvodu tak proběhla pokojně - jak majetek, tak péči o dítě měli oba vyřešené. Ostatně, ani jeden z nich není sám a vlastně nebyli ani chvilku, jak je vidět, tihle dva to prostě neumí. Zatímco Gábina přešla od Bárty plynule k plastickému chirurgovi Patrikovi Paulisovi a poté k podnikateli Petrovi Švamberovi, se kterým nyní čeká miminko, Vašek se nejprve objevil po boku houslistky Andrey Jiskrové, aby nyní už několik měsíců chodil s tanečnicí Eliškou Grabcovou. Seznámili se spolu kde jinde, než při práci, konkrétně v Karlínském divadle, kde Noid zpívá v Sestře v akci. 

Halina odhaluje… chtíč

Halina Pawlowská napsala svou další knihu, kterou vrhla na trh chytře v období před Vánocemi. Jednatřicátá knížka ´Díky za fíky´ odkazuje i názvem na její úspěšnou knihu ´Díky za každé nové ráno´, ale o pokračování románu prý nejde: „Proč Díky za fíky?! Fíky měla ze všeho nejradši moje máma, ale já jsem knížku takhle pojmenovala proto, že jsem příběh jedné vášnivé noci, kdy se bilancuje vztah, u kterého není jasné, že jde o lásku, chrlila se stejnou emocí jako tehdy Díky za každé nové ráno. A taky proto, že popisuju strašně trapné situace, odhaluju chtíč a směju se, i když je to někdy všechno k pláči… Kdybych chtěla cynicky a stručně vyjádřit, o čem kniha je, mohla bych taky říci: O jedné noci, kdy ON příšerně chrápe a ONA nemůže usnout!”

Veleúspěšná spisovatelka si na křest knížky odskočila zžejmě z cirkusu...

A je celkem jasné, že i tahle kniha bude bestseller. Halina pohřbila svého manžela už před pěti lety, ale jak je vidět, vztahové peripetie jsou jí stále blízké. Jejím přítelem je Karel Czaban, tvůrce Banánových rybiček, o kterém se už za života jejího manžela spekulovalo, že spolu chodí.

 

 

Vložil: Michaela Špačková

Galerie

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace