Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z barového povaleče úspěšný producent. Sagi ale také vzpomíná na velké mejdany osmdesátek

01.11.2018
Z barového povaleče úspěšný producent. Sagi ale také vzpomíná na velké mejdany osmdesátek

Foto: FTV Prima

Popisek: Sagvan Tofi u Krause

Sagvan Tofi byl celá léta záhadnou postavou, o které se vyprávěly vtipy. Nikdo totiž netušil, čím se vlastně živí. To je ale minulost. V Show Jana Krause hovořil o tom, že se z něj stal úspěšný producent muzikálu, se svým největším hitem Děti ráje nyní objíždí dokonce republiku.

Muzikál Děti ráje napsal Sagvan Tofi na motivy známých písniček Michala Davida a přiznal, že na začátku se muzikálu příliš nevěřilo: „Hraje se to devět let, hrozně se nám posmívali, že to bude blbý. Doba se změnila. Říkali, že je to blbý autor a dneska ten autor dostává vyznamenání,“ připomněl, že Michala Davida 28. října vyznamenal prezident Miloš Zeman. Sagvan se do jisté míry v Davidovi vidí: „Já jsem na tom stejně jako Michal David. Barový povaleč, který napsal muzikál. A najednou mu to šlape deset let. Díky tomu dnes i produkuju, je to spousta práce kolem, kterou nikdo nevidí. V té době mně to vyhovovalo. Tehdy jsem studoval konzervatoř, bylo mi sedmnáct, tak jsem natočil první film. Já jsem si to z plna hrdla užíval. Všechno bylo zadarmo, všechno šlo samo. První film, horečka z té slávy. Je to dobré na to si uvědomit, že je to jen pozlátko,“ svěřil se Janu Krausovi.

 

Sagvanovi se léta říká Sagi, foto FTV Prima

Nechtěl se uchlastat

Sagi byl idolem osmdesátých let, filmy Vítr v kapse, Láska z pasáže a hlavně Kamarád do deště mu zajistily obrovskou popularitu, která mu dlouhou dobu na obživu stačila: „Já jsem pořád pracoval, ale dlouho jsem žil z toho, že jsem natočil ty filmy. Ono to fungovalo dlouho, ale v jednom období života mi to začalo překážet. Já jsem vystudoval herectví na konzervatoři. Byl jsem původně velký divadelní talent, ale pak jsem díky těm filmům zjistil, že se nechci uchlastávat v divadelních barech. Tenkrát z toho nebyly moc velké peníze. Šel jsem na volnou nohu a jezdil jsem jako host Michala Davida. V jednom období svého života jsem zjistil, že je to všechno málo a že chci dělat svoje  věci,“ připomněl, jak se vlastně dostal k psaní a produkování muzikálů. Sagvan je člověk, který neposedí, rozhodně to není nějaký kliďas. Nyní pro to má své vysvětlení: „Poslední dobou zjišťuji, že jsem celoživotně nemocný. Předevčírem jsem zjistil, že mám nemoc ADHD.“

 

A je to pořád pěkný chlap. A pořád se kamarádí s Lukášem Vaculíkem

Není rád středem pozornosti

Ačkoliv je hercem, není prý rozený šoumen: „Já jsem hrozně nerad středem pozornosti, já jsem se i sem bál. V divadle mi to nevadí, ale když jsem sám, tak jsem sám. Nesnáším třeba oslavy narozenin, proto jsem se také neoženil,“ vysvětlil Sagvan. To ovšem neznamená, že by neměl rodinu: „Vážnou známost mám, ale nejsem ochoten se oženit. Možná že je dobré, že jsem se neoženil, protože spousta mých kamarádů už ty manželky nemají,“ dodal Sagvan Tofi v Show Jana Krause.

S přítelkyní Alenou má svého jediného potomka: „Mám malou osmiletou dceru, já se vidím v té malé. Mně se to líbí, že je stejná jako já, já jí za to nenadávám, já jí vysvětluju. Zároveň o ní mám ale strach. Jmenuje Satin, nám se líbil muzikál Mouline Rouge, ve kterém hraje postavu s tímto jménem Nicole Kidman,“ vysvětlil. S netradičním jménem měli ale značné problémy: „Nechtěli nám ho tady uznat. Naštěstí nám jedna paní zjistila, že není v kalendáři, ale jde o starofrancouzské jméno. Měla štěstí, kdyby byla kluk, jmenovala by se Alibaba. Ale proti tomu byla celá rodina, protože by ho nepustili do letadla,“ dodal se smíchem.

 

Sagvan Tofi (* 7. září 1964) je z otcovy strany napůl Kurd. Otec je irácký Kurd a matka Češka, seznámili se během jeho studií v Československu. Sagvan žil v dětství v Iráku, když se jeho rodiče rozvedli, nevlastní otcem se stal známý kriminalista Miloslav Dočekal, který ho přes svého kamaráda Jiřího Kodeta přivedl k herectví. Sagvan hrál jen v pár filmech, nazpíval snad jen dva tři hity, v televizi ho neuvidíte, v divadle také ne, přesto je jeho sláva nesmírná. A to se dokonce po úspěšných osmdesátých letech ze showbyznysu zcela stáhl, měl totiž velmi mocného ochránce, mělo jít o podnikatele Františka Riga, který Sagvanovi hradil výdaje za opravdu luxusní život. Nicméně Riga zavřeli za úvěrový podvod na dlouhá léta a Sagvan se ocitl bez práce a peněz. Přesto se zvedl, vytvořil úspěšný muzikál, který mu už dlouhá léta vydělává peníze. Přesto všechno nemá být prý jeho finanční situace docela růžová, jak se povídá v zákulisí šoubizu. Dívek, které mu prošly postelí a životem, bylo nepočítaně, šlo i o mnohá známá jména. Před padesátkou se uklidnil a nyní už léta nezlobí, už kvůli milované dcerce. Zdá se, že proměna osmdesátkového idolu v milujícího otce proběhla v pořádku. 

 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace