Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kráska a zvíře, které v ní roste a hrozí ji celou pohltit; bestie, co umí i zabít. VIP skandály a aférky

30.10.2018
Kráska a zvíře, které v ní roste a hrozí ji celou pohltit; bestie, co umí i zabít. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Eliška Bučková, vskutku mimořádně krásná žena

FOTO Eliška Bučková natočila před nějakou dobou pořad 13. komnata pro Českou televizi, ve které přiznala, že delší dobu bojovala s anorexií. Její poslední fotky ale opět vedou k znepokojivé otázce, zda se obávaná nemoc duše a těla nevrátila. Eliška je totiž zas jen kost a kůže.

Eliška je krásná dcerka z Moravy, která po právu vyhrála před lety Miss. Laní pohled, sexy křivky, ušlechtilé rysy - byla a je krásná. Jenomže po vstupu do divočiny showbyznysu Eliška znejistěla. Ať si kdo chce co chce říká o plus size modelkách, tedy modelkách větších velikostí, v modelingu stále bodují hlavně androgynní typy, děvčata, která připomínají pubertální vytáhlé hochy a váží padesát kilo i s postelí. Eliška byla velmi štíhlá, ale přes to si mezi vytáhlými a vychrtlými modelkami začala připadat tlustá. A tak se dala do hubnutí. Z původního plánu shodit pár kilo se stala posedlost a naplno se u ní rozjela nemoc zvaná anorexie, při které ochoří hlavně hlava. Eliška sama přiznávala, že chtěla být za každou cenu tou nejhubenější modelkou na přehlídce, což se jí dařilo: „Začala jsem hubnout v prosinci v roce 2012 a za měsíc a půl jsem měla dole dvanáct kilo,“ přiznala v pořadu. Na den si vystačila s energií, kterou jí dodala jedna jediná coca cola.

 

Tato nová fotka na Facebooku i Twitteru vyplašila fanoušky...

Hodina ve fitku denně a prý byla vyléčená…

Což bylo zakrátko vidět. Elišce lezly všude kosti, i mezi velmi hubenými modelkami působila na první pohled nemocně a vyzáble, jako někdo, kdo má problémy. Bojovat s anorexií je velmi těžké. Problém bývá už jen si nemoc přiznat a nenechat se jí ovládat. Eliška v pořadu tvrdila, že jí pomohla rodina tehdejšího přítele Jakuba Maliny, mimochodem synka z velmi bohaté rodiny: „Musím přiznat, že mě partner, který je sportovec a tráví denně čas ve fitku, významně ovlivnil. Podařilo se mu mě nesmírně nadchnout pro cvičení a já jsem teď do pohybu fakt blázen. Pokud nestrávím denně alespoň hodinu v posilovně, nebo na běžeckém páse, nejsem ve své kůži,“ prohlásila tenkrát Eliška. Přiznání anorektičky, že nemůže být bez hodiny v posilovně denně, ovšem nepodporuje domněnku, že se anorexie opravdu zbavila.

 

Bez cvičení se neobejde, foto Facebook

Má opravdu vše pod kontrolou?

Od doby, kdy se Eliška přiznala k anorexii, byla její postava snad ještě detailněji studovaná. Každou chvíli se psalo o tom, jestli nepřibrala či naopak nezhubla, což je přesně to téma, kterému bychom se měli asi u anorektiček vyhýbat. Protože anorexie není nemoc, kterou by šlo vyléčit jako anginu. Kdepak, její léčení je těžké a dlouhé,  a i když se zdá, že je klid, nemoc čeká a v případě nějakých životních nezdarů může opět vyskočit. Eliška ovšem od té doby neustále tvrdí, že má vše pod kontrolou, jí pravidelně, dost a ráda. Jedna z posledních fotek ovšem podpořila obavy, že v tom Eliška zase nepěkně lítá. Na fotce je Eliška samá kost, na rukou jí vystupují žíly jako například kulturistům, nevypadá právě zdravě. A tak se není čemu divit, že o ni mají její fanoušci strach a ptají se, zda se jí neděje něco špatného.

 

Po rozchodu s Jakubem Vágnerem prý Eliška, jak sama tvrdí, začala provozovat ´gaučing´, foto Facebook

Nejsem vyhublá! Opravdu?

Je totiž fakt, že k velkému zlomu v jejím životě došlo právě nedávno. Po několika letech se rozešla s rybářem Jakubem Vágnerem, měli prý jiné představy o životě. Jakub chce ještě naplno lítat po světě, Eliška by se ráda usadila. Jak je známo, Eliška je křehká duše, ta holka z Moravy v ní pořád je a není to rozhodně rodilá šoumenka, která by zájem médií brala jako všední chleba. Tak doufejme, že má Eliška pravdu a že jsou fotky jen špatně nasvícené: „To, že na nějaké fotce vypadám vyhuble, neznamená, že jsem vyhublá. Záleží, z jakého úhlu se vyfotím a jaký filtr dám. Ke své výšce vážím úplně normálně a samozřejmě jím," vidí to Eliška jasně. Problém ovšem je, že anorexii si člověk sám nediagnostikuje.

 

S Jakubem Vágnerem zažili přátelský rozchod. Foto Facebook

Daniela Šinkorová nehraje doktorku a vyletěla ze StarDance

Z televizní taneční soutěže StarDance vypadla herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová, která přitom tančila velmi dobře. Jenomže, jak jsme už psali, nejde o soutěž, ve které se měří taneční um jako spíše sympatie a je vidět, že Dančina popularita zřejmě od doby, kdy hrála gynekoložku Gitu v Ordinaci v růžové zahradě, utrpěla. Novinář a novopečený starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný měl z jejího vyřazení vyloženou radost: „Je mi odjakživa nesympatická svou úporností ohledně vynucování si prostoru pro svůj zpěv. Vyloženě jsem jí ve StarDance nepřál a škodolibě jsem doufal, že co nejdřív vypadne.“

 

Daniela si diváky StarDance kolem útlého kotníčku neomotala... Foto ČT

Vztah vydržel, popularita už méně

Přitom bývaly doby, kdy byla Daniela miláčkem národa. Ke kariéře si prošlapávala cestičku na konzervatoři a na JAMU, poté začala účinkovat hlavně v muzikálech, kde se jí neobyčejně dařilo. Propracovala se také do televize, v pokračování Nemocnice na kraji města si zahrála lékařku, díky tomu ji obsadili také do Ordinace. Jak je vidět, hrát doktorku v seriálech je ten nejlepší recept na popularitu, protože když se rozhodla poněkud překvapivě ze seriálu odejít, její fanoušci smutnili. Daniela se pak dlouho nikde pořádně neobjevovala, zlé jazyky tvrdily, že za to mohl nejprve přítel (v prvotní fázi vztahu ženatý) Ladislav Polák, úspěšný podnikatel se známostmi v nejvyšších patrech politiky. Podle Daniely ale neprávem: „Řadu lidí jsem i naštvala, ale já prostě chtěla jít profesně dál. Hodně si to slíznul i můj partner, kterého jsem si tehdy našla. Svezlo se to na jeho hlavu,“ prohlásila před lety v Blesku. Ačkoliv Daniela tvrdila, že je stranou zájmu šťastná, zřejmě se jí po hraní a zpívání zastesklo a rozhodla se vrátit, do televize i do muzikálů. Jak je ale vidět, navázat zcela na předchozí popularitu se nepodařilo. Mimochodem, vztah s Ladislavem Polákem vydržel, dokonce si ho před dvěma lety vzala za muže.

 

V muzikálu Mamma mia alternuje Daniela Donnu. Foto Facebook muzikálu

Hraje i v Divadle Palace, foto Facebook divadla

Lucie vydává desku a vyráží na turné

Kapela Lucie vydává novou desku, 9. listopadu (turné pak začíná 13. 11. V Ostravě). Jmenovat se bude Evolucie a má zajímavý obal s hlavou techno dítěte, Lucie se chystá klasicky podpořit vydání jednak novým videoklipem a také turné. Prostě hezky po staru. Klip se natáčel na zajímavém místě: „Obyvatelé v okolí barrandovskýho bazénu měli veselo. To protože Lucie přes noc natáčela klip k novýmu singlu ´Nejlepší, kterou znám´. Celej ten kravál dirigoval náš kamarád Dominik Miškovský, kterej má na svědomí i videa ke skladbám jako Daniela nebo Srdce,“ pochlubila se kapela. A je skvělé vědět, že kapela po svém comebacku bude nejenom přehrávat staré šlágry, ale že se jí skutečně podařilo složit materiál pro novou desku a že spolu dokáží koexistovat na turné. Na tohle by ještě před pár lety absolutně nikdo nesázel.

 

Lucie na promo snímku k desce a turné

 

Snímek z natáčení klipu, který je zmíněn v textu, foto Facebook

 

Obal nové desky Evolucie

Marpo vydává knihu  - v Kristových 33 letech

A máme tu novou knihu pamětí. Tentokrát ji vydává třiatřicetiletý muzikant Marpo alias Otakar Petřina, syn Oty Petřiny. Marpo byl původně rapper, poté bubeník v Chinaski a nyní opět rapper. Kniha má sebevědomý název Otakar III. a napsal ji fotograf Tomáš Beran. Ten o ní prohlásil: „Jako reklamní fotograf si často ´odskakuju´ do světa hudby a především mezi muzikanty. Po mnohaleté spolupráci s kapelou Chinaski mě inspiroval osud ´rebela´ Marpa - bubeníka Oty Petřiny. Tenhle člověk má v sobě ten typ energie a aury, kterými v pozitivním slova smyslu dokáže manipulovat lidmi k ´dobru´. Obdržel komplex spravedlnosti. Té čisté a naivní, která objektivně neexistuje. Jenže on chce, aby existovala, a věří v ni,“ tak zní autorovo vysvětlení.

 

Knížka má zajímavě graficky řešený obal

Opustil manželku a…

Slova o komplexu spravedlnosti jsou celkem pikantní. Jestlipak bude v knize kapitola o tom, jak rapper nedávno odešel od své manželky a dvou dětí ke zpěvačce Lenny? Co se muziky týká, má ale rapper dalekosáhlé plány, které mu celkem vycházejí. Podařilo se mu vyprodat O2 arénu a míří ještě výš. V září příštího roku hodlá uspořádat obrovský open air v Letňanech.

 

Marpo na aktuálním snímku

Rytmuse roznese na kopytech

Marpo je ale také bojovník, a to ve sportovním slova smyslu. Nedávno ho vyzval na souboj jiný rapper, Rytmus, bojovat se bude nikoliv slovy písní, ale skutečně v ringu (zápas se má odehrát 27. 12.). Rytmus si tak koleduje o pěknou nakládačku, jak vysvětlila v Blesku Marpova přítelkyně Lenny: „Já jsem se Oty ptala, jestli je vůbec nějaká šance, že by Patrik vyhrál. Protože, nalijme si čistého vína, Ota to dělá 15 let, zatímco Patrik asi rok a půl. Ota mi řekl, že sice věří, že stát se může cokoliv. Já osobně si myslím, že zkušenosti se dohnat nedají. Myslím, že Patrik zažije obrovský šok, až se poprvé postaví do opravdového ringu, že si pořád neuvědomuje, do čeho jde.“ Marpo je totiž vicemistr České republiky v thajském boxu a má za sebou hned několik ostrých zápasů v ringu. 

Marpo se chystá na zápas s Rytmusem

 

Vložil: Michaela Špačková