Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Smutné, veselé, dojemné i všeodpouštějící loučení, kam dorazily velké hvězdy. A ty Štěpánkovy lásky... VIP skandály a aférky

23.10.2018
Smutné, veselé, dojemné i všeodpouštějící loučení, kam dorazily velké hvězdy. A ty Štěpánkovy lásky... VIP skandály a aférky

Foto: Facebook / Pavel Lebeda, sport-pics

Popisek: Tenista Radek Štěpánek se rozloučil velkolepě, v O2 Areně

FOTO Tenista Radek Štěpánek udělal definitivní tečku za svou úctyhodnou kariérou. A že to byla tečka se vší parádou, rozloučit se s ním přijel nejenom jeho nedávný svěřenec, světová jednička Novak Djokovič, ale i šampion let minulých André Agassi. A nechyběla ani jeho dvojnásobná manželka a maminka dcery Stelly Nicol Vajdišová.

Radek Štěpánek nevyhrál v singlu ani jeden grandslamový turnaj, dostal se maximálně do čtvrtfinále ve Wimbledonu. Jeho síla byla totiž v něčem zcela jiném, pro tenis tak trochu zvláštním. Radek je totiž typický týmový hráč. Podobně jako třeba Bára Strýcová, když bojuje kromě sebe ještě za někoho jiného, ať už ve deblu, mixu, nebo za Česko v Davis Cupu, podává ty nejlepší výkony… Není se tedy čemu divit, že si ho diváci zamilovali a když oznámil oficiální rozlučku s hraním, přišla jich do O2 arény spousta, ba dokonce bylo vyprodáno. Radek sice dopředu oznámil, že dorazí i Novak Djokovič, kterého chvíli koučoval, diváci ale přišli hlavně kvůli němu. Dát mu najevo, že si ho zde lidé váží a že mu děkují za to, co všechno pro Českou republiku udělal.

 

Štěpánkova největší síla byla vždy v týmu... Foto Facebook / Pavel Lebeda, sport-pics

Rozloučil se i Tipsarovič

Radek si reprezentační zápasy vždycky náramně užíval a byl připraven dát do nich naprosto všechno. Bylo až dojemné sledovat, jak bojuje vždy až úplně do konce, nikdy nic nevzdá, vrhá se za každým míčkem, jako by právě ten měl být rozhodující. Právě díky jeho perfektnímu výkonu jsme získali v roce 2012 a 2013 slavnou mísu na salát – Davisův pohár. Nebudeme tvrdit, že je Radek Mirek Dušín, například po pětihodinové bitvě v jedné soutěží Davis Cupu, když ho Janko Tipsarevič udolal, mu prý při podávání ruky ukázal prsteníček. Je fakt, že Štěpánek byl prohrou viditelně otrávený a že ruku mu podal velmi ledabyle: „Řeknu vám, co je váš tenista Radek Štěpánek zač. U sítě na mě ukázal prostředníček a řekl, že jsem smradlavá... Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal," prohlásil tenkrát Tipsarevič na tiskové konferenci. Nicméně budiž Radkovi k dobru, že o pár týdnů později se mu zřejmě vše rozleželo v hlavě a dokázal na jednom turnaji za Jankem zajít a omluvit se mu. O to větší překvapení bylo, když se na Radkově rozlučce pouštělo video, na kterém se právě Tipsarevič se Štěpánkem loučí a přeje mu vše dobré: „Můžeš říkat, co chceš, ale já vím, že jsi nečekal tenhle ošklivý obličej. Gratuluji ti ke všemu, cos dokázal během své kariéry. Měl jsi úžasnou kariéru. Vím, že jsme zažili lepší i horší chvíle, ale doufám, že ti tenisový důchod bude vyhovovat a že se s mým chlapcem Novakem dobře bavíte.“ Jak je vidět, dvě velké osobnosti dokázaly překonat své ego a odpustit si a to je moc dobře.

Do Prahy dorazily i dvě velké tenisové hvězdy, Djokovič a Agassi. Foto Facebook / Pavel Lebeda, sport-pics 

Berdycha nepozval na svatbu

Na rozlučce nechyběl také jiný velký český tenista Tomáš Berdych. Ani vztahy s ním nebyly úplně jednoduché, přitom spolu utvořili tu nejlepší českou tenisovou dvojici. Když se například Štěpánek poprvé ženil, svého kámoše nepozval, což mnohé překvapilo. Tomáš byl nad věcí a na to, proč na svatbě chybí, odpověděl: „Tohle je krásná otázka pro Radka, já na to nemám jak odpovídat. Ale fakt bych z toho nedělal vědu, je to jeho rozhodnutí. Rozhodně nebudu někde chodit a říkat: Teda, on mě nepozval. To nemám zapotřebí, neřeším to.“ Český daviscupový tým opravdu neměl navenek jediný problém, že by se kluci snad mezi sebou hádali, či třeba že by ti, kteří seděli jen na lavičce, záviděli lepším a zkušenějším hráčům, že mohou hrát. Kdepak, každý věděl, že se pro tým udělá to nejlepší a řevnivost zde rozhodně nepanovala.

 

I v hledišti seděly hvězdy (Berdych, Nedvěd, Jágr)... Foto Facebook / Pavel Lebeda, sport-pics 

Dvakrát do jedné řeky

Když se Radek ženil podruhé, Tomáš Berdych chyběl opět. To ale nikoho nepřekvapilo, druhá svatba byla oproti té první, kterou uspořádal Radek ve Svatovítské katedrále, mnohem mnohem menší. Podruhé si totiž bral tutéž ženu, dnes již bývalou tenistku Nicole Vajdišovou. Radek šel vždycky po holkách od tenisu. Dokonce se o něm šířila nelichotivá pověst o tom, že svým dívkám ničí kariéru. Je fakt, že třeba singlová kariéra bývalé jedničky Martiny Hingisové, se kterou byl zasnoubený, šla poněkud do kopru, stejně jako kariéra Nicole.

 

„Je to ta nejkrásnější životní změna, která mě kdy potkala. Snažím se užívat si každou minutu, protože si myslím, že to narození přišlo v nejlepší možný moment. Skončil jsem kariéru, teď trávím čas víc doma. Takže můžu být u toho všeho osobně. Jsou to pro mě obrovské emoce a nejkrásnější moment v mém životě,“ rozplýval se tenista pro iDnes, když se mu narodila dcerka. Ani ona, ani maminka nemohly na rozlučce chybět. Foto Facebook / Pavel Lebeda, sport-pics

S tou se rozvedl po třech letech manželství. Proč vlastně, to se neví, manželé špínu před veřejností neprali. Asi to nebylo nic tak hrozného, protože po kratší epizodě s Petrou Kvitovou (která se naštěstí navrátila na kurty i po útoku nožem a její kariéra po rozchodu s Radkem rozhodně nekončí) se opět vrátil k Nicole. Nejprve na tajňačku, kdy dokonce Nicole měla zapotřebí všem veřejně říkat, že s Radkem opravdu nechodí, aby nakonec vše vybalili skutečně bombastickou zprávou - čekají spolu miminko a jsou pár. Štěpánek pro iDnes zavzpomínal na klíčový okamžik svého života; bylo to v ten samý den, kdy oznámil ukončení kariéry. Domů prý přišel smutný, Nicole ho objala a řekla mu, že se mu pokusí zlepšit  náladu. „Pošeptala mi tenkrát, že budeme mít miminko. To nevymyslíte, nenaplánujete, nezrežírujete. Fortuna si pořádně zahrála. Přišel jsem v slzách a pak jsem brečel ještě jednou,“ popsal… Následovala svatba, narození dcery Stelly a nyní to vypadá, že je Radek opravdu šťastný a že se jako táta snad narodil. Co bude dělat dál? Těžko říci…Určitě o něm ještě uslyšíme. Že by šlo o vhodného adepta na kouče českého daviscupového týmu, který je nyní v krizi?

 

Mikolas Josef uspořádal ke svému prvnímu živému koncertu hned tiskovku...

První koncert až po osmi letech kariéry

Mikolas Josef bude mít první koncert. Ano, mladíček Mikolas, který bodoval v soutěži Eurovize v show s tanečníky, kostýmy, se teprve nyní chystá na domácí publikum. Je to opravdu zvláštní, jak je vidět, na kariéru se dnes jde úplně obráceně. Zatímco dříve obráželi zpěváci a kapely tancovačky, zaplivané sály a snažili se vyhrát a vyzpívat a poté třeba pokračovat k natočení desky a jiným hudebním výšinám, dnes se na to jde naopak. Nejprve image, mediální humbuk, teprve poté koncert. Prý to bude ale koncert všech koncertů. Vlastní koncert Mikolas totiž předvádí až po osmi letech své kariéry. „Věděl jsem, že až přijde den, kdy budu dělat vlastní koncert, tak to musí být jedna z nejlepších show, co tu kdy byla. I to je hlavní důvod, proč si na něj lidé museli tak dlouho počkat,“ říká Mikolas.

 

... a trénuje na Forum Karlín s kapacitou až dva a půl tisíce lidí

 

Missák na radnici. A v taxíku

Pokud potřebujete zajít na radnici Prahy 6, můžete zde potkat šviháka Jana Emmera, který pracuje na rozmnožovně. Co je na něm tak zvláštního? Tenhle skoro dva metry vysoký týpek je totiž nejkrásnějším neslyšícím mužem světa. Osmnáctý ročník soutěže Miss a Mister Deaf World se konal nedávno v Praze. Třiatřicetiletý Jan je ale skromný a sám si jako krasavec prý nepřijde: „Že bych si připadal krásný? To ne. A vím, že je to asi paradox, ale nerad se ukazuji,“ říká Jan. Kromě radnice ho můžete potkat také v taxíku, řídí Uber.

 

Jan Emmer na oficiálním snímku z radnice Prahy 6

Pavla Tomicová tančí a jede

Začala televizní taneční soutěž celebrit StarDance, která má opravdu překvapivou favoritku. A vzhledem k tomu, jak lidé milují outsidery, je klidně možné, že soutěž vyhraje. Jde o Pavlu Tomicovou, známou jako Simona Hložánková z Ulice, která při prvních dvou tancích ukázala tolik tanečního talentu, sexappealu a žáru v těle jako málokdo.

Materiál na vítěze? Foto ČT

Pavla přiznává, že jako bonus při soutěži pořádně hubne a zpevňuje se. Televizní maskérky také dělají své a Pavla vypadá prostě skvěle. Přitom první ze soutěže letěla popová princeznička a vůbec ne špatná tanečnice Monika Bagárová. Jak je vidět, tady hrají prim hlavně sympatie.

 

Vložil: Michaela Špačková