Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ošklivka, holka nespokojená fyzicky sama se sebou… Anna Polívková to trochu řeší, ale také jí to baví. Přečetli jsme

18.10.2018
Ošklivka, holka nespokojená fyzicky sama se sebou… Anna Polívková to trochu řeší, ale také jí to baví. Přečetli jsme

Foto: CinemArt

Popisek: Anna Polívková ve filmu Po čem muži touží

FOTOGALERIE Herečka Anna Polívková není z těch, které by hrály nějaké sexbomby. Hned v několika filmech hrála spíše ošklivky, jak ale sama potvrdila v rozhovoru pro MF Dnes, tahle škatulka jí vlastně vůbec nevadí. Mimochodem, Anna je jediná z potomků Bolka Polívky, která zdědila jeho nos, jak přes kopírku…

Anna Polívková hraje ve filmu od puberty, poprvé se objevila v Návratu idiota, přesto si prý není svým filmovým herectvím jista: „Snažím se naučit nebrat si to dění okolo filmů, ve kterých hraju, moc osobně. Třeba proto, že pořád nemám jistotu, že umím ve filmech hrát. To si o sobě troufnu říct u dobře nazkoušených představení na jevišti, a to ještě s časovým odstupem po premiéře. U filmů se dá taky dost věcí nachystat dopředu, ale pořád je to trochu nevypočitatelná práce s otazníkovým výsledkem, protože to závisí na spoustě lidí a faktorech. Proto to beru pragmaticky tak, že jsem minisoučástka v obřím stroji a že to je prostě moje práce,“ prohlásila v MF Dnes. 

Jsem Polívková, to si lidé zapamatují

Herečka, stejně jako její bratr Vladimír, si dobře uvědomuje, že její jméno zavazuje: „A asi je to i tím, že vím, že jsem Polívková a že moje herecká cesta byla díky tomu určitě mnohem přímější, že si vás lidi rychleji zapamatujou, což je výhoda. Potom ale ty svoje eventuální úspěchy nevnímám jako čistě svoje osobní úspěchy, ale důsledek toho, z jaké jsem rodiny. Jinými slovy: že svým způsobem tu značku „Polívka" celoživotně reprezentuju,“ konstatovala v rozhovoru. 

Hraju ošklivky

Herečka ztvárnila několik rolí, kde byla za ne příliš přitažlivou, v seriálu Po uši jí třeba ještě zvětšili nos, nebo upravili zuby: „U mě to asi souvisí už s těmi rolemi, které dostávám, i když třeba v nedávném filmu Dvě nevěsty a jedna svatba se můj vzhled zase neřeší. Celé to začalo Účastníky zájezdu, což byl pro mě úplně zásadní film - holka nespokojená fyzicky sama se sebou. Mezitím seriál Až po uši. A teď nedávno komedie Špindl - zase podobná nabídka,“ připomněla Anna Polívková. Podobná škatulka rolí jí ale nevadí: „Takže chvílemi na to myslím a sem tam to řeším, ale v zásadě debatu o mých fyzických nedostatcích vůči sobě jako invektivu neberu. Hrát takzvané ošklivky, respektive ne úplné krasavice, mě baví a myslím, že se mi celkem povedlo dostat do těch rolí i nějakou vnitřní krásu, která tu postavu promění v někoho, koho máte rádi.“

 

Chtěla jsem si vyzkoušet hlavní roli

Nejnověji hraje Anna ve filmu Po čem muži touží, kde hraje podobný typ role, přesto si ji zahrála s chutí: „Protože mě nezaplavují scénáře, ze kterých bych mohla vybírat, a už dlouho jsem nehrála hlavní roli. Vlastně nikdy a měla jsem chuť si to zkusit. A výstižně to před časem pojmenoval Milan Cieslar, režisér komedie Špindl: „Za chvíli se přehraješ do jiných rolí. Není škoda nevyužít toho, že seš ještě pořád ta česká Bridget Jonesová?" připomněla důvody, proč roli přijala. Sama se nehodnotí právě vysoko, což je škoda: „Já si myslím, že nejsem zrovna prototyp ženskosti, který chlapy nějak zvlášť provokuje, se mnou si chtějí odjakživa spíš povídat. Ale pokud je někdo dotěrný, mám velkou osobní bublinu, takže když ji naruší a začne být příliš blízko - a je mi jedno, jestli to je muž, nebo žena - tak je mi to nepříjemné. A takový člověk to většinou rychle vycítí a nechá mě být.“

 

Zahrála si s maminkou

V novém filmu hraje i Evelyna Steimarová, matka Anny Polívkové: „Dostala roli šéfredaktorky, ale tam bychom se moc nepotkaly, tak si vyprosila roli doktorky, hrozně jí to v tom bílém plášti slušelo a měly jsme spolu i dialog. Byla ráda a já taky,“ pochvalovala si společné hraní. Se svým tatínkem hraje pro změnu divadlo: „Už čtyři roky spolu hrajeme v představení DNA, což je super - hrát s tátou. A teď hraje s bráchou v další hře, kterou napsal - Šašek a syn. Budou hrát i v Londýně. Je skvělé, že má zase čas na psaní. Splatil dluhy a začal psát,“ vysvětlila Anna Polívková - dluhy vznikly z pokusu o podnikání na Bolkově farmě, Anna ale prý vždy tušila, že se z finančních problémů její táta Bolek dostane: „Protože všechno zvládne s lehkostí a bez většího trápení. I on sám věděl, že to zvládne, všechny těžkosti si totiž vždycky dokáže přeložit do nějakého filozofického vtipu. Třeba teď, když měl nedávno boreliózu, do toho zkoušel Krále Leara a Burkeho a v jednu chvíli si bolestí ani nemohl navléct sako, tak s úsměvem říkal: „To je taková ochutnávka stáří."

+

Anna Polívková je sympaticky smířená s tím, že ji v poslední době obsazovali do rolí outsiderky, která všem ukáže. Sama střízlivě říká, že každý den jí nový scénář na stole nepřistane a že je třeba  z této situace naopak vytěžit. 

-

Anna je skvělá herečka a je možná škoda, že ji režiséři neobsazují také do jiných typů rolí. Ačkoliv si Anna ne zcela věří, protože je nesmírně precizní, určitě by zvládla zahrát třeba i nějakou pěknou potvoru. A kromě toho – velký nos měla i italská slavná herečka Anna Magnani. Podle mého názoru není Anna Polívková vůbec ošklivá, navíc  - velmi pravděpodobně bude, na rozdíl od mnoha barbín, stárnout do krásy.

 

 

Vložil: Michaela Špačková