Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hraje vedle hollywoodských hvězd, právě proto tak zarostl. Roman Šebrle o Žižkovi něco řekl

16.10.2018
Hraje vedle hollywoodských hvězd, právě proto tak zarostl. Roman Šebrle o Žižkovi něco řekl

Foto: FTV Prima

Popisek: Roman Šebrle u Krause

Je to už několik let, co se objevil desetibojař a olympijský medailista Roman Šebrle na obrazovkách v hlavních zprávách na Primě. Jeho zpočátku krkolomné vystupování se uhladilo a v současné době se jeho přítomnosti na obrazovce již nikdo nediví. V Show Jana Krause vyprávěl o tom, že začátky byly pěkně těžké. A zmínil se také o svém letním úletu, o kterém kvůli titulkům (a titulkám, čili titulním stranám) v Blesku věděla celá republika.

Desetiboji se už dnes Roman Šebrle nevěnuje, jeho velkým koníčkem, kterému se věnuje poloprofesionálně je golf. Na jednom turnaji přišel o svou cennou medaili: „To byl pohár v golfu a oni mě poprosili, abych ji přinesl ukázat. Když jsem ji ukázal, tak jsem si říkal, jestli si ji mám dát do toho bagu, nebo tahat pořád sebou a to tahání se ukázala jako špatná varianta,“ popisoval, jak přišel na toaletě o svou zlatou z Atén. Ačkoliv následně prosil neznámého, aby mu medaili vrátil, nestalo se tak. Sám uznává, že golfu nedává to, co by si zasloužil: „Teď je to špatné, není na to čas. Dostat se na nějakou profi úroveň bylo rychlé, ale udržet se tam je těžké,“ přiznal Janu Krausovi. 

Zarostlý jako Žižka

Do Show přišel netradičně se zarostlou tváří: „Já je mám do filmu Žižka, teď už to můžu říct. Nevím, jestli můžu říct, koho hraju. Je to z Žižkovy strany, je mu to blízké. Je to vlastně důležitá role, i když je malá a krátká. Je významná tím, že je blízko Žižky,“ popsal postavu, kterou hraje v připravovaném filmu Petra Jákla. K roli se dostal tak trochu náhodou: „My jsme pro něho natáčeli spot, když hledal představitele toho Žižky,  byl to spot na casting, kde jsem se setkal s kaskadéry, naučil se choreografii a maličko bojoval. A asi jsem se mu zalíbil, řekl jsem, že když se nějaký štěk najde, že si ho rád zahraju. Moderování mi stačí ažaž, ale tohle je přece jenom jiná zkušenost,“ konstatoval Roman Šebrle v Show Jana Krause.

 

Zarůstám vousem a vlci už jsou sem... Foto FTV Prima

Šílené moderátorské začátky

K hraní se Roman Šebrle dostal vlastně díky moderování. Kdo si na jeho první dny v křesle zprávaře pamatuje, musí uznat, že byl poněkud prkenný, což si uvědomuje i on sám: „Začátky byly šílené. Přišel jsem vlastně odnikud. Myslel jsem si, že číst umím, ale tam se ukázalo, že se to musím naučit. Když je stres, mně vyletí nahoru tep, když mi vyletí tep, tak se mi špatně dýchá a když se mi špatně dýchá, tak se mi špatně mluví. Ideální do zpráv,“ pravil ironicky. Sám uznává, že na tuto roli neměl tu správnou průpravu: „Redaktoři a moderátoři zpráv začínají někde v rádiu, pak se posunou, já jsem tohle všechno přeskočil. Bohužel, nebo naštěstí. Pracoval jsem na sobě, naučil jsem se spoustu věcí naživo, poučil jsem se z těch chyb. Zjistil jsem, že tam je šílená spousta věcí, na které bych nikdy nepřišel a které by mi nikdo neporadil. Dodnes na to přicházím,“ poznamenal v rozhovoru s Janem Krausem.

 

Chátrá dobře

Roman Šebrle překročil čtyřicítku, ale stále vypadá velmi mladistvě, za to může i sport, kterému se věnoval: „Chátrá se mi dobře. Čím jsem v tom sportu déle, když trénujete hodně, něco vám to vezme, ale víc je to dané. Přece jenom desetiboj je komplexnější, není to třeba jen házení na jednu stranu. Tím, že je toho hodně, musí člověk daleko více trénovat. Trénink je objemnější, ale stejně relativně držím, nerozsypal jsem se. Někteří lidé to po vrcholovém tréninku ale mají. Asi je to u každého člověka dané,“ popsal to, jak na jedince může působit mládí věnované vrcholovému sportu.

 

Průšvih po třech litrech vína

Jan Kraus si nemohl nechat ujít příležitost, aby si nerýpnul do letního Romanova průšvihu. Tehdy se poněkud společensky upravil na party Primy a zaskotačil si se sekretářkou, až se o tom všude psalo. Roman si sebekriticky uvědomoval, že to bylo pěkné nadělení: „Člověk se směje, ale k smíchu to není. Po třech litrech vína… Bohužel je dokážu vypít, teď už jsem to radši omezil a skoro vůbec nepiju,“ kál se. Následky těchto radovánek mu zrovna příjemné nebyly: „Rozhozený jsem byl, ale při těch zprávách člověk musí být stoprocentně soustředěný a profesionál.“ 

Zprávy čte pořád rád

Dělat zprávy ho stále baví, i když některá témata jsou mu trochu proti srsti: „Neřekl bych, že mě nebaví, ale někdy jsou ty zprávy lepší a někdy horší, někdy se čtou hůře, ale nedají se změnit, jsou tam holá fakta,“ řekl Janu Krausovi. Místo vedle Romana Šebrleho zaujala před časem místo tehdy těhotné Gábiny Laškové blonďatá Eva Perkausová. Ta vedle něj vydržela, i když se Gábina po mateřské pauze vrátila zpět. Roman si ale pochvaloval obě dvě: „Teď mám šest měsíců novou partnerku, obě jsou dobré.“ S Evou si i lidsky sedl: „Nevím, jak by se mi pracovalo s holkou, se kterou bych si nerozuměl, přece jenom jsme tam už od těch tří hodin. Chceme nějakou tu interakci.“

 

Roman Šebrle je talent, jaký se hned tak nerodí. Začínal s fotbalem, k atletice přešel až v šestnácti letech. Už o jedenáct let později vytvořil desetibojařský rekord, kdy překonal hranici 9000 bodů, ten vydržel celých 11 let! Na olympiádě získal nejprve zlato, poté stříbro. Mistrem světa byl jednou v roce 2007, Evropy dvakrát. Sportovní kariéru v desetiboji ukončil v roce 2013, brzo se začal věnovat golfu, se kterým měl velké plány, chtěl hrát seniorské turnaje. Už v roce 2014 ho ale zlanařila Prima, aby moderoval zprávy a k překvapení mnoha jeho tehdejších kritiků se v moderátorském křesle udržel dodnes.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace