Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Volný den moderní ženy v Čechách. V zástěře a montérkách maká od rána do večera. Hrozný domácí video

14.10.2018
Volný den moderní ženy v Čechách. V zástěře a montérkách maká od rána do večera. Hrozný domácí video

Autor: ČT

Popisek: Obyčejnou ženu Evu hraje herečka Eva Vrbková docela věrohodně. Co asi dělá v této domácnosti přítel?

FOTO Jako by na televizních obrazovkách nebylo nepřeberné množství různých kutilských magazínů, začala Česká televize vysílat další. Na rozdíl od prakticky pojatého pořadu Po lopatě, který věcně moderuje herec Filip Čapka, se v případě pořadu Všechno co mám ráda dočkáme různých sehraných scének a skryté reklamy. Mimochodem, feministky po jeho zhlédnutí musí nejspíše šílet.

Hlavní aktérkou „lifestylového hobby magazínu, určeného sebevědomým a moderním ženám“ je totiž Eva, která je ráda, když může ve dnech volna v zástěře nebo montérkách vařit, uklízet, stěhovat a opravovat nábytek, šít, plést, starat se o zahradu či dokonce vyhlásit boj igelitovým sáčkům. Ještě že má k ruce kamarádky, které domácí práce „fakt baví“. Pozornější divák zase záhy pojme podezření, že i tentokrát jde o další formát, jehož cílem je především propagovat různé výrobky. S „product placementem“ Eva začíná svůj volný den. „Sedí na zápraží, popíjí kávu a do misky si nabírá džem: „Tak tyhle rána fakt miluju. S kousky ovoce, bez přidaného cukru, to si můžu zítra klidně dát palačinky s kysanou smetanou a šlehačkou. Tak takhle nějak vypadá můj volný den. Dělám všechno, co mám ráda a někdy se mi to daří.“

Pořad Všechno co mám ráda, foto ČT

Zvládne to?

Potom si trošku povzdychne, že ani neví, co ji čeká, protože si vždycky naplánuje víc, než vůbec může stihnout. Naštěstí se za chvíli objeví její kamarádka Jana. Nejdříve bude Evu učit vyrábět panenku pro neteř, i když je vyučená pánská krejčová. „Myslíš, že to zvládnu?“ ptá se s obavami. Ale Jana ji ujišťuje, že levou zadní. Následuje další scénka. Jana si „náhodou“ všimne, že má Eva na pohovce nějaký fleky: „To je po první návštěvě, asi odlakovač,“ posteskne si hostitelka (zjevně zánovní pohovka pochází ze známého nábytkářského řetězce). A ochotná Jana nabídne, že flek samozřejmě zlikviduje: „Super, jdem na to.“ Předtím ještě pomůže přestěhovat bílý stolek pod šicí stroj (ze stejného obchodu). Další kamarádka Verča zase přinese jablka a především značkovou instantní kávu. Na oplátku dostane k narozeninám sáčky na nákup, které předtím Eva ušila. Společně pak tráví čas v kuchyni, i když si Verča překvapivě stěžuje, že na vaření nemá moc času. Možná není tak sebevědomá a moderní jako Eva.

Hrozný domácí video

Většina diváků se nenechala obalamutit a pochopila, o co jde tvůrcům především. Někteří si na webu České televize stěžují především na okatou skrytou reklamu a vyjmenovávají konkrétní příklady. Dalším vadí právě různé scénky: „Tak to je teda hrozný, hrozný domácí video,“ stěžuje si G. A další si myslí, že je to pořad o ničem, plný keců. Ale druhé části publika se zjevně nový hobby magazín trefil do vkusu a chlubí se, že podle něj doma něco ihned udělali. Paní Z. si pochvaluje, že při moderování dostala šanci obyčejná žena, ani stará, ani mladá.

Bylo by to obdivuhodné, kdyby ovšem moderátorkou tohoto hobby magazínu nebyla zpěvačka a herečka Eva Vrbková, která dokonce účinkuje v Národním divadle. Této „obyčejné“ ženě lze ovšem věřit, že poté, co se věnuje převážně zpěvu a herectví, ráda vypne u domácích prací. Na rozdíl od těch skutečně obyčejných, které jich mají většinou plné zuby a odměnou a odpočinkem je pro ně naopak návštěva divadla. Pokud se náhodou ocitnou ve Zlaté kapličce, budou možná překvapené, že na jevišti spatří neobyčejně pracovitou hospodyňku Evu.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace