Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Otevřený dopis váženému panu Ivu Lukačovičovi, zakladateli, předsedovi představenstva a majiteli firmy Seznam.cz, a.s.

09.10.2018
Otevřený dopis váženému panu Ivu Lukačovičovi, zakladateli, předsedovi představenstva a majiteli firmy Seznam.cz, a.s.

Autor: Facebook

Popisek: Seznam i s tím sympatickým psíkem, ilustrační foto

FOTOGALERIE Zasílám na Seznam.cz a zároveň publikuji zde, na Krajských listech.cz. Třeba to vás, čtenáře, bude také zajímat… Co jsem zaslala Seznamu v příloze, najdete ve fotogalerii. Nyní, v 20:29:00, aktualizovanou o další e-mailovou korespondenci, která stojí za pozornost. Největší gól přišel ale v okamžiku, kdy mi tisková mluvčí sdělila, že tento dopis panu Lukačovičovi... nepředá (středa 12:02). Najdete též v galerii. Kauza Seznam má turbulentní vývoj, až tak, že jí věnuji celý svůj Zápisníček... A v rámci onoho vývoje došlo k první změně - byla jsem upozorněna, že si Seznam nepřeje zveřejňovat jména svých zaměstnanců (jednou z oněch zaměstnanců), což jsem uznala (máme GDPR), a tak jsem jména začernila. Pro obsah mailů stejně nemají význam. Pro vás čtenáře je to tedy nadále Vančová a ´oni´ ze Seznamu.

V Praze, 9. 10. 2018,  15:00

Vážený pane Lukačoviči,

volím poněkud extrémní způsob, jak Vás oslovit. Není to můj zvyk, dělám to poprvé v životě, můj důvod je ale vážný. Vaše firma Seznam můj webový magazín Krajské listy.cz ekonomicky likviduje.

A mně se dosud nepovedlo zjistit, proč, a navázat s někým odpovědným ze Seznamu alespoň písemný, e-mailový kontakt, kde bych dostala relevantní vysvětlení, čeho jsem se údajně dopustila.

Není to poprvé, vloni jsme byli též odstřiženi, prý z důvodů, že se Seznam zbavuje dezinformačních a proruských webů, jenže po pár dnech došlo ke změně postoje firmy.

Vyhazov bez udání důvodů, s argumenty se nikdo ´neobtěžoval´

Tentokráte jsme „jen odstřiženi, bez udání důvodu“. Respektive, důvod je, teď cituji: „Důvodem, že se články nezveřejňují je, že mají komerční obsah a nebo zde převažuje clickbaiting.“

(V příloze zasílám printscreeny e-mailové korespondence, kterou jsem vedla s Vaší zaměstnankyní Lucií Viturkovou; ta mi poskytla k další diskuzi e-mailovou bezejmennou adresu ');; napsala jsem tam dvakrát, želbohu bez odpovědi.)

S vysvětlením „komerční obsah a převažující  clickbaiting“ hluboce nesouhlasím a ráda bych dostala nějaký příklad, ve kterém článku na Krajských listech.cz Vaši zaměstnanci toto spatřují. To se mi zatím nepodařilo, ani během poměrně obsáhlé korespondence, vedené v době, kdy jste mne odstřihli poprvé. Ta skončila ale bez výsledku, neboť, jak už jsem předeslala, firma změnila postoj.

Titulky Krajských listů.cz odpovídají obsahu článků

Já tomu nerozumím a upřímně nechápu, kde je ten komerční obsah (máme ho málo a vždy je označen poznámkou Komerční sdělení na konci článku; navíc, ten Seznamu neposíláme), taktéž nevím, co je špatného na našich titulcích. Ano, snažím se o to, aby byly atraktivní pro čtenáře, rozhodně se ale ani zdaleka neblížím mnohým webům, které Seznam na své homepage propaguje (vzpomínám si třeba na článek z magazínu LUI – ten je vůbec propagován velmi často – s názvem „Co dělají kluci v posteli“). 

Krajské listy.cz nejsou a nikdy nebyly dezinformační a proruský web

Posílám též relevantní printscreeny, které dokládají, že na Přehledu tisku jsou již více než rok Krajské listy.cz úplně poslední zcela neprávem – uprostřed přehledu trůní weby, které promují až měsíc starý obsah, například.

Dále na svou čest prohlašuji, že Krajské listy.cz nejsou a nikdy nebyly dezinformační a proruský web.

Návrat k mediální totalitě, tentokráte ekonomické?

Abych předešla očekávanému a již zaznamenanému argumentu, že Seznam je soukromá firma a je zcela v její kompetenci, koho na své stránky zařadí a koho ne - Seznam.cz drží majoritní část trhu, takže ´vyhazov´ ze Seznamu se rovná ekonomické likvidaci malého webu, jenž za sebou nemá silný kapitál.

A rovnou se zeptám. Jde o politiku? Vadí Seznamu politické názory, které se na Krajských listech.cz objevují? (V příloze dokládám, že Krajské listy.cz zastávají povětšinou umírněné, středové stanovisko.) Pokud tomu tak je, a ustavičné vyzdvihování ostře vyhraněného Šafrova webu FORUM 24 by tomu napovídalo, vracíme se, abych nepřeháněla, alespoň v tomto ohledu, do totality - s tím, že politickou likvidaci vystřídala ekonomická – ve výsledku to vyjde nastejno.

S upřímným pozdravem a díky za odpověď

Anna Vančová

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace