Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tolik zlosti, jedu a nenávisti… Něžná Jágrova kopretina je smutná a není se co divit. VIP skandály a aférky

09.10.2018
Tolik zlosti, jedu a nenávisti… Něžná Jágrova kopretina je smutná a není se co divit. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook / Klara Bartheldi

Popisek: Veronika Kopřivová je éterická víla... Na snímku ještě v Miami

FOTO Začala nová hokejová sezóna a náš národní idol Jarda Jágr opět není u toho. Zranění a nehody se mu totiž nevyhýbají, bohužel, jak je starší, mají horší následky. Jarda ale přes to paličatě kariéru neukončil, ani si s přítelkyní Veronikou Kopřivovou nepořídil nějaké ty potomky, jak původně slíbil. A Veronika? Ta se nám tady tak trochu nudí, jak se zdá. A také je trochu smutná...

Veronika, původně modelka a misska a ještě dříve i tanečnice u tyče v jistém německém podniku (což už je dnes pozapomenutá historie), se dala dohromady s úplně jiným Jardou. Tehdy ještě Jágr hrál za Florida Panthers, bydleli v Miami, kde je celý rok nádherně a je možné chodit v bikinách. Veronika se zde možná trošku nudila, našla si ale vlastní job, začala přes internet prodávat oblečení. Tenkrát se do ní tak trochu pustila jiná hokejová partnerka a misska Diana Kobzanová.

Ta se tenkrát vysmála tomu, že Veronika prodává hlavně věci z frcu, tedy z výprodeje, patřičně předražené. Válečná sekyra byla záhy zakopána, ale Veronika nebyla Jardovým fanouškům právě po chuti. Ani média jí nebyla nakloněna, a tak se každou chvíli psalo, že se pár rozchází, vzápětí se začalo spekulovat o tom, že je Veronika těhotná, jako na houpačce.

 

Rozcházejí se? Nerozcházejí... Foto Facebook

Malej českej rybníček někdo otrávil cyankáli

Jarda ale Veronice stál neochvějně u boku, svou partnerku bránil proti výpadům, přesto si jeho dívka dodnes zoufá nad tím, jak jsou ti Češi zlí a nepřejícní. Nedávno se na Instagramu svěřila, jak ji prý zlé reakce na sociálních sítích zraňují: „Snažím se vyhýbat všem negativním lidem a věcem. V Americe/Kanadě to bylo uplně easy, ale v ČR je to celkem těžký, zkrátka jiný. Možná je to tím, že je to, jak se říká “malej rybníček”, kde je hodně lidí, takže to negativní dost vyčnívá a člověk se tomu někdy nevyhne. Což je smutný, protože pokud půjdeme do hloubky VŠE nás určitým způsobem ovlivňuje, takže si opravdu dávejte pozor na to čím/kým se obklopujete. Já osobně bulvární články z 90% nečtu, televizi nemám/nesleduji, diskuze nečtu, ale někdy se stane, že se dostanu k nějakému článku/diskuzi/zprávám. Většinou stačí jen otevřít Instagram a podívat se kdo co sdílí, nebo do komentářů u profilu, které mají třeba větší sledovanost. Tolik zlosti, jedu a nenávisti co člověk najde ať na insta, v diskuzi, nebo u bulvárních článku je děsivé, odporné a smutné,“ zoufá si Veronika. A upřímně řečeno – i my tenhle neblahý trend pozorujeme. Lidé jsou čím dál více agresivní, senzitivnější povahy s tím mají problém, velký problém.

 

Veronika spíše než Facebook používá Instagram...

S kým to sdílím naši zemi?

Přitom právě ji Instagram celkem příjemně živí, propaguje jím svoji vlastní prodejní značku Just by Veronika, která nabízí oblečení a doplňky. A je jasné, že nebýt popularity, kterou získala díky partnerství s Jardou Jágrem, asi by takovou sledovanost neměl. Už kvůli tomu, že doprovodné popisky píše Veronika v češtině, je jasné, že míří na Čechy, přesto jí zdejší prostředí není příliš po chuti: „Někdy si říkám, s kým to sdílím naši zemi, s kým tady žiju a stydím se. Je na tohle nějaké řešení? Kde se všechno to zlo v nich bere? Proč s tím nepracujou? Neuvědomují si to?“

Bohužel, do Ameriky se zřejmě hned tak nevypraví. Jarda trénuje u nás, sní alespoň o návratu do extraligy, s jeho věčnými zraněními je to ale ve hvězdách. A tak si bude muset Veronika buď na české nepřejícné fanoušky zvyknout, anebo prostě internet a sociální sítě vypnout, což je sice účinné řešení, ale ne pro byznys.

 

Luděk Staněk navštívil Letní Letnou... Foto Facebook

Internetová televize ulovila hvězdu - Luďka Staňka

Začala vysílat nová internetová televize Mall.tv, která přináší zcela původní obsah. Jak jsme vás už informovali, podařilo se jí zlanařit i jednoho z našich nejlepších stand up komiků,  Luďka Staňka, který přeběhl ze Streamu. Staněk má zajímavou anabázi; původně byl novinář a specializoval se na muziku, měl pořad na Rádiu 1 a byl známý pod přezdívkou Rodriquéz. Až poté se dal na jednu z nejtěžších humoristických disciplín, jako stand up komik vystupuje spolu s dalším novinářem, Milošem Čermákem. Na internetové televizi Mall má jednak svůj pořad Události Luďka Staňka, který vysílá od pátku 12. října a poté každý pátek. „Zprávy, jaké jste ještě neviděli, s moderátorem, který by si na televizních obrazovkách ani neškrtl. Známý komentátor a stand-up komik Luděk Staněkv seriózním zpravodajském studiu zcela neseriózním způsobem komentuje aktuální dění z domova. Ze světa. Ze sportu. A taky z počasí. Možná bude i blbec na konec,“ zní anotace pořadu. Také se ale uplatnil jako scenárista, a to hned vlajkové lodi Mall.tv, seriálu Stylista.

 

Mall.tv propagovala své tváře i pořady na letošním karlovarském festivalu. Tak také vzniklo selfie herce Andreje Poláka, obklopeného, zcela v kontextu seriálu Stylista, kráskami - Petra Nesvačilová (plazí jazýček) a Jana Plodková (vykukuje vzadu) ve Stylistovi hrají, Jenůfka Boková (vpravo) se zřejmě jen přifařila...  

O čem to je? „Artur je nejžádanější stylista v Čechách. Perou se o něj všechny módní časopisy, největší celebrity touží po tom, aby je aspoň jednou oblékl, a má tolik práce, že neví, kam dřív skočit. Nebo takhle nějak by si to asi představoval,“ anoncuje Mall. Za komediálním seriálem ze zákulisí českého showbyznysu stojí právě scenárista Luděk Staněk a producent Kanceláře Blaník Milan Kuchynka. Hrají Petr Vaněk (* 1979; absolvent DAMU, známe ho z první série Rodinných pout, jako recepčního v Sklapni a zastřel mě nebo kouzelníka Ernesta v Blízko nebe), dále pak Petra Nesvačilová (* 1985; herečka, režisérka, scenáristka a kameramanka, hrála v reklamách a hudebních klipech, v seriálech Nevinné lži, Svět pod hlavou nebo Dabing Street, známá je i z filmů Pusinky, Lištičky, Líbáš jako ďábel nebo Úsměvy smutných mužů, za svůj celovečerní film Zákon Helena z roku 2016 byla nominovaná na Českého lva a na cenu Arpa film festival v Los Angeles). Také musíme zmínit Andreje Poláka (* 1979), který studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě, po roce odešel do Prahy na DAMU, nyní pracuje jako moderátor hudební stanice Óčko, uvádí filmový magazín Filmshot a pořad Inbox, hrál například ve filmech Tobruk nebo Anthropoid, i v seriálech Případy 1. oddělení, Pustina nebo Génius.

 

Jedna Michalova zimní; ta ovce je úchvatná... Foto Facebook

Michal David na Hrad?

Blíží se 28. říjen a s ním také udílení řádů prezidentem republiky. A jako každý rok se trne, kdo bude tím vyznamenaným tentokrát, třeba po Františku Ringo Čechovi. Prezident ani letos nezklamal, ocenit totiž hodlá autora kolovrátkové hudby Michal Davida. Prezident má pro udělení řádu své vysvětlení: „Zpívá milionům diváků celý život. Nikdo nemůže říct, že nic nedokázal!“ Kritiku za tento krok prezident pochopitelně odmítá: „Už se objevil jakýsi nýmand, který to označil jako hnus. Ale obávám se, že tento nýmand ani neumí zpívat, natož aby v životě dokázal něco v jiné oblasti.“ Malou náplastí je ocenění Ester Ledecké, dvojnásobné zlaté medailistky z poslední olympiády.

 

Jedině v pohádkách platí změna z prince na krále jako cesta kariérně dolů, v monarchii je to naopak :-) 

Tři oříšky pro Popelku se vrací, i s Rozárkou a Juráškem

Naše nejúspěšnější pohádka všech dob, Tři oříšky pro Popelku se vrací, tentokrát jako rodinná show, kterou režíruje Filip Renč. A mělo by jít o velkou audiovizuální show, v níž bude účinkovat i sova Rozárka, kůň Jurášek, nebo pes Tajtrlík: „K vytvoření atmosféry podobné jako ve filmu nám pomůže moderní technika v podobě obří LED obrazovky, ale také živé prvky včetně tří koní, holubů a samozřejmě také Popelčina psíka,“ prozradil deníku Aha! Filip Renč.

Jan Libíček je sice nepřekonatelný, ale Milan Šteindler předvádí, že hladce unese režiséra Renče, takže u něj dobrý. Foto Facebook

V show si zahraje i původní princ Pavel Trávníček, nyní bude ale za krále (na snímku nahoře). Prince ztvární David Gránský, Milan Peroutka, Karel Heřmánek mladší, nebo Štěpán Komárek, Popelku Nikola Ďuricová, Sabina Rojková a Kateřina Klausová, její zlou sestru Doru Kamila Nývltová, Kateřina Sedláková, nebo Anna Slováčková. I další jména jsou velkolepá, perfektní by mohl být třeba takový Milan Šteindler coby preceptor. Hrát se začne již v pátek, 12. října a pokračovat se bude až do 31. prosince. Na muzikál si můžete zajít do Kongresového centra.

 

 

 

Vložil: Michaela Špačková