Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Řekl jsem, že budu mít i jiné ženy, ale ona bude královna. Jenže to pochopila blbě. VIP skandály a aférky

04.10.2018
Řekl jsem, že budu mít i jiné ženy, ale ona bude královna. Jenže to pochopila blbě. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Karel Janeček, pohledný milionář. Jedna ženská mu tudíž nestačí, víme?

FOTO, FOTOGALERIE Miliardář a filantrop Karel Janeček si umí užívat život. Člověk, který veřejně tvrdí, že praktikuje polyamorii, spíš působí dojmem, že si neumí (a hlavně nechce) vybrat jedinou ženu a že dokáže svým blízkým udělat ze života tak trochu peklíčko.

Karel Janeček ukázal mužům, co ho nedokáží udržet v kalhotách, celkem zajímavý způsob, jak z nevěry udělat ctnost. Pojmenujte sami sebe polyamorem - to je prý člověk, který dokáže milovat více lidí najednou. A máte vystaráno! Hned na začátku vztahu to musíte pochopitelně partnerce oznámit a pak, pokud vás přistihne s jinou, jste z obliga, vy přece nemůžete milovat jen jednoho člověka! Přesně takhle na to šel Karel Janeček, když si bral tuniskou matematičku Mariem Mhadhbi, se kterou vzápětí zplodil syna. Jejich rodinné štěstí netrvalo dlouho, vzápětí se do jejich vztahu nabořila jistá Lilia Khousnoutdinová, neobyčejně dravá žena, která dobře ví, co chce. A tím byl pochopitelně miliardář se sklonem k různým ezoteoriím. Toho Lilia dobře využila, navíc sama sebe prohlásila také za polyamora a bylo vystaráno.

 

Neodolatelný Karel, manželka číslo jedna (Mariem) a dítě (syn) číslo - také jedna? Bůh ví

Mariem je královna, její král má ale i jiné ženy

Nebohá Mariem šla od válu: „Když jsem poznal, jak výjimečná Mariem je, řekl jsem jí, že je moje vesmírná láska. Že ona opravdu bude jediná. Že budu mít i jiné ženy, ale ona bude královna. To je mé maximum. Mariem si ovšem myslela, že občas budu mít nějaký úlet, a tím to skončí. Ale to jsme si úplně nerozuměli,“ prohlásil Karel. Vidíte, v tom to je, Mariem prostě nerozuměla zadání. Aby si své štěstí pojistila, přišla Lilia s miliardářem do jiného stavu, bohužel těhotenství to zrovna klidné nebylo. Janeček v tu chvíli podlehl vábení své pravé rodiny a zákonné manželky, se kterou se jal opět ukazovat, jak se líbá, v zamilovaných pozicích…

Těhotná Lilia na něj ale trpělivě čekala a nyní to vypadá, že se jí čekání vyplatilo. Karel se totiž krátce před porodem jejich dcerky opět rozhodl pro ni. A jelikož je to bohatý muž, který si může dělat, co chce, začali krátce po porodu i miminkem cestovat po celém světě, Lilia se pyšně ukazovala třeba v ráji na Jamajce.

 

Manželka aktuálně číslo dvě (Lilia) s dítětem číslo N, řekněme, ostatně, Janeček je matematik. Z Facebooku Lilie Khousnoutdinové

A Mariem šla od válu

A zákonná manželka Mariem? Těžko říci, o té a o jejich synovi se najednou neví zhola nic. Zřejmě trpělivě čeká doma, co kdyby si to Karel zase rozmyslel a vrátil se k ní? Vzhledem k tomu, že před rokem, když byla Lilia těhotná, potratila (což mimochodem práskla právě Lilia), asi to čekání nenese právě snadno… A Karel? Ten se jen blahosklonně usmívá, ze všech svých čtyř dětí se věnuje jen tomu poslednímu, a plodí podobné perly jako: „Já jsem přispěl svojí přednáškou o společnosti budoucnosti Human 21 a Hodnotách 21 www.hodnoty21.cz, o konopí jako katalyzátoru a o volebním systému Janečkova metoda www.IfD21.org jako klíčovém nástroji na cestě ke globální společenské změně.“ Nevím, jak vy, dámy, ale já bych tedy ve společnosti (podle) Janečka fakt žít nechtěla…

 

Král Karel a dítě číslo N, z Facebooku Karla Janečka. To moře je stejné, btw

Humor vpravdě černý

Petr Čtvrtníček natáčel celé léto seriál Světlu vstříc, který se odehrává v zajímavém prostředí, jde o krematorium. A je jasné, že půjde o velkou srandu. Seriál běží na internetu, podle prvního dílu vypadá velmi zajímavě a je jasné, že už dávno neplatí, že by byly internetové seriály nějak méněcenné. V seriálu dále uvidíme Danu Batulkovou nebo Ladislav Županiče. Petr Čtvrtníček je také spoluautorem námětu spolu s Robertem Geislerem (Kancelář Blaník), scénář napsal Tomáš Hodan, děj se odehrává v Boru, nedaleko Týniště - podobnost s Nemocnicí na kraji města není náhodná.

 

 

Kateřina Winterová hraje bezskrupulózní komunistku

Do kin jde nový film Toman, který natočil Ondřej Trojan, do hlavních rolí obsadil Jiřího Macháčka a herečku, zpěvačku i televizní osobnost, co vaří - Kateřinu Winterovou. Ti hrají komunistického pohlavára a jeho ženu Pavlu, které se říkalo Pesla. Spolu si zahráli prvně: „My jsme si s Jirkou sedli hned, ale jak jsme oba naladění na stejný humor a děláme pořád vtipy, tak to byla druhá připomínka, kterou mi Ondřej během natáčení dával. Jestli to už není moc komedie. Když jsem nastoupila na natáčení, tak jsem se Jirky ptala, když je do role Tomana obsazený on, jestli to budeme hrát spíš jako komedii, nebo je to pro něj naopak protiúkol. Netušila jsem, jakým směrem se natáčení povede, a neodvážila jsem se zeptat Ondřeje, aby mi tu roli ještě nesebral. Jirkovo obsazení pro mě bylo totiž překvapující, ale úplně jsem ho chápala. On je Tomanovi jednak strašně podobný a pak má v sobě hlavně sílu utáhnout i takovou roli,“ prozradila Kateřina Winterová, která se v roli Tomanovy ženy Pesly stala dokonalým mixem zaryté komunistky a buržoazní paničky, ženy, pro kterou jsou komunistické ideje a společenské postavení nad vlastní dítě i život.

 

Pesla prý měla na zdi Stalina a v kuchyni služku...

Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana vypráví o vzestupu a pádu člověka, který kšeftoval s osudy lidí; neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. A Toman peníze sehnat uměl. Pro sebe, pro rodinu i pro stranu. Šmelina, vydírání, kasírování válečných zločinců i jejich obětí. Neštítil se ničeho. Cena, kterou za svou kariéru zaplatil on i jeho blízcí, byla pak vysoká. Film odkrývá období tzv. třetí republiky, temné roky 1945 – 48, a příběh člověka, o kterém se nikdy nemluvilo.

„Je pro mne fascinující, zabývat se touto dobou, o které se tak málo mluví a která zásadním způsobem ovlivnila naše životy až do dnešních dnů.  Koneckonců mnoho potomků těch, co se dostali v poválečných letech přes mrtvoly nahoru, působilo v různých tajných i veřejných strukturách až do roku 1989 a nemálo z nich, bohužel, dodnes. Metody, které si osvojili od svých předků, praktikují v naší politice, bohužel, také dodnes,“ říká k volbě tématu svého čtvrtého celovečerního filmu režisér Trojan.

 

Uvidíme, jak se v kinech povede filmu, který má jako hlavní postavu naprostého bídáka v podání Jiřího Macháčka... 

Natálie se odhalila, anorektičky, zbystřete 

V seriálu Krejzovi dojde i na soft erotiku. Odhalí se zde začínající herečka Natálie Halouzková (poprvé se objevila v seriálu Gympl jako dcera Zuzany Bydžovské) coby puberťačka Aneta a sama přiznává, že si tuto scénu zrovna neužívala: „Myslím, že málokterá holka v mém věku by se cítila naprosto v pohodě před celým štábem. Musím ale říct, že všichni byli moc milí a dělali svou práci perfektně. Navíc, já mám svoje tělo ráda, i když nejsem prototyp hubené modelky,“ svěřila se Aneta. Nicméně je příliš skromná, vypadá totiž opravdu skvěle. K natáčení se postavila jako profík: „Samozřejmě jsem se na začátku styděla, ale pak už na to není čas. Musíte to co nejlépe a nejrychleji natočit. Ve finále to nejhůř snášel asi můj přítel,“ smála se Aneta.

 

Holka krev a mlíko, pochvala!

Miloš Zapletal sepsal knihu o nesmrtelných 

Miloš Zapletal vydává knihu. Původní pořadatel Miss byl totiž původně scenárista a redaktor, nyní se ke své práci vrací. Kniha se jmenuje Nesmrtelní a Zapletal v ní zpovídá různé osobnosti, jejichž věkový průměr je prý 86 let. K psaní knih se dostal už před dávnou dobou: „Napsal jsem takový legrační dětský románek a už jsem si myslel, že budu spisovatelem. Samozřejmě, že moje celoživotní dráha šla jinudy. V posledních letech dělám spíš farmáře, ale díky mojí šikovné ženě a výbornému řediteli farmy mám méně starostí. Zamýšlel jsem se, co budu dělat a napadlo mě, že bych se mohl pokusit o psaní knížek. Nikoliv jako spisovatel, ale jako sepisovatel. Již jsem dělal na několika knížkách o Miss, o Manéži, o Bolku Polívkovi a teď jsem si vymyslel téma Nesmrtelní o starých lidech, známých osobnostech. Tyto rozhovory jsou o lidech, po nichž zůstane nějaké hmatatelné dílo - sochy, obrazy, knihy, hudba – v tom spatřuji jejich nesmrtelnost.“

 

Miloš Zapletal, dlouholetý a jediný úspěšný pořadatel Miss

Knihu psal tři čtvrtě roku: „S každým jsem se sešel, povídal si 2-3 hodiny o tématech nesmrtelnosti, víře, hlavně o tom, co dělají, jak jsou aktivní, co plánují. Většinu rozhovorů jsme uskutečnili u nich doma.  Osobnosti jsem vybíral především podle svého uvážení, nebo mně někdo poradil, např. moje žena Hanka. Většinou jsem je našel, ale ne vždy se mně podařilo s nimi sejít. Například Zdeněk Mahler a Rajko Doleček mně předčasně zemřeli. Domlouval jsem se i s panem Formanem, tomu se do toho už nechtělo, protože byl nemocný.“

Koho za kmotru? No přeci nestárnoucí Marušku Rottrovou

A protože na křest dorazilo opravdu spoustu českých ´nesmrtelných´, bylo nám líto vybrat jedinou fotku – ty ostatní najdete v galerii. Je tam spousta unikátních snímků – víte třeba, jak vypadá muž Marušky Rottrové, či jak to dnes sluší Magdaleně Dietlové? Podívejte se…

 

Vložil: Michaela Špačková