Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lidé si dělají z #MeToo neustále srandu. Herečka rozjela na internetu feministickou satiru Branky, body, kokoti

01.10.2018
Lidé si dělají z #MeToo neustále srandu. Herečka rozjela na internetu feministickou satiru Branky, body, kokoti

Autor: FTV Prima

Popisek: Tereza Dočkalová u Krause

VIDEO Herečka Tereza Dočkalová ještě neoslavila třicáté narozeniny a už je hrdou majitelkou druhé ceny Thálie. Ačkoliv jde o velmi významnou a kvalitní divadelní herečku, proslavil ji hlavně internet a satirický pořad Branky, body, kokoti. Pozvání do Show Jana Krause bylo tedy nasnadě. Pořad Branky, body natáčí Tereza několik měsíců, šíří se po Facebooku a po internetu, jde o pořad velmi oblíbený. Právě osobnost Terezy Dočkalové dodává tomuto pořadu, který Tereza připravuje ještě s několika scenáristkami, správnou šťávu.

Jak již název napovídá, pořad ukazuje hlavně na šovinistické muže, kteří se nechovají k ženám právě s úctou. V současné době ale zdaleka nejde jen o feminismus: „Už nejenom, už se zaměřujeme i na problémy LGBT komunity. Nevím, jestli za feminismus jako takový, od té doby jsme se dost posunuli,“ prohlásila Tereza Dočkalová v pořadu Show Jana Krause. Podle Terezy je feminismus stále velmi žhavé a současné téma, rozhodně se nejedná o minulost: „Až budeme mít stejné platy, tak bude feminismus bajka,“ připomněla Janu Krausovi.

Sledují ji i ti, co feminismu nefandí

Branky, body, kokoti je pořad maximálně drzý, nějaká korektnost není rozhodně plánovaná. Je tedy jasné, že se najde spousta těch, které třeba uráží. Příliš mnoho nenávistných reakcí ale Tereza zatím nezaznamenala: „Pohoršení se ozvali jen na internetu, ale ten já mám jen jako za zábavu, naopak jsem zjistila, že to spoustu lidí baví a dokonce, což já bych nikdy neuměla, protože bych se styděla, za mnou chodí na ulici a říkají, že je to fajn. A většinou muži! Dokonce mám prý někde nějaké fanoušky, ale nesmím říct kde, protože by bylo jasné, kdo to říkal, kteří jsou hrozně antifeminističní, ale baví je, jak rychle mluvím, proto si mě pouštějí. To se váže k tomu, že když jsme někdy v první třídě u nás ve vezovické základní škole, v Českém jazyce měli soutěž, kdo za minutu přečte nejvíc textů a já jsem v tom byla strašně dobrá,“ pochlubila se Tereza v Show Jana Krause.

Podobných drzých a nekorektních pořadů se nám bohužel stále velmi nedostává: „Takového formátu je tady určitě málo,“ potvrdila Tereza Dočkalová v Show Jana Krause. Čeho je naopak podle Terezy hodně, jsou pořady Jaromíra Soukupa: „Ten má vůbec takovou zvláštní češtinu, on by mohl vydat slovník,“ smála se Tereza.

Nora jako zelená vdova

Tereza je velmi vytížená divadelní herečka, nedávno získala svou druhou Thálii za roli v klasickém dramatu Henrika Ibsena Nora, které nastudovala v moderním pojetí v divadle Palmovka: „Hraju často, mám pocit, že každý den. Naše Nora vůbec těžká není. Zjistila jsem, že byl Ibsen moderní člověk. Naše Nora je zelená vdova,“ představila hru, za kterou získala významnou cenu. Pořad Branky, body, kokoti se zaobírá lidskými a ženskými právy, což je prý i Terezino osobní téma, nejde jen o roli.

Proto se jí dotkla třeba kampaň MeeToo: „Bohužel si z toho lidé dělají pořád takovou srandu, mám pocit, že lidi, pro které je to doopravdy určené, což jsou oběti nějakého sexuálního harašení, tak se bojí se přihlásit, proto tahle forma vznikla,“ prohlásila Tereza. Sexuální vydírání a nátlak je podle ní stále aktuální téma: „Viděla jsem jeden díl Johna Olivera, který byl tady o tomhle, a tam zjistili, že tohle pořád je, že je to pořád stejné. Případy sexuálního obtěžování na pracovišti se hromadí. Je to problém a děje se to.“

 

Tereza Dočkalová pochází z Ostravy, kde vystudovala konzervatoř a poté nastoupila do místní Arény, kde, jak sama přiznala, získala tu nejlepší vysokou školu života, a tak třeba na JAMU nezamířila. Z Ostravy odešla po jedenácti letech do divadla Pod Palmovkou, kde získala svou druhou Thálii, tentokrát za Noru. Divadlo Pod Palmovkou dává hnědooké krásce s laním pohledem jednu zajímavou příležitost za druhou, nejnověji to je dramatizaci románu Žítkovské bohyně, ve kterém se opět jedná o ženy.  

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace