Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chodí čůrat mezi medvědy a honí Macháčka, aby jí koupil klokana. Herečka je prostě divočák

29.09.2018
Chodí čůrat mezi medvědy a honí Macháčka, aby jí koupil klokana. Herečka je prostě divočák

Autor: FTV Prima

Popisek: Tereza Voříšková

Do červené pohovky u Jana Krause zasedla již podruhé herečka Tereza Voříšková. Hovořila hlavně o svých cestovatelských zkušenostech, třeba o takovém setkání s grizzlym, které naštěstí přežila ve zdraví. Ale přešla i na kolonádu filmového festivalu ve Varech, kde sháněla klokana.

V současné době Tereza září ve hře Amerikánka v Jatkách 78, ve které účinkuje spolu s Eliškou Křenkovou: „My hrajeme jednu postavu. Je to přepis monologu. Je to autentický dialog, který David Jařab udělal jako dialog pro dvě herečky. Amerikánka. Je to takový hodně smutný příběh vlastně také o naději,“ mluvila v Show Jana Krause o představení, které je prý velmi úspěšné a také vyprodané.

Cestuje po celém světě

Tereza Voříšková má kromě hraní ještě druhou vášeň, a tou je cestování. Cestuje hodně velkou část roku a o svých zážitcích informuje na Instagramu: „Já jsem minulý rok hodně moc cestovala. Byla jsem třeba v Číně. Posledních deset let cestuju, ale nikdo o tom nevěděl. Teď jsem to začala zveřejňovat,“ okomentovala to, že se o jejích cestách najednou ví. Na cestách do divočiny pochopitelně hrozí, že se se spolucestujícím začne hádat: „Vydrželi jsme to. Ten parťák je holka. Někdy jezdím s holkou, někdy sama a někdy s klukem. Naposledy jsem byla sama na Barbadosu a teď se chytám do Jerevanu. Já mám nejradši skromné podmínky, je to tak jednodušší,“ popsala své cesty.

Grizzlymu odkapávaly sliny

Nedávno se Tereza ocitla v Kanadě, kde přespávala ve volné přírodě, což bylo dost náročné a hlavně nebezpečné: „Nejbizarnější, co se mi stalo, bylo, že jsme se báli jít vyčůrat, protože jsme měli za stanem grizzlyho. Brumlal. Mám velkou představivost, tak jsem si ho tam zařadila. Nejdřív jsem se snažila té parťačce říct, že je to větev, ale když jsem cítila ty odkapávající sliny… On grizzly hrozně smrdí. To poznáte. Já jsem viděla za tu cestu devět medvědů, dokonce jsem je ukazovala i Ivance. Ta čuměla, dokonce se jí to i líbilo. Já jsem četla knížku Medvěd a já, hrozně jsem se divila, že jsem přijela a všichni se o mě báli,“ pověděla Janu Krausovi.

Mnozí považují Terezu Voříškovou za nejkrásnější a nejvíce sexy z našich mladých hereček

Visela ze schodů a nalákala medvěda

Detailně se svěřila, jaké to je potkat obávaného medvěda grizzlyho: „Ta moje parťačka mě vzbudila a říkala, že je tu medvěd. A já jsem říkala, že to byla větev. Já mám zásadu, že doma jsem i hysterická, ale na cestách jsem držák. Nám se stalo, že s námi jel mýval, to jsou nejchytřejší zvíře na světě. Sežral nám všechno, jel s námi tři dny. My jsme z toho byli špatní, parťačka říkala, že to byla krysa a my jsme nevěděly, jestli máme dojíst ten zbytek mrkve, protože jsme měli hlad, nebo jestli je to nechutné. Pořád jsme se hádaly. Do toho spadla ta větev, já říkala, že je to větev, ona, že je to grizzly. Hádaly jsme se třeba dvě hodiny, protože se nám strašně chtělo na tu toaletu, jestli je to grizzly, nebo není a kdo způsobil, že vlezl ten mýval na tu toaletu. Já jsem pak řekla, že to nevydržím a odešla jsem na toaletu. Byla ve mně malá dušička, rozhlédla jsem se, já jsem ho viděla a slyšela. Musíte jít dvě stě metrů, abyste mohl močit. Já s úplně malou dušičkou, vyděšená, jdu těch dvě stě metrů, kde jsem si ulevila, vyhrabala jámu, zahrabala jámu, přicházím k chatce a ta moje parťačka, která se šíleně bála, visela ze dveří a močila nám na ty schody,“ smála se s odstupem času Tereza Voříšková a dodala: „Ona ho tam takhle nalákala.“ Tereza je opravdu zkušený zálesák: „Když máte potraviny, tak je musíte dát do klece a vytáhnout na strom, minimálně 150 metrů od místa, kde spíte. A proto nám tam vlezl ten mýval. Parťák si dal hranolky a nechala je v autě,“ poučila Jana Krause.

Proč shání klokana?

Tereza Voříšková rozhodně neopomíjí charitu. Podporuje festival Mental Power, na kterém se promítají filmy, které natočili mentálně postižení, o které se stará dlouhodobě: „Sháním klokana. Já jsem byla u svých kamarádů z Mental Power. Oni mají svou Zoo, měli dva klokany a pak už měli jen ovce. Já jsem tam přišla a tam byla prázdná klec. A zjistila jsem, že jim umřel klokan. Už tam bylo pět politiků, kteří jim s velkou pompou toho klokana slíbili a nikdo jim ho nikdy nepřivezl.“

A tak se Tereza rozhodla, že klokana obstará sama: „Ten zakrslý klokan stojí 30 000. Shání se hrozně složitě. Každý jen říká, že klokan bude. Jiří Macháček mi ho opilý slíbil v šest hodin ráno v Karlových Varech, slíbil mému klukovi (o rok mladší tanečník Matyáš Rambo - pozn. red.), že ho přivede k nám na pokoj do osmi do rána. Což se nestalo a na kolonádě dělal, že mě nevidí. Já jsem k němu přistoupila, můj kluk říkal, nech to být. Před měsícem ale Jiří volal, že klokan bude a příští měsíc pro něj jedem. On musí být ještě chvíli u maminky.“

 

Tereza Voříšková (1989) je česká filmová a divadelní herečka. Dosud ztvárnila přes třicet filmových a seriálových rolí české i zahraniční produkce. Mezi nejvýznamnější patří americký seriál The Missing, britský seriál Borgiové (The Borgias) či kanadský Clay´s P.O.V., z české produkce pak například filmy Zemský Ráj to na pohled, Rafťáci, Bobule, Laputa nebo Po strništi bos.  

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace