Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak kolik vám dnes přibylo přátel na sítích, holoubci, ptá se Bára Poláková. VIP skandály a aférky

27.09.2018
Tak kolik vám dnes přibylo přátel na sítích, holoubci, ptá se Bára Poláková. VIP skandály a aférky

Foto: Instagram /Kšana Fedorová

Popisek: Bára Poláková v novém klipu

FOTO, VIDEO Kolem Báry Polákové je zase rušno. Blondýnka natočila první živý online klip ve vesmíru, nyní jej sestříhala do finální podoby. A zase ťala do živého, odhrabala totiž téma závislostí na sociálních sítích. Jak se z herečky, kterou proslavila dnes zapomenutá politička VeVerek Kristýna Kočí, stala jedna z našich nejzajímavějších zpěvaček?

Pokud se podíváte na fotky mladičké Báry, musíte přiznat, že zraje k dokonalosti. Vždycky to byla roztomilá dívka, nynější krátký platinový sestřih jí ale dodal na zajímavosti. Po DAMU se dostala do Vinohradského divadla. Proslavila ji ale scéna mnohem menší, pražský Rubín, kde si střihla postavu Blonďaté bestie alias tehdejší mladé poslankyně za Věci veřejné Kristýny Kočí. Tehdy totiž unikla páska, kterak si kdosi nebohou Kristýnu nahrával, jak je ctěná zastupitelka ústnatá jak kanál a jak se vyjadřuje o svých poslaneckých kolezích. Zatímco Kočí je kdesi zapomenuta, ví se jen, že provozuje luxusní seznamku, která snad neseznamuje, jak by měla a údajně tahá z lidí peníze, z Báry se stala hvězda první velikosti. Bára se mihla v pár seriálech v televizi, větší hereckou příležitost dostala až ve filmu Kvarteto Miroslava Krobota.

Zpívá jako o život

Brzo na sebe ale strhla pozornost jako zpěvačka. Konkrétně šlo o píseň Kráva, ve kterém si utahovala z Valentýna a ve kterém prokázala, že si i ze sebe umí pěkně vystřelit. Jako další klip ale přišla skutečná bomba a to sice Nafrněná, která se stala obrovským hitem a prorazila i do jinak nedobytných českých rádií. Bára se vydala na turné, které bylo vyprodané, Nafrněnou si zpíval kde kdo. Lidé si zamilovali i povedený klip. Bára se předtím dala dohromady s hercem Pavlem Liškou a krátce po sobě mu povila dvě dcerky se zajímavými jmény Ronja a Rika. Ronja byla dcera loupežníka, to víme, ale Rika? „Rika je hodně netradiční jméno a nosí ho jen tři další holčičky v zemi. Kromě dcery Honzy Muchowa (hudebník Jan P. Muchow  - pozn. red.) jsem našla, že existujou ještě dvě, jedna je v Teplicích a druhá v Jihlavě a jsou to ročníky 71 a 74, ta naše se jmenuje po té Honzově,“ prozradila herečka TopStaru detaily o nevšedním jménu.  

Na natáčení bylo očividně veselo; zúčastnil se i Báry manžel, herec Pavel Liška (vlevo), foto Instagram

Pavel o Báře prohlásil, že je to svatá žena, protože mu toleruje jeho občasné, zato dlouhé úniky na motorce na druhý konec světa. Po albu Bára Poláková vydala letos album ZE MĚ, které je zajímavé jak hudebně, tak i texty. Bára se v nich zaměřuje na to, co jí doopravdy trápí a vždy tne do živého, je to například odlidštěná komunikace po internetu, nebo to, že se málokdo z nás dokáže pořádně vyjádřit a používáme spoustu slovní vaty. Nyní dostříhala klip, ve kterém nejenom skvěle vypadá, ale do kterého zlanařila i obrovské množství instagramových osobností. S jejich pozváním skutečně neměla problém. S Bárou chce totiž pracovat každý.

Václav Postránecký v seriálu Krejzovi, foto FTV Prima

Václav Postránecký končí

Václav Postránecký už Krejzovi točit nebude. Odešel i z Receptáře, důvod je jeden a zcela zásadní - zdraví. Boj s vážnou nemocí se asi ukázal nad jeho síly a natáčení se s léčbou prostě neslučuje. Přejme tedy populárnímu herci, ať sebere všechny síly, co má, a ošklivou nemoc co nejdříve porazí! Herec nedávno oslavil pětasedmdesáté narozeniny a kde jinde, než na place. Odpočinek mu teď jistě přijde vhod. Místo Václava Postráneckého naskočí do rozjetého vlaku herec Oldřich Navrátil.

Brzy padne poslední klapka v druhé řadě seriálu Rapl, foto Instagram

Rapl v lednu

Seriál Rapl se už co nevidět vrátí na obrazovky. Česká televize totiž zveřejnila, že se blíží poslední klapka druhé řady tohoto seriálu. Tentokrát se natáčelo v Ústí nad Labem: „Na rozdíl od první řady má druhá silné téma, které se táhne všemi 13 díly a tím je řeka, po které připlouvá zločin. Kvůli tomu padla volba na Ústí nad Labem, protože řeka tu je, jsou tu funkční přístavy, je to taková vlastně lodní křižovatka a maximálně nám tu vyšli vstříc,“ komentuje volbu lokace režisér Jan Pachl. Seriál by se měl začínat v lednu příštího roku, těšit se můžeme opět na známou partu vyšetřovatelů v čele s majorem Kunešem, náčelníkem Rohanem, Lupínkem, Máchou i Slepičkovou.

Nová moderátorská dvojka na Primě, foto Instagram

Gábina opět na Primě

Misska Gabriela Lašková se vrací na Primu, bude opět moderovat Velké zprávy. Ačkoliv se před časem spekulovalo, zda se vrátí ke svému parťákovi Romanovi Šebrlemu a vystrnadí Evu Perkausovou, která ji zastoupila, když Gábina rodila, Prima vše nakonec vyřešila šalamounsky. Ke Gábině přiřadila reportéra Matěje Misaře a vytvořila novou moderátorskou dvojici. Zbývajícím dvojicím to sice ubere služby, ale zase nikdo nemusí z kola ven.

Film Pražské orgie, foto Bioscop

Irena Pavlásková točí

Po delší odmlce se opět přihlásila režisérka Irena Pavlásková, bude točit film Pražské orgie, do kterého obsadila Pavla Kříže, Kláru Issovou, Jiřího Havelku, Miroslava Táborského, Martina Stránského, Jana Hrušínského nebo Petra Vondráčka. Scénář napsala podle knihy Philipa Rotha. Což je zajímavé. Philip Roth, který letos v květnu v pětaosmdesáti letech podlehl infarktu, byl slavný americký spisovatel židovského původu, jeden z nejoceňovanějších autorů své generace. Dvakrát získal Národní knižní cenu a stejně tak i Cenu amerických knižních kritiků, v roce 1998 svoji sbírku obohatil i o prestižní Pulitzerovu cenu... V hlavních rolích jsou kanadský herec Jonas Chernick a Ksenia Rappoport. Příběh filmu Pražské orgie nás zavádí do Prahy poloviny 70. let, kam přijíždí slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman – často využívané spisovatelovo alter ego – aby odvezl rukopis povídek napsaných v jazyce jidiš, jejichž autor byl zavražděn nacisty. Pro Zuckermana je pražská návštěva bizarním střetem s totalitou ovládaným národem a podivuhodným uskupením režimem umlčovaných umělců. Jak je vidět, máme se nač těšit.

Roman Šebrle v roli husity a spolubojovníka Jana Žižky, foto Instagram

Mezinárodní Žižka

A čeká nás další zajímavý filmový projekt a opět mezinárodní! Téma je ale typicky české, Jan Žižka. Film natáčí Petr Jákl, obsadil třeba desetibojaře Romana Šebrleho, ale také světové hvězdy - Michaela Caina, Bena Fostera a další. Roman Šebrle bere úkol sportovně: „Mým úkolem je bojovat, rvát se za Žižku. Musel jsem se naučit určitou choreografii, ale když je člověk pohybově zdatný, není to až takový problém. Trénovali jsme v tělocvičně, ale taky přímo tady na place, protože v přírodě je to všechno trochu jinak.“ Rozpočet filmu se vyšplhal na úctyhodnou půlku miliardy.

 

Vložil: Michaela Špačková