Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Geňa vymění prdýlky se Suchošem za stažené půlky při perfektní taneční figuře. Zvládne to? VIP skandály a aférky

18.09.2018
Geňa vymění prdýlky se Suchošem za stažené půlky při perfektní taneční figuře. Zvládne to? VIP skandály a aférky

Foto: TV Prima

Popisek: Partičkář Richard Genzer alias Geňa přijde dokazovat do StarDance, že není žádné poleno

FOTO, VIDEO Václav Kopta je hrozný smolař. Tak moc se těšil, až vyhraje soutěž StarDance, že si při cvičení svých tanečních kreací natrhl lýtkový sval. Televize stála před šílenou situací – co teď. Všichni účastníci, včetně Václava Kopty, měli za sebou týdny křepčení, kdyby teď přibrali do týmu nějaké poleno, nemá šanci. Ale po strastiplnémém hledání našla televize náhradníka, Richarda Genzera.

Richard Genzer je dnes známý hlavně jako bavič, méně už jako herec. Ale co je hlavní, začínal jako tanečník, vystudoval totiž taneční konzervatoř a elegantně přešel do taneční skupiny UNO, která měla tenkrát opravdu dobrý zvuk, bez UNA se neobešla žádná televizní estráda. Richard Genzer byl jednou z ústředních postav této skupiny, dával se mu stále větší prostor a brzo byl z celé skupiny tím nejznámějším.


Má to v sobě, klouzek jeden

Richard už dlouhé roky „tančí“ v různých srandičkách se Suchošem, přesto ukázal, že smysl pro rytmus a tanec se prostě nezapomíná. Když totiž předtančoval před čtyřmi lety na tzv. mobu, tedy tanečním setkání, kdy se v jeden moment tančí jedna taneční choreografie a čím více účastníků, tím lépe, točil se jako vrtule od éroplánu. A to i přes přebytečná kila, která mu ztěžovala manévrovací schopnosti. Přebytečná kila od té doby ale sundal pravým hákem a je jako lunt. Stále se ale jedná o profesionálního tanečníka, který se tancem živil a který se už všechny tance jednou učil. Není to vůči ostatním účastníkům show nespravedlivé? Není, protože...

 

Václav Kopta končí, Geňa startuje, foto repro Blesk.cz

Naskočí do rozjetého vlaku

Na druhou stranu je fakt, že producenti pořadu opravdu neměli na výběr. Václav Kopta se zranil po týdnech tréninku, které budou nyní Richardovi chybět. Václav se se soutěží rozloučil na tiskové konferenci: „Jak u mě bývá zvykem, jedná se o poněkud tragikomickou událost. S upřímnou lítostí vzhledem ke vší té dřině, kterou jsem StarDance věnoval, musím kvůli závažnému zranění ze soutěže odstoupit. Musím říct, že mě dnes nebolí jen ta zraněná noha, ale i celý odchod. Jedná se o smutný případ, kdy člověk nerespektuje a neposlouchá svoje tělo. Doporučuji ostatním soutěžícím, aby se této nerozvážnosti vyvarovali a nedopadli jako já!“ Geňa nyní musí naskočit do rozjetého vlaku, což by se asi normálnímu smrtelníkovi bez taneční průpravy zlámalo vaz. A navíc, kromě poroty musí získat body a hlavně srdce diváků. Ale Geňa jako bavič prostě zvládne ovládnout prostor bez problémů.

Janek Ledecký a Ivana Chýlková

Galileo se vrací

Do Prahy se vrátí muzikál Galileo Janka Ledeckého. Ten oslovil všechny, kteří v muzikálu hráli před lety a ti nadšeně souhlasili. Janek připomněl, jak ho nápad na tento muzikál vlastně napadl: „Po úspěchu Hamleta jsem věděl, že musím přijít s něčím zásadním. To téma jsem hledal dva roky – až si našlo mě. Přesně si pamatuju to odpoledne ve Špindlerově Mlýně, kdy jsem začal listovat knížkou Hvězdný posel od Petra Síse, kterou dostaly moje děti od Ježíška. Někde v polovině je obrázek malého človíčka, obklíčeného ze všech stran bezejmenným davem v červených kloboucích a sutanách. Já najednou věděl, že to prostě napsat musím. Půl roku jsem strávil po knihovnách shromažďováním podkladů. A pak jsem začal psát. A šlo to úplně samo.“ Mezi herci se opět objeví Josef Vojtek: „Byl to můj druhý muzikál, takže je to samozřejmě nostalgie a také zvědavost, jestli někdo po tolika letech vypadá hůř než já. Mám pocit, že Otec Inchofer svým věkem do role teprve dozrál, že tehdy jsme s Tomášem Traplem byli moc mladí.“

Bára Poláková, foto Instagram

První živý klip ve vesmíru

Bára Poláková vytvořila první živý videoklip ve vesmíru! Klip k písni 2-8-5 vznikl na jeden zátah, navíc byl přenášen živě na internet a na Instagram. V klipu, který pojednává právě o sociálních sítích, si zahrálo mnoho našich známých instagranových osobností jako například Fatty Pillow, Radka Třeštíková a mnozí další. „Největší nervy jsem měla z toho, abych nepokazila záběr. Měla jsem přesný timing na každého, aby mi to vycházelo správě na refrény. A bála jsem se, že někoho nezaberu přesně. A ono to potom všechno vyšlo. Byla to euforie! Jeden z nejtěžších úkolů bylo vymyslet jak zapojit a synchronizovat zvuk. Měla jsem na sobě přidělanou jednu krabičku s odposlechem do uší a druhou spojenou s mobilem. Tam vedl kabel, který nejde běžně pořídit. Bylo to složité vyrobit,” popisovala svízelná natáčení klipu Bára.

Chtěl Ferrari

Kazma alias Kamil Bartošek se vrátil ke kauze z letošního jara. Tenkrát vyhlásil Leoš Mareš sázku. Pokud by ho někdo viděl v jiném voze než v půjčeném trabantu, a to až do data jeho koncertu v O2 aréně, tomu dá své Ferrari. Kamil se rozhodl, že Leoše vyžene z auta stůj co stůj. Udělal to tou nejpodlejší cestou, nafingoval, že Leoš zachraňuje muže zraněného v dopravní nehodě, takže si musel přesednout do jiného auta. Kamil Leoše ještě chvíli vydíral, že mu musí Ferrari dát, což pochopitelně nevyšlo. A tak se rozhodl, že na celou story naroubuje charitativní důvody, které přece omlouvají úplně všechno, že! Vše bylo prý nahrané zcela schválně a jde o velkou a dlouhodobě promyšlenou kampaň na podporu toho, aby lidé zastavovali u nehod. Což je pochopitelně pěkná hloupost, protože Leoš byl u nehody jediný, a tak zastavil. Nezastavuje se tehdy, když je kolemjedoucích aut více, funguje totiž efekt „postará se ten druhý“, takže nakonec neudělá nikdo nic.

Kazma, bouračka a... Foto Facebook

Zmlácením upozorníme na násilí?

Je zcela jasné, že tento charitativní motiv si Bartošek vymyslel až posléze, ostatně třeba doména na internetovou stránku, která byla pro účely této charity spuštěná, byla uhrazena a objednána údajně až v květnu. Leoš ale zachraňoval u nehody už v dubnu… Potěšující je, že valná většina lidí Bartoškovi na lep nesedla a motiv mu nevěří. A i kdyby věřila, způsoby, jimiž za charitu Bartošek údajně bojuje, jsou zcela nesprávné: „Někoho zmlátit, aby se upozornilo na násilí. Někoho rozbrečet, aby se upozornilo na smutek. Někoho zneuctít, aby se upozornilo na křivdu,“ poukazuje správně Leoš Mareš.

Kazmova bejvalka, foto Facebook

Kazma alias Bartošek se ale chová opět jako pán světa, video je prý nejsledovanější na zemi a ve vesmíru, vydělalo spoustu peněz a do budoucna ho prý snad a údajně ocení i Oscarem a Nobelovou cenou. No, nevím. Jedna paní totiž povídala, že existuje video, které má Kazma ve svém hájemství a které by měla jistojistě ještě větší sledovanost. A to sice video ze skryté kamery, kterou Kazma nastražil na svou bývalou přítelkyni, která mu měla krást peníze. Jde o patrně nejnenáviděnější moderátorku v zemi, takže těch, kteří by se chtěli podívat, není málo!

 

Vložil: Michaela Špačková