Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co takhle začít ovlivňovat malé děti, řekli si v ČT. Ředitel Dvořák jde na kobereček. Komentář Štěpána Chába

komentář 13.09.2018
Co takhle začít ovlivňovat malé děti, řekli si v ČT. Ředitel Dvořák jde na kobereček. Komentář Štěpána Chába

Foto: ČT

Popisek: Zprávičky na Déčku: Moderátoři Eva a Jakub to dětem už vysvětlí, jak to vlastně je

VIDEO Vybuchla další kauza kolem České televize a její stanice Déčko. Stanice zaměřená na děti a dětské pořady ve svém pravidelném zpravodajství oprášila vědomosti a zkušenosti z dob normalizace a pustila mezi děti klamavou a „výchovnou“ zprávu o tom, jak palestinské děti trpí na Izraelem okupované zemi. A jak jim Trump neposlal peníze na živobytí. Smutná informace ze Zpráviček pro děti. Smutná zpráva, která je ovšem politicky podjatá, není tedy zpravodajstvím, ale vyjádřením postoje. A to za použití dětí, to znamená za použití té nejhrubší formy propagandy, která má ovlivňovat emoce a na jejich základě prosazovat to, co se na ČT jali prosadit.

Generálního ředitele Petra Dvořáka se rozhodli předvolat na kobereček poslanci za ODS. Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková k tomu na svém facebookovém profilu napsala: „Na poslaneckém klubu ODS - Občanská demokratická strana jsme se domluvili, že vzhledem k obsahu pořadu Zprávičky na dětské stanici ČT Déčko, která je určena dětem od 4 let, si na nejbližší schůzi školského výboru pozveme generálního ředitele ČT. Nejde pouze o naprosto nemístné poslední sobotní vysílání Zpráviček, kde moderátor informuje děti, že se společně podívají do dnešních škol na „Izraelem okupovaném území Palestiny” a školáky, kteří na začátku školního roku nemají dostatek peněz, protože jim Trumpovy Spojené státy žádné neposlaly....

Celkový obsah tohoto pořadu pro děti je dlouhodobě nevhodný, zavádějící, subjektivně ideologický a mnohdy i lživý.“

 

Dětské hlavičky jako kluziště pro ideology

Je naprosto nepřípustné, aby se dětem do hlav cpaly politikou a názorem ovlivněné informace. Bavit, vzdělávat, ukazovat, ale nikoliv nutit ten jediný správný názor. Protože správný být nemusí. Panují oprávněné obavy podpořené důkazy, že do Palestiny poslané peníze slouží islámistické teroristické skupině Hamás k tomu, aby mohla útočit na Izrael. Peníze určené na obnovu infrastruktury nebo na podporu školství v pásmu Gazy jdou na ideologický a v lecčems fanatický boj s Izraelem. Takže použít pro obhajobu financování terorismu nebohé děti, které se pak ve zmíněných chudých školách učí nenávisti k Izraeli, USA i Západu, je z ranku politrukova vlhkého snu o krásně zvládnuté hře.

Pro Českou televizi by z toho rozhodně měly vzejít následky, protože veřejnoprávní televize si takové přešlapy prostě nesmí dovolit. Už dost na tom, kolik jich předvádí ve zpravodajství pro dospělé. A Dvořákova dlouhá kariéra ve vedení ČT by mohla konečně zažít soumrak. Ne-li rovnou pro republiku šťastný happy end, tedy odchod Dvořáka z vedení ČT. Vždyť vzpomeňte jen kauzu stanice Déčko, která vypukla v roce 2015. To ideologicky vyhraněné povídání o uprchlících z planety NE, kteří se plaví na vratkých korábech na planetu YO. Nebo prostituce Miroslava Donutila při čtení pohádky s názvem Pravdivý příběh o Sněhurce, kde byla na závadu bílá kůže Sněhurky, ale fajnová byla ta čokoládově hnědá jejího milce, se kterým v závěru měla Sněhurka kupu hnědých potomků.

A co Člověk v tísni?

Stejnou roli sehrává ovšem i „neziskovka“ Člověk v tísni, které stát dovolil indoktrinovat děti ze školních lavic při jejich pravidelných „školeních“ o dezinformacích. Pracovníci a spolupracovníci Člověka v tísni jsou pravidelně vpouštěni do škol, aby tam mohli páchat „dobro“. Toto dobro je politicky jednostranné, vychovávající k tomu jedinému správnému pohledu na svět a politiku. A do školy tedy v žádném případě nepatří. Ba naopak, mělo by být doslova trestné, protože ve škole se má vzdělávat, cpát dětem do hlav informace oproštěné od názoru a politického postoje. Člověk v tísni dělá to, co Česká televize. Nutí dětem svůj pohled.

A jelikož děti nemají takovou sílu a schopnosti vzdorovat a předávané názory zpochybňovat, jedná se o násilné vnucování. Manipulaci. Česká televize i Člověk v tísni se snaží o to, aby dětem podprahově i po lopatě nacpali své vlastní postoje a názory. A měli by z toho vyjít jako poražení. Rodiče by už teď měli obesílat příslušné ministry i poslance a tvrdě požadovat zakročení proti takové zvůli. Další politruci kopou do hlav dětí a snaží se vychovat z nich nový druh soudruhů a soudružek. Českou televizi můžeme vypnout, ale Člověka v tísni vypnout nejde. Ten se v rámci angažovanosti ministerstva školství, škol i jejich zaměstnanců dostane přímo k dětem.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace