Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Komunálky v Praze rozhodně musí vyhrát Zelení. Jejich kampaň je neporazitelná. Komentář Štěpána Chába

komentář 06.09.2018
Komunálky v Praze rozhodně musí vyhrát Zelení. Jejich kampaň je neporazitelná. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook / Zelení

Popisek: Zelení na pochodu Prague Pride 2018, na primátora Prahy bych navrhoval pána napravo

Tak hit letošních komunálek – Zelení se jako předvolební tah po těžkém hledání rozhodli postavit do útoku téma migrace. V silně protiuprchlické republice získali dojem, že trhnou rekordy právě na tom. No co, Okamura se na imigrantech také udělal, že jo. A protože Zelení mají imigranty rádi, rozhodli se vsadit na opačnou kartu, než Okamura. Oni imigranty začnou přijímat s otevřenou náručí. 5 000 jich do Prahy nacpou. Až je nadšení Pražané zvolí.

A oni je zvolí, většinu získají, protože v Praze je příliš bezpečno, když to tedy srovnáme se západními metropolemi. A to se Pražanům nelíbí. Chtějí být světoví. A být světoví, to s sebou nese zodpovědnost poslušně umírat pod koly samořiditelných teroristických aut (protože na Západě vždy vraždí automobil, nikoliv řidič v něm). A čím víc Pražanů pod koly zemře, tím je větší naděje, že se o nás bude psát v zahraničí, že se Eiffelova věž ošatí do barev naší vlajky. Že se pár světových kokrhelů okotí se svým Pray for Prague na vlastních faceboočcích.

Umírání pod koly aut?

Ale nejen umírat pod koly aut, ale také se nechávat polévat kyselinou, nechávat se náhodně bodat noži, nechávat po sobě střílet, bát se z bytu pro rohlíky, bát se pouštět děti do školy, protože se vám vrátí v burce nebo v černém pytli z patologie (ač o tomto se v západních médiích nedočteme, protože by sami sebe museli zabanovat a umlčet). Od Zelených strategie skutečně vymakaná do všech detailů.

Ale obdiv stranou

Zajímavostí Zelených je, že celé právě končící volební období okupovali magistrát Prahy a jen kvůli jejich urputné snaze se zásadně snížily příležitosti k výstavbám nových bytů. Je tomu tak měsíc nebo dva, co vybuchlo v Praze téma ceny nájmů. Konečně jsme se dostali na úroveň Západu. A to v nájmech za bydlení. Nikdo příčetný na něj nemá. Jsou šílené. Před dvěma roky jsme s rodinou dumali nad tím, že se  do Prahy přestěhujeme. Po nahlédnutí do realitek jsme si radši našli tu naši hezkou vesnickou salaš a s úlevou hledíme místo na zasekanou dopravu Prahy na pastvinu s krávami. A jsme šťastní s vědomím toho, že Praha je pro blázny a méně příčetné. Proto tam snad i tak kvete ono legendární kavárenství.

Nájmy v Praze jsou totiž neuvěřitelné. Padne na ně jeden celý plat normálně vydělávajícího člověka. Jsou to nájmy ekonomicky i lidsky zničující. A vytvářejí ze samotné Prahy město duchů plné vynervovaných obyvatel a hemživých turistů. Zelení svou milou politikou na magistrátu zablokovali výstavbu nových bytů. Tím vyhonili ceny nájmů do absurdních výšek. A teď navrhují, aby si volné byty a prostory, v kterých se Praha díky zelené politice topí, zabralo 5 000 jistě milých a bezpečnostními složkami prověřených imigrantů. Což je geniální tah. Protože mít v sousedství ghetto, to ty nájmy nádherně srazí. Bydlet pak v Praze skoro zadarmo? Jasně, pokud zvolíte ulici. Nebo nově se Zelenými střed imigrantského ghetta. To vám snad i budou platit, abyste tam začali vytvářet tu jejich tolik prosazovanou multikulturu se vším všudy. Evoluční cesta – mít v břichu zabodnutý nůž. A naši Pražané Evropě nejen rozumí, ale v Evropě také chtějí být. A se Zelenými se jejich sen stane skutečností.

Doufám v prémie

Až Zelení obsadí po říjnových komunálních volbách Magistrát hl. m. Prahy, doufám, že si na mě a na tento můj oslavný komentář vzpomenou. A pak přijde nějaká malá domů. Rentička na nákup zámku (ne visacího, ale barokního), abych i tady na vesnici mohl začít s multikulturalismem. Protože i my na vesnicích chceme být světoví. Chceme být v novinách Západu ve statistikách o počtu obětí, které jsme položili na oltář nové doby. V naší vesnici nebyl nikdo zavražděn už od druhé světové války. A to je, přiznejme si, docela slabota. Dost bylo bezpečnosti! Dost bylo klidu! My chceme být také zajížděni náklaďáky, protože to, právě to je pokrokové a progresivní.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace