Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lži se politikům vyplácejí. Hlavně před volbami. A jak lže známý imigrant o slavném emigrantovi?

06.09.2018
Lži se politikům vyplácejí. Hlavně před volbami. A jak lže známý imigrant o slavném emigrantovi?

Foto: Facebook

Popisek: Andrej Babiš: Co že to tam henten Komenský píše? To sa zíjdě

Mnohokrát jsme zveřejnili důkazy o tom, že se čeští politici vůbec nestydí lhát. ´Mistrem´ této disciplíny se bohužel stal i samotný premiér Andrej Babiš. Nejenže křivě přísahá na život svých dětí, ale ve svém obelhávání voličů jde tak daleko, že popírá i vlastní minulost, kterou lze přitom snadno ověřit ve veřejně dostupných zdrojích. Voliče se nyní snaží dojímat tím, že jeho rodina byla za minulého režimu pronásledována, i když byli jeho rodiče, i on sám, členy totalitní KSČ.

Stejně tak stále v rozporu se skutečností tvrdí, že vyhrál všechny soudy, týkají se jeho údajné spolupráce s STB. Naposledy se tím chlubil v nedělní Partii televize Prima, kde jeho demagogické umění dosáhlo naprostého vrcholu. I když pochází z rodiny, která z minulého režimu výrazně profitovala, snažil se diváky přesvědčit, že on i jeho blízcí byli pronásledováni, ale pomlčel o tom, že jeho matka pracovala v době normalizace ve slovenském Ústavu marxismu-leninismu, angažovala se v Komunistické straně Slovenska a jemu samotnému umožnil komunistický režim studia v zahraničí. 

To je ten princip

Na druhé straně je ovšem nutné zdůraznit, že jeho lživá či zavádějící vystoupení mu bez omezení umožňují nejrůznější média, včetně veřejnoprávních. Jeho tvrzení většinou nikdo neuvádí na pravou míru a Babiš i jeho poradci se tak brzy přesvědčili, že se jim lež v přímém přenosu vyplácí. Tím spíše, že již mají téměř všechna média spřízněná nebo alespoň pod kontrolou. S tím, že Babišovi, ale i dalším českým politikům, lhaní beztrestně prochází, souhlasí i řada odborníků. „Čím víc budete lhát a čím více lidí s vámi bude souhlasit, tím mocnější budete a budete vědět, že si můžete dělat, co chcete. To je ten princip,“ vysvětloval, jak je to možné, například známý psychiatr Radkin Honzák v publicistickém pořadu České televize 168 hodin. 

Pravidla lži

Jeho část, nazvaná Pravidla lži, mimo jiné rovněž upozornila na nejnovější lež Andreje Babiše. Ten se nedávno snažil obhájit své protimigranční postoje údajnými výroky Jan Ámose Komenského. Podle Babiše prý Komenský řekl, že řešení migrace nespočívá v přesídlování národů, ale jejich vzdělávání. Učitel národů přitom ve svých dílech vůbec migraci neřešil. „Je na tom úsměvné, že se proti migraci tímto argumentem vymezuje člověk, který je vlastně do České republiky migrantem a ohání se autoritou Komenského, který byl migrantem několikanásobným,“ pozastavil se nad výroky premiéra Petr Nutil ze serveru Manipulátoři.cz. Na přehlídku lživých nebo nepravdivých Babišových výroků se dokonce zaměřil i speciální web, nazvaný Babiš lže!

 

Ztráta paměti?

A v souvislosti s migrací není od věci se pozastavit ještě nad jednou okolností. Zatímco nás čeští novináři atakují zprávami o údajné nenávisti pravicových radikálů vůči přistěhovalcům v Německu, velkoryse tolerují, že český premiér odmítá přijmout byť jediného migranta. Stejně jako se nenamáhají zjistit, jaký je rozdíl mezi Babišovými proklamacemi ohledně migrace a skutečností.

Třeba v roce 2015 se ještě jako ministr financí nechal slyšet, že uprchlíci ze Sýrie by u nás mohli obsadit tisíce pracovních míst a společně s dalšími členy Sobotkovy vlády dokonce hlasoval pro usnesení vlády č. 556. V bodu, věnovaném realizaci přesídlování uprchlíků ze třetích zemí, se vláda zavázala dobrovolně přijmout celkem 1500 uprchlíků! Když pak při volbách zjistil, že čeští voliči migranty odmítají, obratně změnil svůj postoj a pasoval se do pozice lídra protiimigrantské agendy. Nyní u nás žije několik stovek osob ze Sýrie či severní Afriky. Hlásat tedy, že Česko nepřijme jediného migranta, je skutečně do nebe volající.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace