Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Štíbrová, Stropnický, Rytmus. Kdo se nenechá koupit za žádný peníze a co koupit lze. VIP skandály a aférky

komentář 14.08.2018
Štíbrová, Stropnický, Rytmus. Kdo se nenechá koupit za žádný peníze a co koupit lze. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Nikol Štíbrová je další celebrita, která (po Lucii Vondráčkové a Daře Rolins) ohlásila rozchod s partnerem

FOTO Třeba takový zámek. Politik Matěj Stropnický, který hájí barvy Zelených, tedy rozhodně ne pravicové strany, se stal zámeckým pánem. Se svým přítelem zakoupil totiž zámek v Osečanech na Sedlčansku. Hodlá snad levicový politik tvrdě dřít na rekonstrukci? Každopádně mu to dal Facebook pěkně sežrat.

Matěj nejprve vydal nenápadnou zprávu, že mění místo bydliště: „Stěhujem se s Danem na venkov. Prahy jsem si prozatím užil a trochu bych řekl, že je to vzájemné. Kam, proč a co tam budem dělat, o tom později.“ Po jeho tajemství ale začali pátrat novináři, a tak mu nezbylo, než vše okamžitě prásknout: „Koupili jsme s Danem zámek v Osečanech na Sedlčansku. Teda: zámek to teprve bude, pokud se nám ho podaří zachránit, teď je to vybydlenej, opuštěnej a prázdnej starej dům s houštinou místo parku,“ uvedl Martin Stropnický. Přiznal i, kolik ho zámek stál a jak peníze sehnal: „Pro ty, které znervózňuje, že neznají cenu: usmlouvali jsme ho na dvanáct milionů, čili na cenu čtyřpokojového pražského bytu. A kde jsme na to vzali? Ukecal jsem mámu, že prodá pražský byt koupený z dědových peněz za Draculu a Monte Crista, který pronajímala, a my jí ho budeme do konce života splácet z pronájmu mého bytu v Praze. Taková zpětná hypotéka, jak jsme ji měli vloni ve volebním programu. Cílem je záchrana kulturní památky a její oživení. Co mi političtí závistivci neumožnili dělat v Praze na veřejném, zkusíme teď tady na vlastním.“

 

Selfíčko na krabicích... Bývalý šéf Strany zelených Matěj Stropnický (34) a jeho přítel Dan Krejčík (24) se rozhodli odstěhovat z Prahy na venkov. 

Zmíněná hodná maminka je Lucie Stropnická, česká scenáristka a textařka, dcera Zdeňka Borovce a Dagmar Borovcové. Byla dvakrát provdaná za Martina Stropnického, s nímž má tři děti, Matěje Stropnického, Annu Stropnickou a Františku Stropnickou… Reakce ale nejsou veskrze pozitivní, například hudební publicista Tonda Kocábek na Facebooku poznamenal: „To jsou ty konce mladých revolucionářů a bojovníků proti buržoazii. Koupí si zámek a dá jim na něj maminka.“ „Rozmohl se nám tady takový nešvar. Hoši mizí na zámky za městem a odsud pomocí vizí ovlivňují původní bydliště.  Volič schroupe všechno,“ dodal ústecký politik Radim F. Holeček. 

Koupili zámek ze 17. století v Osečanech na Příbramsku; vypadá úžasně. 

Kde vezme na opravy?

Je vidět, že se Matěj Stropnický pohybuje v poněkud luxusních sférách. Ceny bytů v Praze jsou sice opravdu vysoké, běžný čtyřpokojový byt třeba na sídlišti dvanáct milionů naštěstí stále nestojí. Neopravených a chátrajících památek je v České republice více než dost, a tomu, kdo se rozhodne jednu z nich zrenovovat, je třeba držet palce a pogratulovat k odvaze. Je ale jasné, že taková rekonstrukce spolkne pěkný balík, zcela určitě stejnou sumu, za kterou Martin s přítelem zámek pořídili. Kde na to chce vzít, to už Matěj Stropnický neříká. Pro politika začne zbrusu nový život. Matěj totiž nevlastnil auto, pohyboval se městskou dopravou, což už asi nebude možné. Jedl pouze po restauracích, doma nevařil, že by si chtěl pořídit zámeckou kuchařku? Tak uvidíme, jak bude pokračovat přerod zeleného politika v majitele zámku, na kterém se asi ještě pořádně nadře. Doufejme, že neuteče a památka začne opět vzkvétat.

 

Hurá, chystá se Hasičárna

Srandy není nikdo dost, a tak nás potěšila zpráva, že se pro Stream natáčí nový seriál Hasičárna Telecí. Jak je vidět, dávno už neplatí, že by internetové seriály měly jen na béčkové hvězdičky. Kdepak, v Hasičárně hraje třeba Bolek Polívka, Adéla Gondíková, Norbert Lichý nebo Petr Vančura. Premiéru by měl mít seriál v půlce září, děj bude zasazen do klasické venkovské hasičárny, což je svět sám o sobě, jak mnozí obyvatelé vesnic dobře vědí. Tvůrci tvrdí, že by měl mít seriál hodně společného s Okresním přeborem, což nevypadá vůbec zle.

 

Hlavní hvězdou je Bolek Polívka, foto Stream

Další hvězdný rozchod

Je to opravdu zvláštní. O některých párech si myslíte, že se rozejdou pozítří a ony překvapí a zůstanou spolu po desetiletí. Jiné považujete za držáky a přitom se rozpadnou na totata. Rozchodů tohle léto je nějak hodně, že by doléhalo horké počasí? Herečka a milovnice uživatelů sociálních sítí Nikol Štíbrová se bohužel rozešla s tatínkem svého dítěte, ředitelem digitální reklamy na Nově Martinem Kynclem. To je nám líto, Nikol je velmi vtipná, nevypadá na nějakou hysterku, ostatně sama prý tvrdí, že se žádná dramata nekonají, oba se snaží být synkovi, kterému je teprve rok, dobrými rodiči, jen… se rozešli. Další podrobnosti nejsou známy, Nikol i její kamarádky z internetového pořadu 3 v 1, tedy zpěvačka Martina Pártlová a herečka Veronika Arichteva, drží jazyk za zuby.

 

Rodinný snímeček z Instagramu... To už je teď passé

Matky, přestaňte se flákat!

Na svém hojně navštěvovaném Instagramu (jde o jeden z nejoblíbenějších účtů v Česku) Nikol k rozchodu mlčí. Nedávno se zde ale pustila do jisté firmy, která ji oslovila pro reklamu. Neměla dělat nic jiného, než vnucovat matkám na rodičovské, že se flákají a že by se místo toho mohly stát finančními poradkyněmi: „Nedávno mě oslovila nějaká firma, abych podpořila jejich kampaň, která bude motivovat maminky na mateřský DOVOLENÝ k tomu, aby doma i pracovaly. Lemry líný, takhle se nechat živit státem. Neskutečně mě to vytočilo. Název kampaně vám nebudu říkat, to je úplnej úlet. Jediný, co je omlouvá - stopro to vymejšlel chlap večer někde u piva...s kolegama... vyčerpaný po práci a doma se jim ženy od rána flákaly s dětma. Žádný takový. Pěkně zapřáhnout. Finanční poradkyně budeš. Po nocích. Děvenko. Tak,“ směje se Nikol. A je pěkné vědět, že ačkoliv jde o jednu z nejvlivnějších postav na internetu, koupit se nenechá.

 

Nikol dobře ví, že ´mateřská dovolená´není žádná dovolená, ale tvrdá makačka

Zamilovaný a úspěšný? To jako fakt?

Šílenství rappera Rytmuse po rozchodu se zpěvačkou Darou Rolins pokračuje. Stále vytrubuje do světa, jak je hroooozně šťastný po boku moderátorky Jasminy Alagič a jak mu prý všichni moc a moc závidějí, takovouhle lásku by chtěl prý každý. Jeho nejnovějším počinem jsou mikiny, na kterých se skví nápis: „Zamilovaný, bohatý, úspěšný. To na*ere, co?“ No a tohle je tedy moc divné. Člověk, co je šťastný, tak si prostě své štěstí užívá a nemá potřebu ho stále hlásit. Chudák Jasmína, že mu na tuhle jeho iluzi stále skáče…

 

Pěkně růžovoučká mikinka, no, nekup to...

Heterák Mikolas Josef na Prague Pride

Prague Pride se provalil metropolí, akci podpořil i Mikoláš Josef, zpěvák, který se účastnil soutěže Eurovize, ač sám heterosexuál: „Neváhal jsem ani chvilku. Jednak je to akce, která je skvěle organizována panem Janisem Sidovským a hlavně jde především o komunitu, kterou mám velmi rád. Osobně si myslím, LGBT lidé by měli ukazovat svoji hrdost a mají mojí podporu. Takže je mi ctí na tomto večeru zazpívat," prozradil zpěvák, který léto tráví v Kanadě.

Spolupracuje s hvězdami popu... Foto Tom Feuerstein

„Byl jsem tam pozván a skládám tam nové songy s lidmi, kteří byli nominovaní na cenu Grammy. Spolupracují se jmény jako jsou Madonna, Britney Spears a mnoho dalších. Je neskutečné je pozorovat při práci a dostávat od nich zpětnou vazbu na mou tvorbu," pochlubil se. Na akci šel, ačkoliv prý opravdu není homosexuál: „Jsem heterosexuál a jsem s tím spokojený. Pocit spokojenosti s vlastní orientací bych přál každému člověku. To je ten důvod proč podporuji LGBT komunitu. Nežiji v hetero bublině, kde bych nevnímal problémy minorit."

 

Vložil: Michaela Špačková