Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak krásná, úspěšná a bohatá. A tak nešťastná… Kdo prohrál nejdůležitější zápas života?

12.08.2018
Tak krásná, úspěšná a bohatá. A tak nešťastná… Kdo prohrál nejdůležitější zápas života?

Foto: Facebook

Popisek: Lucie Vondráčková o svém rozchodu informovala fanoušky na Facebooku smutnými slovy a svatební fotkou

Společenské rubriky v uplynulém týdnu ovládla zpráva o pravděpodobném rozvodu zpěvačky Lucie Vondráčkové s hokejistou Tomášem Plekancem. Rozchody celebrit jsou sice na denním pořádku, ale tento se přece jenom v mnohém liší. A to především v důstojném způsobu, jak se s ním pár vyrovnává. Žádné vykrucování a mlžení, ani žádné praní špinavého prádla, jak to předvádí například Dara Rolins s Rytmusem.

Manželství Lucie s Tomášem bylo dlouho považováno za naprosto ideální. A v českém showbyznysu patřilo k těm výjimečně šťastným. Právě proto vyvolal rozchod hvězdného páru doslova šok a mediální orgie. O příčinách debaklu se zatím pouze spekuluje. Každopádně bylo obdivuhodné, že se Vondráčková, patřící mezi tři nejpopulárnější zpěvačky české pop music, léta přizpůsobovala kariéře svého neméně úspěšného manžela, pro změnu patřícího k nejúspěšnějším českým hokejistům současnosti. I když riskovala, že odchodem do zámoří, kde Plekanec léta hraje, bude ohrožena její umělecká kariéra, dala přednost lásce a rodině. Finančně na něm závislá nebyla, přestože její muž získal mnohamilionový kontrakt v kanadské lize. A Lucie sama by se jistě uživila i bez hraní a zpívání. Ostatně, je vystudovanou doktorkou filosofie, ovládající několik jazyků.

Na očích od dvanácti

Její radikální rozhodnutí mohl ovlivnit i fakt, že už byla z pozice české celebrity hodně unavená, na očích veřejnosti je totiž více než pětadvacet let. Upozornila na sebe již ve dvanácti jako moderátorka televizního pořadu pro mládež Marmeláda. Souběžně s ním se rozjížděla i její herecká dráha, nejprve si zahrála v legendárním seriálu Arabela, později v několika snímcích Juraje Jakubiska. Obstála i v divadle, v pražském Rokoku sklízela uznání za hlavní roli v tragédii Romeo a Julie či jako Johanka z Arku. Stejně tak se prosadila i v několika velkých muzikálech. Největší úspěch ale představuje její sólová pěvecká dráha. Celkem pětkrát zvítězila v anketě o nejpopulárnější zpěvačku Tý, Tý a osmkrát získala stříbrného Slavíka. Mnohokrát tak porazila svoji slavnější tetu Helenu.

Rozchod s grácií

A možná právě proto, že její úspěchy v Čechách pokračovaly a do vlasti jezdila za prací, přispěly ke krizi manželství. To se rozpadlo v kritickém sedmém roce trvání. Není žádné tajemství, že většina mužů snáší úspěchy svých partnerek velmi špatně. Lucie jistě mnohokrát řešila dilema, co pro ni bude těžší obětovat, zda vlastní kariéru či šťastnou rodinu. Z jejích reakcí je každopádně zřejmé, že ji rozchod velmi zasáhl, na svém Facebooku tento týden zveřejnila svatební fotku a poděkovala svým fanouškům: „Díky za vaše přátelství, díky kterému vím, kde mám domov.“

A setkala se s jejich obrovskou podporou. Stovky jejich obdivovatelů ji přejí, aby toto smutné období svého života zvládla co nejdříve a především obdivují, s jakou grácií vše řeší. Mnozí se také svěřují, že podobnou bolest zažili, ale shodují se, že nejlepší lék je čas. Zpěvačce zároveň připomínají, že to byly často její písničky, které jim pomohly, aby se dostali z životní krize.

Nejdůležitější zápas života?

Zato Tomáš Plekanec čelí kritice ze všech stran. Na svém Facebooku, kde jako první oznámil, že se s Lucií rozchází, mu lidé dávají najevo své zklamání. Třeba Markéta je přesvědčená, že tento krásný pár si byl souzen a vzkazuje: „Dejte si pauzu a pak pokračujte.“ Renata si zase myslí, že Tomáš prohrál nejdůležitější zápas svého života. To ovšem slavný hokejista svou další reakcí popírá. V nejnovějším příspěvku se chlubí, že tuto sezónu odehraje svůj 1000. zápas v NHL.

Vložil: Adéla Hofmanová